notcoin
notcoin-m
AAVE/IRT

آوی (AAVE)

12.65 %
آخرین

قیمت آوی

5,599,119.28
IRT
حجم کل معاملات
63,848.91
حجم معاملات روزانه
338,667,914,380.53
رتبه در بازار
0
تغییرات
12.65 %
کمترین قیمت
4,953,654.16
بیشترین قیمت
5,716,126.21
حجم کل معاملات 63,848.91
حجم معاملات روزانه 338,667,914,380.53
رتبه در بازار
0
تغییرات
12.65 %

ارز دیجیتال آوی

آوه (Aave) یک کلمه فنلاندی به معنای «شبح» است. این نام نشان‌دهنده‌ هدف پروتکل آوه است که مبتنی بر شفاف و منبع باز بودن زیرساخت آن است. برای اینکه بیشتر درباره‌ی این ارز دیجیتال بدانید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

پلتفرم آوه (Aave) چیست؟

Aave اولین پلتفرم وام‌دهی DeFi بود که کار خود را با عنوان Lend (ETHLend) آغاز کرد. آوه به عبارتی یک پروتکل نقدینگی غیرمتمرکز و غیر حضوری است که به کاربران این توانایی را می‌دهد که سود سپرده‌ های رمز ارز پایه را به‌دست آورند و از طریق قراردادهای هوشمند دارایی‌های خود را قرض بگیرند. این پروتکل جدا از درآمدزایی، وام‌های سریع نیز ارائه می‌کند.

توکن آوه (Aave)

توکن رمزنگاری آوه (Aave) در اکتبر 2020 راه‌اندازی شد. در ابتدا می‌توانستند توکن‌های Lend قدیمی خود را به 1:100 منتقل کنند. قیمت هر توکن از زمان عرضه تا 249.7 % افزایش داشته است. ارزش بازار فعلی آوی 4.27 میلیارد دلار و ارزش کل قفل شده 18.028(TVL) میلیارد دلار است. توکن آوه به‌طور میانگین با اتریوم (0.46) بیشتر از بیت کوین (0.18) مرتبط است.

ویژگی‌های آوه (Aave)

این رمزارز به کاربران این توانایی را می‌دهد که

 • وام دهند و وام بگیرند.
 • از نرخ‌های بهره‌ی ثابت یا متغیر در یک فضای غیرمتمرکز سود ببرند.

آوی دو توکن برای عملیات اکوسیستم صادر می‌کند: 1) aToken 2)توکن بومی آن.

این ارز دیجیتال در قیاس با سایر رقبای دیفای، موقعیت خوبی دارد. در شرایط فعلی، این پروتکل به لحاظ ارزش کل قفل شده (TVL) در میان سه پروتکل برتر قرار دارد. TVL فعلی این توکن نزدیک 5 میلیارد دلار است.

توکن aTokens:

یکی از ویژگی‌های آوه درآمد غیرفعال آن است. این پروتکل براساس نوعی توکن به‌نام aToken اجرا می‌شود. توکن‌ها هنگامی صادر می‌شوند که دارایی‌ها به نسبت 1:1 به استخر نقدینگی این توکن سپرده شوند. ان‌ها با توجه به ارز دیجیتال ذخیره شده علامت‌گذاری می‌شوند، سپس هنگام بازسازی می‌سوزند.

aToken به بهره تعلق می‌گیرد. این به آن معناست که براساس آن به وام‌دهندگان بهره داده می‌شود. از این توکن هنگام تخصیص وام به دارندگان سپرده استفاده می‌شود. سپس در زمان واقعی جمع و مستقیماً به کیف پول کاربران فرستاده می‌شود.

