چیلیز

چیلیز

CHZ

آخرین قیمت CHZ

6,687.8 IRT

-360.6 IRT
-5.12 %
(1 روز)
اطلاعات بازار CHZ
126,231.8K

IRT

860,569.9M

IRT

49
-5.12 %

کمترین قیمت

6,548.4

IRT

بیشترین قیمت

7,093.2

IRT

درباره ارز دیجیتال چیلیز (CHZ)

چیلیز (Chiliz) با علامت اختصاری CHZ، نخستین ارز دیجیتال است که در توکن‌سازی برای سرگرمی‌های ورزشی به وجود آمده است و Chiliz.net اولین صرافی در دنیاست که از ارز دیجیتال برای کسب درآمد در جهان ورزش استفاده می‌کند. در ادامه این مقاله از صرافکس بیشتر این ارز دیجیتال را معرفی خواهیم کرد.

تاریخچه پیدایش چیلیز

چیلیز ارز دیجیتال رسمی پلتفرم Socios.com است که در 2012 به‌وجود آمد و در بلاکچین اتریوم شکل گرفت. هدف سازندگان این ارز دیجیتال کم کردن حالت تهاجمی و تدافعی میان هواداران تیم‌های ورزشی مختلف و ایجاد اتحاد و هماهنگی میان باشگاه‌های مختلف و هواداران متعصب آنهاست. هواداران تیم‌های ورزشی می‌توانند با خریدن این سکه‌ها، حق رای در باشگاه محبوب خود را داشته باشند و به عضوهای فعال این باشگاه‌ها بدل شوند.

خرید چیلیز

پلتفرم سوسیوس (Socios) چیست؟

این پلتفرم بستری برای استفاده از ارز دیجیتال Chiliz است و با فناوری بلاکچین به وجودآمده است. باشگاه‌های بزرگی در دنیا با این پلتفرم همکاری می‌کنند. امضای قرارداد با باشگاه‌هایی چون یوونتوس و بارسلونا بر قدرت این پلتفرم افزوده است.

مزیت ارز چیلیز

این ارز دیجیتال با سایر ارز‌های دیجیتال متفاوت است؛ چرا که اولین ارز دیجیتالی است که در صنعت ورزش حضور دارد. بلاکچین اصلی اتریوم، زیر زنجیره‌های مجاز، مکانیزم صدا و تون Chiliz که بر پایه‌ی استاندارد ERc-20  هستند، در این سیستم اند.

قیمت ارز چیلیز

قیمت این رمزارز در سال گذشته (2021) رشد چشمگیری داشت، به‌طوری که در ماه مارچ بالاترین قیمت آن0.89 دلار ثبت شد. در شرایط حاضر، تعداد واحدهای در گردش چیلیز 6 میلیارد و تعداد توکن‌های آن محدود به 8.89 میلیارد است. با توجه به قیمت‌ها، سیاست‌های توکن‌سوزی چیلیز و استقبال تیم‌های ورزشی دنیا از این ارز دیجیتال، می‌توان روند آینده‌ی قیمت آن را مثبت دانست.

نحوه کار ارز چیلیز

فعالیت رمز‌ارز چیلیز در پلتفرم Socio.com انجام می‌گیرد. طرفداران هر تیم می‌توانند به واسطه‌ی این ارز با تیم محبوب خود تعامل کنند و با هزینه کردن از تیمشان حمایت کنند و در تصمیمات آن تأثیرگذار باشند.

طرز کار این پلتفرم به این صورت است:

هر کاربر با داشتن نشان CHZ در باشگاه حق رای می‌گیرد. هریک از باشگاه‌ها موضوعاتی را برای نظرسنجی عرضه و امکانات نامحدودی ارائه می‌کنند. نظراتی از کاربران پرسیده می‌شود. همچون:

-طراحی لوگوی باشگاه یا لباس ورزشکاران چه‌طور باشد؟

-پس از پیروزی چه آهنگی پخش شود؟

-مکان بازی‌ها کجا باشد؟

-بهترین بازیکن در بازی چه کسی بود؟

کاربران در این نظرسنجی‌ها شرکت می‌کنند، تصمیم می‌گیرند و رای می‌دهند. هرچه تعامل کاربر با سیستم بیشتر باشد، احتمالا سود بیشتر خواهد بود. علاوه بر این موارد، برنامه‌ها و جایزه‌های خاصی هم در سیستم وجود دارد. همانند: پیش‌بینی نتیجه‌ی بازی‌های آتی یا فروش انحصاری.

نحوه کار ارز چیلیز

آشنایی با توکن‌های CHZ

توکن‌های چیلیز برای کاربرد فعالیت‌های آن هستند و در پرداخت‌های رای دادن، صورت حساب‌ها و و مبادلات استفاده می‌شوند.

درآمدزایی با چیلیز و نحوه تقسیم سود

این ارز دیجیتال یک تیم قوی و روبه‌رشد دارد. حدود بیش از 80 متخصص از ملیت‌های مختلف عضو آنند. تیم‌های ورزشی و باشگاه‌ها در پیدایش و رشد این سیستم کمک می‌کنند و متقابلا، Chiliz هم به این نهادها و تشکلات فرصت رشد و جذب طرفداران بیشتری را می‌دهد. درصدی از درآمد این سیستم نیز به این نهادها پرداخت می‌شود.

معامله ارز چیلیز

معامله این رمزارز در صرافکس به دو صورت ممکن است:

  • سفارش سریع

در این نوع، خرید و فروش سریع و آنی با قیمت بازار انجام می‌گیرد.

  • سفارش معین

در سفارش معین، هرکس می‌تواند مبلغ موردنظر خود را وارد کند. در این روش، معامله هنگامی صورت می‌گیرد که کاربر دیگری با این قیمت حاضر به خرید و فروش باشد.

از آنجایی که کاربران صرافکس میلیونی هستند، شاخص نقدشوندگی این صرافی بالاست و عمده‌ی معاملات این صرافی در زمان کوتاهی انجام می‌گیرد. ضمنا میان صرافکس و صرافی‌های دیگر شکاف قیمت وجود ندارد.

قیمت چیلیز

سخن آخر

در این نوشته تلاش کردیم تا شما را با چیلیز و پلتفرم سوسیوس آشنا کنیم. اگر تمایل به خرید این ارز دیجیتال دارید، از سایت صرافکس بازدید کنید.

سوالات متداول

چگونه می‌توان ارز دیجیتال (CHZ) را خرید؟

برای خرید این ارز دیجیتال می‌توانید از طریق صرافی‌ها، ارز دیجیتال (CHZ) را بخرید و در کیف پول Socios. Com نگه دارید. اما با توجه به تحریم‌ها، صرافکس این امکان را برای شما بوجود آورده که می‌توانید در این صرافی به خرید و فروش آن بپردازید.

آینده ارز چیلیز چگونه ارزیابی می‌شود؟

برای این ارز آینده‌ی مثبتی پیش‌بینی می‌شود، چرا که ماهیت آن برای بسیاری از فعالان این بازار جالب و با سرگرمی و توکن هواداری پیوند یافته است. همچنین توکن هواداری برای جوامع ورزشی منافع بسیاری به دنبال دارد.

محاسبه قیمت CHZ

خرید
CHZ

CHZ

1 CHZ 6,754.7 IRT
آخرین به روز رسانی در