بازار پیش عرضه همستر

همستر رو قبل از لیست شدن بگیر!

پیش

خرید

پیش

فروش
بیت کوین کش

بیت کوین کش

BCH

آخرین قیمت BCH

22,571,259.48 IRT

+
11,603.28 IRT
+
0.05 %
(1 روز)
اطلاعات بازار BCH
45,163.79

IRT

1,022,753.68M

IRT

42
+
0.05 %

کمترین قیمت

22,204,612.99

IRT

بیشترین قیمت

22,856,742

IRT

درباره ارز دیجیتال بیت کوین کش (BCH)

بیت کوین کش یک هارد فورک بیت کوین است. این تقسیم در سال 2017 اتفاق افتاد و از آن زمان، این ارز دیجیتالی به یکی از بزرگ‌ترین ارزهای دیجیتالی تبدیل‌شده است که از بیت کوین بیرون آمده است. این ارز برای متمایز کردن خود از بیت کوین تغییرات ظریف اما قابل‌توجهی ایجاد کرده است، یعنی اندازه بلوک بزرگ‌تر و زمان تراکنش سریع‌تر.

بیت کوین طوری طراحی شد که هیچ گروه یا فردی نتواند آن را کنترل کند. طراحی غیرمتمرکز بیت کوین مزایای زیادی دارد، اما در رابطه با آن اختلاف‌نظرهایی میان کارشناسان وجود دارد.

چنین اختلاف‌نظرهایی منجر به بیش از 100 فورک بیت کوین شده است. همه آن فورک‌ها به شبکه‌های جدید منتهی نشده‌اند، اما از بین آن‌ها، بیت کوین کش احتمالاً شناخته‌شده‌ترین آن‌هاست. در این مقاله از وبسایت صرافکس می‌خواهیم در رابطه با bitcoin cash و جنبه‌های مختلف آن به گفتگو بپردازیم. پس باما همراه باشید.

بیت کوین کش چیست؟

این رمزارز یک نسخه اصلاح‌شده بیت کوین است که در شبکه بلاک چین خود اجرا می‌شود. تقریباً به همان روش بیت کوین کار می‌کند، اما چندین تفاوت اساسی وجود دارد. بزرگ‌ترین تفاوت در اندازه بلوک یا میزان اطلاعات تراکنش یک بلوک در هر زنجیره است.

قیمت بیت کوین کش

در شبکه بیت کوین، هر بلوک 1 مگابایت حجم دارد. بلافاصله پس از فورک شبکه اصلی، اندازه بلوک آن 8 مگابایت بود که هشت برابر بزرگ‌تر از شبکه بیت کوین بود. در ماه می 2018، بیت کوین دوباره اندازه بلوک خود را افزایش داد، این بار به 32 مگابایت.

این بدان معناست که bitcoin cash اکنون می‌تواند 32 برابر بیشتر از بیت کوین اطلاعات را در هر بلوک پردازش کند. درنتیجه، تراکنش‌های آن سریع‌تر و کارمزد کمتری دارند. امنیت ممکن است در شبکه بیت کوین کش کمتر باشد، زیرا قدرت استخراج کمتری برای استخراج هر بلوک صرف می‌شود.

چه کسی بیت کوین کش را اختراع کرد؟

ایده این رمزارز توسط گروهی از توسعه‌دهندگان بیت کوین مطرح شد. بااین‌حال، شخصی که امروزه مستقیماً به ارز متصل است، راجر ور، یکی از پذیرندگان و سرمایه‌گذاران اولیه بیت کوین است.

یک تاریخچه مختصر از bitcoin cash

  • ژوئن 2017 – گروهی از توسعه‌دهندگان و استخراج‌کنندگان بیت کوین پیشنهادی به نام بیت کوین ABC ارائه کردند که می‌خواست اندازه بلوک را افزایش دهد.
  • جولای 2017 – همه در مورد تغییر پیشنهادی موافق نبودند.
  • آگوست 2017 – هارد فورک های بیت کوین که منجر به ایجاد بیت کوین و بیت کوین کش شد.
  • مارس 2018 – پرداخت bitcoin cash در BitPay پذیرفته شد.
  • می 2018 – این رمزارز اندازه بلوک را از 8 مگابایت به 32 مگابایت افزایش داد.
  • نوامبر 2018 – bitcoin cash از یک هارد فورک دیگر عبور کرد تا بیت کوین کش و بیت کوین SV را ایجاد کند.
  • نوامبر 2020 – bitcoin cash برای سومین بار فورک کرد، این بار به نود (BCHN) و بیت کوین کش ABC (BCHA) و بیت کوین کش نود در ادامه (BCH) نام گرفت.
  • ژوئن 2021 – SmartBCH، یک زنجیره جانبی bitcoin cash، راه‌اندازی شد.