وام‌های آنی یا Flash

این توکن علاوه بر تنظیم وام‌دهی، خدمات وام فلش را نیز ارائه می‌دهد. وام‌های فلش با استفاده از نقدینگی استفاده نشده در استخر باعث می‌شوند که وام‌گیرندگان بتوانند بدون تضمین وام بگیرند و سپس وام را به عنوان بخشی از همان معامله بازپرداخت کنند. بازپرداخت با کارمزد 0.09% خواهد بود.

طراحی ویژه‌ی وام‌های فلش وام‌گیرندگان را قادر می‌سازند تا از فرصت‌های مالی کوتاه در بازارهای رمزنگاری استفاده کنند. همه‌ی این‌ها را می‌توان در زمانی که برای افزودن یک بلوک به زنجیره لازم است، انجام داد. به عبارت دیگر، تراکنش معکوس شده و پول برگشت داده می‌شود.

تغییر نرخ (Rate Switching)

ویژگی های آوه

آوی یک سرویس تغییر نرخ معرفی کرده که به نوسانات بازارهای ارز دیجیتال می‌پردازد. وام‌گیرندگانی که می‌خواهند نرخ بهره در وام‌های استخر نقدینگی افزایش یابد، می‌توانند نرخ بهره خود را تعیین کنند.

اوراکل

اوراکل‌ها در هر بلاک‌چین در حکم پیوندی بین دنیای بیرون و بلاک‌چین عمل می‌کنند. اوراکل‌ها داده‌های واقعی را از خارج جمع‌ و برای تسهیل تراکنش‌ها، به‌ویژه تراکنش‌های قراردادهای هوشمند، به زنجیره‌های بلوکی عرضه می‌کنند.

اوراکل‌ها برای هرشبکه بسیار مهم اند، به همین دلیل این توکن از اوراکل‌های (Chainlink) برای دستیابی به بهترین ارزش‌ها برای دارایی‌های وثیقه شده استفاده می‌کنند. Chainlink یکی از پلتفرم‌های رمزنگاری قابل‌اعتماد در این صنعت است. آوی با این پلتفرم از دقیق بودن داده‌های اوراکل اطمینان حاصل می‌کند؛ چراکه Chainlink در فرآیندهای خود از یک رویکرد غیرمتمرکز پیروی می‌کنند.

وجوه ذخایر استخر نقدینگی

این توکن برای محافظت از کاربران خود در برابر نوسانات بازار یک صندوق نقدینگی ایجاد کرد. این صندوق وام‌دهندگان را در مورد ایمنی وجوه سپرده شده در چندین استخر در شبکه متقاعد می‌کند. به بیان دیگر، ذخیره به عنوان پوشش بیمه‌ای برای وجوه وام‌دهنده در این پلتفرم کارمی‌کند.

مزیت‌های ارز دیجیتال آوه

استفاده ساده

بزرگترین مزیت آوی سادگی کاربرد آن است. این پروتکل از زمانی که برای اولین بار در DeFi معرفی شد، یکی از ساده‌ترین پروتکل‌ها را معرفی کرده است.

نرخ بهره

نرخ بهره‌ی این پلتفرم یکی دیگر از مزیت‌های آن است؛ اما میزان سود آن قابل برابری با سودی که به تأمین‌کنندگان نقدینگی تعلق می‌گیرد، نیست. با توجه به این مسئله، این پلتفرم در حکم یک پلتفرم اعتباری با حجم بالا است و هدف آن جبران این دو جنبه‌ی پروتکل است.

مدیریت غیرمتمرکز پروتکل

دارندگان توکن LEND می‌توانند در فرآیند و توسعه پروتکل مداخله کنند. آن‌ها می‌توانند در سیستم رأی دهند. این ویژگی به معنای بازبودن سیستم است.

برداشت مستقیم پول در EHT

این مورد یکی دیگر از ویژگی‌های منحصربه‌فرد آوه است. شما می‌توانید پول خود را مستقیماً در ETH برداشت کنید؛ حتی اگر از وام‌های فلش استفاده می‌کنید. این ویژگی به تعامل با سایر برنامه‌های کاربردی در دنیای DeFi کمک می‌کند.