بیت کوین کش چگونه کار می‌کند؟

بیت کوین کش چگونه کار می‌کند؟

این تقریباً به همان روش بیت کوین عمل می‌کند، تنها تفاوت بین کاربران این است که شبکه bitcoin cash می‌تواند تراکنش‌ها را سریع‌تر از بیت کوین تأیید کند و معمولاً هزینه‌های کمتری دریافت می‌کند. برای ارسال و دریافت ارز به کیف پول bitcoin cash نیاز دارید و می‌توان از آن برای پرداخت انواع کالاها و خدمات استفاده کرد.

چه چیز خاصی در مورد bitcoin cash وجود دارد؟

بیت کوین کش بسیاری از ویژگی‌های مشابه بیت کوین را دارد، اما زمان تراکنش سریع‌تر و کارمزد کمتری دارد. اگرچه بیت کوین ممکن است بیشتر شناخته شود، bitcoin cash حامیانی دارد که معتقدند این ارز دیجیتالی به هدف و چشم‌انداز اصلی پروژه بیت کوین نزدیک‌تر است.

بیت کوین کش چگونه تولید می‌شود؟

bitcoin cash، به دلیل اینکه سابقه مشابهی با بیت کوین دارد، به همین روش تولید می‌شود. ماینرها برای حل معادلات پیچیده ریاضی از طریق فرآیند اثبات کار با هم رقابت می‌کنند.

قیمت بیت کوین کش

با بیت کوین کش چه کاری می‌توانید انجام دهید؟

شما می‌توانید از bitcoin cash به همان روشی که از بیت کوین استفاده می‌کنید، به‌عنوان یک ذخیره‌سازی ارزشی که توسط خود نگهداری می‌شود، به‌عنوان روش پرداخت یا هردوی آن‌ها. ازآنجایی‌که بیت کوین کش زمان تراکنش‌های سریع‌تری دارد و کارمزد کمتری دارد، اغلب به‌عنوان یک روش پرداخت بادوام‌تر از ذخیره‌سازی ارزش در نظر گرفته می‌شود.

در جولای 2021، smartBCH، یک زنجیره جانبی bitcoin cash، راه‌اندازی شد. زنجیره جانبی با EVM سازگار است، به این معنی که قراردادهای هوشمندی که می‌توانند روی اتریوم اجرا شوند، می‌توانند روی smartBCH نیز اجرا شوند.

تا می 2022، بیش از 23 میلیون دلار ارزش کل قفل‌شده (TVL) در زنجیره smartBCH وجود داشت که بزرگ‌ترین پلتفرم‌ها BenSwap و MistSwap بودند. هر دو پلتفرم‌های کوچکی در اکوسیستم بزرگ‌تر DeFi هستند.

آینده قیمتی بیت کوین کش

مزایا و معایب این ارز دیجیتالی بلافاصله پس از فورک آن از بیت کوین مشخص شدند. bitcoin cash هنوز هم‌اندازه بلوک بزرگ‌تری نسبت به بیت کوین دارد و این با کارمزد کمتر و زمان تراکنش سریع‌تر همراه است، اما سؤالاتی در مورد امنیت نیز ایجاد می‌کند.

خرید بین کوین کش

این شبکه توسعه‌هایی مانند شبکه لایتنینگ بیت کوین همچنین پرداخت‌های سریع با کارمزدهای پایین را در شبکه اصلی بیت کوین ممکن می‌سازد که طرفداران آن را نقطه عطف بیت کوین کش می‌دانند. بااین‌حال، حامیان آن ممکن است به این نکته هم اشاره کنند که bitcoin cash به‌طور مستقل، بدون نیاز به راه‌حل لایه ۲، به کارمزدهای پایین و زمان‌های تراکنش سریع دست می‌یابد.

جمع بندی

صرف‌نظر از مزایا و معایب تکنولوژیکی هر زنجیره، نه بیت کوین و نه bitcoin cash نمی‌توانند بدون پذیرش جامعه موفق شوند. موفقیت هر یک بستگی به این دارد که چه تعداد از افراد و نهادها تصمیم به استفاده از آن‌ها دارند.

سوالات متداول

مخترع بیت کوین کش کیست؟

ایده این ارز دیجیتالی به وسیله تیمی از توسعه‌دهندگان بیت کوین برای اولین بار عنوان شد. اما ایده اصلی آن را راجر ور، یکی از پذیرندگان و سرمایه‌گذاران اولیه بیت کوین مطرح شد.

چه آینده‌ای می‌توان برای بیت کوین کش متصور بود؟

علاوه بر ویژگی‌های یک بلاک چین خوب، نه بیت کوین و نه bitcoin cash قادر نیستند بدون پذیرش جامعه جهانی موفق باشند. موفقیت هر یک بسته به این است که چه تعداد از اشخاص و ارگان‌ها تصمیم به استفاده از آن‌ دارند.

محاسبه قیمت BCH

خرید
BCH

BCH

1 BCH 22,796,972.07 IRT
آخرین به روز رسانی در