 حق رأی برای تغییر پروتکل فیوچر

دارندگان توکن بومی برای تغییرات پروتکل فیوچر حق رأی دارند و برای حاکمیت متمرکز به عنوان حاکم عمل می‌کنند. علاوه‌برآن، وام‌گیرندگانی که وام‌های نمادین می‌گیرند، مجبور نیستند که هزینه‌ای پرداخت کنند.

استفاده از میزان وام بیشتر

کاربران درصورت پرداخت با آوی، می‌توانند وام‌ها را قبل از دسترسی عموم بررسی کنند. همچنین وام‌گیرندگانی که این توکن را به عنوان وثیقه ارسال می‌کنند، می‌توانند کمی بیشتر وام بگیرند. به این سبب، اکوسیستم از ساختارهای پیچیده‌‎ی نظریه‌ی بازی برای ایجاد انگیزه در طرف‌های مختلف الهام گرفته است.

معایب ارز دیجتال آوی

معایب آوه
توکن آوه

پروتکل‌های وام‌دهی این ارز دیجیتال، ویژگی‌هایی دارد که ممکن است بر قیمت آن تأثیر منفی بگذارد.

نیاز به دارایی‌های دیجیتال بالا برای وثیقه

وثیقه‌ی زیاد یکی از بزرگترین مشکلات این پروتکل است. وام‌های غیرمتمرکز برای مشتریانی رشد می‌کند که دارایی‌های کریپتو را قفل می‌کنند. بنابراین توکن آوه از کاربرانش می‌خواهد که آن بخش از دارایی‌های دیجیتالی را که ارزش آن‌ها بیشتر از سقفی است که وام به آن تعلق می‌گیرد، قفل کنند. دلیل این مسئله آن است که سرمایه‌گذارانی که تنها می‌خواهند از ویژگی‌ سیستم مالی غیرمتمرکز آن استفاده کنند، امکان ورود ندارند.

این مشکل باعث می‌شود که این ارز دیجیتال حامیان و پایگاهش را از دست بدهد و در نهایت دارایی‌های معاملاتی رمزنگاری نمی‌توانند به حیات خود ادامه دهند.

وام با نرخ بهره‌ کم

هرقدر نرخ بهره‌ی کم به سود وام‌‎گیرندگان است، برای وام‌دهندگان ضرر و ناخوشایند است. این نرخ پایین باعث می‌شود که پروتکل برای سرمایه‌گذاران بالقوه‌ای که در بخش فارمینگ یا استخراج نقدینگی فعال اند، کمتر جذاب باشد.

دارندگان این توکن احتمالا در آینده مجبور می‌شوند در مورد رأی دادن به تغییرات نرخ بهره تصمیم بگیرند، در غیر این صورت، شاهد سقوط دارایی خواهند بود و با گذشت زمان به پایین‌ترین حد ممکن خواهند رسید.

رقابت شدید

این پلتفرم در حال رقابت با 100 پلتفرم غیر متمرکز است. این پلتفرم‌ها ممکن است میزان سرمایه‌ی قفل شده‌شان به میزان آوه نباشد و نرخ‌بهره‌ی بالاتری داشته باشند. این امر در بلندمدت تأثیر منفی بر قیمت آن می‌گذارد. چند مورد از پلتفرم‌های رقیب از این قرار هستند: Liquidity، Unit Protocol، TrueFi، Torque، Venus، Insta Dapp، 88mph، Alchemix

نحوه عمکرد رمز ارز آوی

عملکرد آوه به این گونه است:

1) ابتدا کاربران وجوهی را که می‌خواهند وام دهند، سپرده‌گذاری می‌کنند و به این طریق نقدینگی بازار فراهم می‌شود.

2) در مرحله بعد، وجوه در استخر جمع می‌شود  و کاربرانی که می‌خواهند وام بگیرند، از استخرها استفاده می‌کنند.

3) در مرحله‌ی نهایی، کاربران می‌توانند توکن‌هایی را که وام‌گرفته‌اند، بخرند، بفروشند یا انتقال دهند.

کیف پول‌های ارز دیجیتال آوی

ارز آوی یک توکن ERC-20 است که می‌توانید آن را در هر کیف پولی که از این استاندارد پشتیبانی می‌کند، ذخیره کنید. همانند:

 • لجر
 • ترزور
 • تراست
 • اتمیک
 • مای اتر

صرافی‌های عرضه کننده آوه

صرافی عرضه کننده آوه
صرافی های عرضه کننده آوه

صرافی‌هایی که از آوه پشتیبانی می‌کنند، از این قراراند:

 • eToro: این پلتفرم یک پلتفرم چند ارزی است که سرمایه‌گذاری در دارایی‌های کریپتو را ممکن می‌کند.
 • Kraken: این صرافی بزرگترین صرافی بیت کوین در جهان از نظر حجم معاملات و میزان نقدینگی یورو است.
 • Gemini: Gemini همزمان یک صرافی، کیف پول و نگهبان ارز دیجیتال است که خرید بیت کوین، اتر و دیگر ارزهای دیجیتال را ساده و مطمئن کرده است.

لازم به ذکر است که به دلیل تحریم‌ها، امکان معامله در صرافی‌های خارجی فراهم نیست. اگر مایلید در بازار ارز دیجیتال تجارت کنید، باید از  طریق صرافی‌های آنلاین داخلی اقدام کنید.

عوامل تأثیرگذار بر قیمت ارز دیجیتال آوه

موارد زیر بر قیمت Aave تأثیر می‌گذارند:

 • رشد کل سرمایه بازار کریپتو: این مورد به معنای افزایش پذیرش ارزهاست.
 • هیاهوی بخش DeFi
 • وام‌های فلش
 • سوزاندن سکه: این امر عرضه را کاهش می‌دهد و به‌عنوان یک محرک مثبت عمل می‌کند.
 • پذیرش کاربران و موفقیت دارایی‌های فهرست شده: به جز موارد بالا، استفاده، محبوبیت و قیمت رمزارز با پذیرش پلتفرم آوه توسط کاربران و موفقیت‌ دارایی‌هایی که لیست می‌کنند، مرتبط است.

آینده ارز دیجتال آوه

کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که این توکن رو به رشد است. این ارز چند شاخص دارد که اولین مورد،  رشد سریع آن در بازار سرمایه است. شاخص دیگر، مربوط به تبلیغات پیرامون پروتکل است. با وجود آن‌که آوه یک رقیب قدرتمند در پروتکل Compound دارد، همچنان شانس پیشرفت زیادی دارد.

در مجموع بازار سرمایه این ارز بسیار جذاب و دائماً در حال پیشرفت است.

سخن آخر

در این نوشته شما را با رمز ارز آوه، ویژگی‌ها، مزایا، معایب و جزئیات بیشتری پیرامون آن آشنا کردیم. برای معامله در بازار ارز دیجیتال می‌توانید به صرافی آنلاین صرافکس مراجعه کنید.

سوالات متداول

برای وام‌دادن به شبکه‌ی آوه چگونه می‌توان مبلغ واریز کرد؟

اگر می‌خواهید با وام دادن به شبکه‎ی Aave از معاملات خود سود کنید، باید با استفاده از گزینه‌ی Deposit ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده و کوین موردنظر خود را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنید.

برای این کار لازم است که ابتدا در اپلیکیشن Aave وارد شوید. سپس با گزینه‌ی Borrow ارز دیجیتال موردنظر خود را انتخاب کنید تا بتوانید از آن وام بگیرید.

AAVEAAVE

IRTIRT

قیمت تقریبی یک آوی
5,599,119.286 usd
AAVE/IRT

AAVE

5,599,119.28
IRT
آوی
12.65 %
AAVEAAVE

IRTIRT

قیمت تقریبی یک آوی
5,599,119.286 usd
حجم کل معاملات
63,848.91
حجم معاملات روزانه
338,667,914,380.53
رتبه در بازار
0
تغییرات
12.65 %
کمترین قیمت
4,953,654.16
بیشترین قیمت
5,716,126.21
حجم کل معاملات 63,848.91
حجم معاملات روزانه 338,667,914,380.53
رتبه در بازار
0
تغییرات
12.65 %

ارز دیجیتال آوی

آوه (Aave) یک کلمه فنلاندی به معنای «شبح» است. این نام نشان‌دهنده‌ هدف پروتکل آوه است که مبتنی بر شفاف و منبع باز بودن زیرساخت آن است. برای اینکه بیشتر درباره‌ی این ارز دیجیتال بدانید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

پلتفرم آوه (Aave) چیست؟

Aave اولین پلتفرم وام‌دهی DeFi بود که کار خود را با عنوان Lend (ETHLend) آغاز کرد. آوه به عبارتی یک پروتکل نقدینگی غیرمتمرکز و غیر حضوری است که به کاربران این توانایی را می‌دهد که سود سپرده‌ های رمز ارز پایه را به‌دست آورند و از طریق قراردادهای هوشمند دارایی‌های خود را قرض بگیرند. این پروتکل جدا از درآمدزایی، وام‌های سریع نیز ارائه می‌کند.

توکن آوه (Aave)

توکن رمزنگاری آوه (Aave) در اکتبر 2020 راه‌اندازی شد. در ابتدا می‌توانستند توکن‌های Lend قدیمی خود را به 1:100 منتقل کنند. قیمت هر توکن از زمان عرضه تا 249.7 % افزایش داشته است. ارزش بازار فعلی آوی 4.27 میلیارد دلار و ارزش کل قفل شده 18.028(TVL) میلیارد دلار است. توکن آوه به‌طور میانگین با اتریوم (0.46) بیشتر از بیت کوین (0.18) مرتبط است.

ویژگی‌های آوه (Aave)

این رمزارز به کاربران این توانایی را می‌دهد که

 • وام دهند و وام بگیرند.
 • از نرخ‌های بهره‌ی ثابت یا متغیر در یک فضای غیرمتمرکز سود ببرند.

آوی دو توکن برای عملیات اکوسیستم صادر می‌کند: 1) aToken 2)توکن بومی آن.

این ارز دیجیتال در قیاس با سایر رقبای دیفای، موقعیت خوبی دارد. در شرایط فعلی، این پروتکل به لحاظ ارزش کل قفل شده (TVL) در میان سه پروتکل برتر قرار دارد. TVL فعلی این توکن نزدیک 5 میلیارد دلار است.

توکن aTokens:

یکی از ویژگی‌های آوه درآمد غیرفعال آن است. این پروتکل براساس نوعی توکن به‌نام aToken اجرا می‌شود. توکن‌ها هنگامی صادر می‌شوند که دارایی‌ها به نسبت 1:1 به استخر نقدینگی این توکن سپرده شوند. ان‌ها با توجه به ارز دیجیتال ذخیره شده علامت‌گذاری می‌شوند، سپس هنگام بازسازی می‌سوزند.

aToken به بهره تعلق می‌گیرد. این به آن معناست که براساس آن به وام‌دهندگان بهره داده می‌شود. از این توکن هنگام تخصیص وام به دارندگان سپرده استفاده می‌شود. سپس در زمان واقعی جمع و مستقیماً به کیف پول کاربران فرستاده می‌شود.

وام‌های آنی یا Flash

این توکن علاوه بر تنظیم وام‌دهی، خدمات وام فلش را نیز ارائه می‌دهد. وام‌های فلش با استفاده از نقدینگی استفاده نشده در استخر باعث می‌شوند که وام‌گیرندگان بتوانند بدون تضمین وام بگیرند و سپس وام را به عنوان بخشی از همان معامله بازپرداخت کنند. بازپرداخت با کارمزد 0.09% خواهد بود.

طراحی ویژه‌ی وام‌های فلش وام‌گیرندگان را قادر می‌سازند تا از فرصت‌های مالی کوتاه در بازارهای رمزنگاری استفاده کنند. همه‌ی این‌ها را می‌توان در زمانی که برای افزودن یک بلوک به زنجیره لازم است، انجام داد. به عبارت دیگر، تراکنش معکوس شده و پول برگشت داده می‌شود.

تغییر نرخ (Rate Switching)

ویژگی های آوه

آوی یک سرویس تغییر نرخ معرفی کرده که به نوسانات بازارهای ارز دیجیتال می‌پردازد. وام‌گیرندگانی که می‌خواهند نرخ بهره در وام‌های استخر نقدینگی افزایش یابد، می‌توانند نرخ بهره خود را تعیین کنند.

اوراکل

اوراکل‌ها در هر بلاک‌چین در حکم پیوندی بین دنیای بیرون و بلاک‌چین عمل می‌کنند. اوراکل‌ها داده‌های واقعی را از خارج جمع‌ و برای تسهیل تراکنش‌ها، به‌ویژه تراکنش‌های قراردادهای هوشمند، به زنجیره‌های بلوکی عرضه می‌کنند.

اوراکل‌ها برای هرشبکه بسیار مهم اند، به همین دلیل این توکن از اوراکل‌های (Chainlink) برای دستیابی به بهترین ارزش‌ها برای دارایی‌های وثیقه شده استفاده می‌کنند. Chainlink یکی از پلتفرم‌های رمزنگاری قابل‌اعتماد در این صنعت است. آوی با این پلتفرم از دقیق بودن داده‌های اوراکل اطمینان حاصل می‌کند؛ چراکه Chainlink در فرآیندهای خود از یک رویکرد غیرمتمرکز پیروی می‌کنند.

وجوه ذخایر استخر نقدینگی

این توکن برای محافظت از کاربران خود در برابر نوسانات بازار یک صندوق نقدینگی ایجاد کرد. این صندوق وام‌دهندگان را در مورد ایمنی وجوه سپرده شده در چندین استخر در شبکه متقاعد می‌کند. به بیان دیگر، ذخیره به عنوان پوشش بیمه‌ای برای وجوه وام‌دهنده در این پلتفرم کارمی‌کند.

مزیت‌های ارز دیجیتال آوه

استفاده ساده

بزرگترین مزیت آوی سادگی کاربرد آن است. این پروتکل از زمانی که برای اولین بار در DeFi معرفی شد، یکی از ساده‌ترین پروتکل‌ها را معرفی کرده است.

نرخ بهره

نرخ بهره‌ی این پلتفرم یکی دیگر از مزیت‌های آن است؛ اما میزان سود آن قابل برابری با سودی که به تأمین‌کنندگان نقدینگی تعلق می‌گیرد، نیست. با توجه به این مسئله، این پلتفرم در حکم یک پلتفرم اعتباری با حجم بالا است و هدف آن جبران این دو جنبه‌ی پروتکل است.

مدیریت غیرمتمرکز پروتکل

دارندگان توکن LEND می‌توانند در فرآیند و توسعه پروتکل مداخله کنند. آن‌ها می‌توانند در سیستم رأی دهند. این ویژگی به معنای بازبودن سیستم است.

برداشت مستقیم پول در EHT

این مورد یکی دیگر از ویژگی‌های منحصربه‌فرد آوه است. شما می‌توانید پول خود را مستقیماً در ETH برداشت کنید؛ حتی اگر از وام‌های فلش استفاده می‌کنید. این ویژگی به تعامل با سایر برنامه‌های کاربردی در دنیای DeFi کمک می‌کند.

 حق رأی برای تغییر پروتکل فیوچر

دارندگان توکن بومی برای تغییرات پروتکل فیوچر حق رأی دارند و برای حاکمیت متمرکز به عنوان حاکم عمل می‌کنند. علاوه‌برآن، وام‌گیرندگانی که وام‌های نمادین می‌گیرند، مجبور نیستند که هزینه‌ای پرداخت کنند.

استفاده از میزان وام بیشتر

کاربران درصورت پرداخت با آوی، می‌توانند وام‌ها را قبل از دسترسی عموم بررسی کنند. همچنین وام‌گیرندگانی که این توکن را به عنوان وثیقه ارسال می‌کنند، می‌توانند کمی بیشتر وام بگیرند. به این سبب، اکوسیستم از ساختارهای پیچیده‌‎ی نظریه‌ی بازی برای ایجاد انگیزه در طرف‌های مختلف الهام گرفته است.

معایب ارز دیجتال آوی

معایب آوه
توکن آوه

پروتکل‌های وام‌دهی این ارز دیجیتال، ویژگی‌هایی دارد که ممکن است بر قیمت آن تأثیر منفی بگذارد.

نیاز به دارایی‌های دیجیتال بالا برای وثیقه

وثیقه‌ی زیاد یکی از بزرگترین مشکلات این پروتکل است. وام‌های غیرمتمرکز برای مشتریانی رشد می‌کند که دارایی‌های کریپتو را قفل می‌کنند. بنابراین توکن آوه از کاربرانش می‌خواهد که آن بخش از دارایی‌های دیجیتالی را که ارزش آن‌ها بیشتر از سقفی است که وام به آن تعلق می‌گیرد، قفل کنند. دلیل این مسئله آن است که سرمایه‌گذارانی که تنها می‌خواهند از ویژگی‌ سیستم مالی غیرمتمرکز آن استفاده کنند، امکان ورود ندارند.

این مشکل باعث می‌شود که این ارز دیجیتال حامیان و پایگاهش را از دست بدهد و در نهایت دارایی‌های معاملاتی رمزنگاری نمی‌توانند به حیات خود ادامه دهند.

وام با نرخ بهره‌ کم

هرقدر نرخ بهره‌ی کم به سود وام‌‎گیرندگان است، برای وام‌دهندگان ضرر و ناخوشایند است. این نرخ پایین باعث می‌شود که پروتکل برای سرمایه‌گذاران بالقوه‌ای که در بخش فارمینگ یا استخراج نقدینگی فعال اند، کمتر جذاب باشد.

دارندگان این توکن احتمالا در آینده مجبور می‌شوند در مورد رأی دادن به تغییرات نرخ بهره تصمیم بگیرند، در غیر این صورت، شاهد سقوط دارایی خواهند بود و با گذشت زمان به پایین‌ترین حد ممکن خواهند رسید.

رقابت شدید

این پلتفرم در حال رقابت با 100 پلتفرم غیر متمرکز است. این پلتفرم‌ها ممکن است میزان سرمایه‌ی قفل شده‌شان به میزان آوه نباشد و نرخ‌بهره‌ی بالاتری داشته باشند. این امر در بلندمدت تأثیر منفی بر قیمت آن می‌گذارد. چند مورد از پلتفرم‌های رقیب از این قرار هستند: Liquidity، Unit Protocol، TrueFi، Torque، Venus، Insta Dapp، 88mph، Alchemix

نحوه عمکرد رمز ارز آوی

عملکرد آوه به این گونه است:

1) ابتدا کاربران وجوهی را که می‌خواهند وام دهند، سپرده‌گذاری می‌کنند و به این طریق نقدینگی بازار فراهم می‌شود.

2) در مرحله بعد، وجوه در استخر جمع می‌شود  و کاربرانی که می‌خواهند وام بگیرند، از استخرها استفاده می‌کنند.

3) در مرحله‌ی نهایی، کاربران می‌توانند توکن‌هایی را که وام‌گرفته‌اند، بخرند، بفروشند یا انتقال دهند.

کیف پول‌های ارز دیجیتال آوی

ارز آوی یک توکن ERC-20 است که می‌توانید آن را در هر کیف پولی که از این استاندارد پشتیبانی می‌کند، ذخیره کنید. همانند:

 • لجر
 • ترزور
 • تراست
 • اتمیک
 • مای اتر

صرافی‌های عرضه کننده آوه

صرافی عرضه کننده آوه
صرافی های عرضه کننده آوه

صرافی‌هایی که از آوه پشتیبانی می‌کنند، از این قراراند:

 • eToro: این پلتفرم یک پلتفرم چند ارزی است که سرمایه‌گذاری در دارایی‌های کریپتو را ممکن می‌کند.
 • Kraken: این صرافی بزرگترین صرافی بیت کوین در جهان از نظر حجم معاملات و میزان نقدینگی یورو است.
 • Gemini: Gemini همزمان یک صرافی، کیف پول و نگهبان ارز دیجیتال است که خرید بیت کوین، اتر و دیگر ارزهای دیجیتال را ساده و مطمئن کرده است.

لازم به ذکر است که به دلیل تحریم‌ها، امکان معامله در صرافی‌های خارجی فراهم نیست. اگر مایلید در بازار ارز دیجیتال تجارت کنید، باید از  طریق صرافی‌های آنلاین داخلی اقدام کنید.

عوامل تأثیرگذار بر قیمت ارز دیجیتال آوه

موارد زیر بر قیمت Aave تأثیر می‌گذارند:

 • رشد کل سرمایه بازار کریپتو: این مورد به معنای افزایش پذیرش ارزهاست.
 • هیاهوی بخش DeFi
 • وام‌های فلش
 • سوزاندن سکه: این امر عرضه را کاهش می‌دهد و به‌عنوان یک محرک مثبت عمل می‌کند.
 • پذیرش کاربران و موفقیت دارایی‌های فهرست شده: به جز موارد بالا، استفاده، محبوبیت و قیمت رمزارز با پذیرش پلتفرم آوه توسط کاربران و موفقیت‌ دارایی‌هایی که لیست می‌کنند، مرتبط است.

آینده ارز دیجتال آوه

کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که این توکن رو به رشد است. این ارز چند شاخص دارد که اولین مورد،  رشد سریع آن در بازار سرمایه است. شاخص دیگر، مربوط به تبلیغات پیرامون پروتکل است. با وجود آن‌که آوه یک رقیب قدرتمند در پروتکل Compound دارد، همچنان شانس پیشرفت زیادی دارد.

در مجموع بازار سرمایه این ارز بسیار جذاب و دائماً در حال پیشرفت است.

سخن آخر

در این نوشته شما را با رمز ارز آوه، ویژگی‌ها، مزایا، معایب و جزئیات بیشتری پیرامون آن آشنا کردیم. برای معامله در بازار ارز دیجیتال می‌توانید به صرافی آنلاین صرافکس مراجعه کنید.

سوالات متداول

برای وام‌دادن به شبکه‌ی آوه چگونه می‌توان مبلغ واریز کرد؟

اگر می‌خواهید با وام دادن به شبکه‎ی Aave از معاملات خود سود کنید، باید با استفاده از گزینه‌ی Deposit ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده و کوین موردنظر خود را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنید.

برای این کار لازم است که ابتدا در اپلیکیشن Aave وارد شوید. سپس با گزینه‌ی Borrow ارز دیجیتال موردنظر خود را انتخاب کنید تا بتوانید از آن وام بگیرید.

خانه

بازار

معامله

تبدیل

کیف پول