notcoin
notcoin-m
COMP/IRT

کامپوند (COMP)

8.99 %
آخرین

قیمت کامپوند

3,476,700.60
IRT
حجم کل معاملات
106,491.26
حجم معاملات روزانه
352,655,628,750.04
رتبه در بازار
0
تغییرات
8.99 %
کمترین قیمت
3,163,640.04
بیشترین قیمت
3,514,522.35
حجم کل معاملات 106,491.26
حجم معاملات روزانه 352,655,628,750.04
رتبه در بازار
0
تغییرات
8.99 %

ارز دیجیتال کامپوند

امروزه در دنیای کریپتوکارنسی‌ها، رقابت ارزهای دیجیتال در بین رمز ارزها شدت گرفته و هر رمز ارزی که کاربرد بهتر و متفاوت‌تری از خود ارائه دهد در جایگاه بالاتری نسبت به سایر ارزهای دیجیتال قرار می‌گیرد. در این مقاله راجع به ارز کامپاند خدمت شما هستیم. برای اطلاعات بیشتر از سایر ارزهای دیجیتال می‌توانید از صرافکس دیدن کنید؛ با ما همراه باشید.

ارز کامپاند (COMP)

ارز کامپاند نوعی ارز مبتنی بر بلاک چین است. نوعی پروتکل غیرمتمرکز که بستری برای وام دهی و همچنین دریافت وام در دنیای کریپتوکارنسی فراهم کرده است. این رمز ارز، ارز دیجیتال اصلی شبکه compound بوده که افرادی که توکن comp دارند امکان نظردهی در رابطه با مدیریت این شبکه دارند.

شبکه کوین بیس (coinbase) حامی سرسخت این رمز ارز است که از ابتدای این پروژه در کنار آن بوده و از همان ابتدا سرمایه‌گذاری عظیمی 8 میلیون دلاری بر روی انجام انجام داده است. چندی بعد، سران این رمز ارز، برای مدیریت بهتر این پروتکل اقدام به ایجاد توکن  comp کردند. یکی از مشهورترین آنها توکن  است که بر روی بستر بلاک چین اتریوم (Etherium) ایجاد شده است.

شبکه ارز دیجیتال کامپاند

شبکه ارز دیجیتال کامپاند (COMP)

پلتفرم DeFi از دارایی‌های مختلفی تشکیل شده است. افرادی که مایل به اخذ یا دریافت وام و کسب سود و بهره هستند، می‌توانند از این رمز ارز استفاده کنند. نرخ بهره در این سپرده‌گذاری‌ها و نرخ سود در این وام‌‎ها طبق همین عرضه و تقاضا در شبکه معین می‌گردد. این پلتفرم از دارایی‌های مختلفی چون اتر و توکن‌های ERC20 پشتیبانی می‌کند.

توکن ارز کامپاند

پروتکل comp از لحاظ میزان حجم داریی بلاک شده، جزو سه پروژه رتر DeFi است. توکن کامپاند، ارز کامپاند بوده که برا این پلتفرم DeFi یک توکن حاکمیتی به حساب می‌آید. این رمز ارز در رتبه‌بندی ارزهای دیجیتال حوزه DeFi با ارزش مبلغ 2 میلیون دلار در رتبه دهم بازار قرار دارد.

نقشه راه و آینده ارز کامپاند

این رمز ارز، نقشه راه مشخصی ندارد که این نکته منفی نیست. طبق گفته مدیر عامل این شرکت در سال 2019، توسعه دهندگان به تمامی اهداف خود در این مسیر رسیده‌اند. این اهداف شامل:

 • فراهم آوردن پشتیبانی برای دارایی‌های مختلف
 • اجازه به دارایی‌ها برای داشتن عامل وثیقه خود
 • تبدیل ارز کامپاند به یک سازمان غرمتمرکز خودمختار.
 • ارز کامپاند در واقع یک پروژه تکمیل شده در بین ارزهای دیجیتال بحساب می‌آید. آینده ان ارز دیجیتال از این به بعد در دست جامعه آن است که باید ادامه مسیر این ارز دیجیتال را تعیین کنند.
 • قیمت این توکن در زمان نوشتن این مقاله 475 دلار معامله می‌شود. ارزش بازار این توکن 2 ملیارد دلار بوده و حجم بازار آن در روز گذشته حدود 150 میلیون دلار بوده است. همچنین تعداد توکن‌های در حال گردش آن 4.300.00 توکن کامپاند و تعداد کل توکن‌ها آن در مجموع 10.000.000 عدد می‌باشد.
 • مشکل نقدنگی در ان توکن وجود نداشته و این توکن در صرافی‌ها معروف معامله می‌شود. معمولا این توکن با کوین‌های معروفی مانند بیت کوین، تتر، اتریوم معامله می‌شود.

آینده ارز کامپاند

ویژگی های ارز دیجیتال کامپاند (COMP)

 • ارز کامپاند از نظر بزرگی بازار، رتبه 82 را بین بازاری به ارزش 3.1 میلیارد دلار به خود اختصاص داده و نیم درصد از کل بازار ارزهای دیجیتال را سهم خود کرده است.
 • این رمز ارز یک توکن ERC-20 است که بر روی شبکه اتریوم اجرا شده است.
 • تعداد کل توکن‌های کامپاند مجموعا به 10 میلیون عدد خواهد رسید.
 • ارز کامپاند یک پروژه غیرمتمرکز است.
 • پلتفرم این ارز دیجیتال بستری برای اعصا و دریافت وام بر مبنای ارز دیجیتال است.
 • صرافی‌های معروفی مثل coinbase از ابتدا به این رمز ارز اعتماد کرده و از آن حمایت و پشتیبانی کرده است.
 • این پلتفرم، ارزها دیجیتال معروفی مانند اتریوم و بصورت کلی توکن‌های ERC-20 را پشتیبانی می‌کند.
 • این پلتفرم برای افرادی که قصد سپرده‌گذاری داشته و یا به دریافت وام نیازمندند بسیار مناسب است.
 • میزان سود افراد سرمایه‌گذار در این پروژه و همچنین میزان وام افرادی که از خدمات این پروژه استفاده می‌کنند با میزان عرضه و تقاضا رابطه مستقیمی دارد.
 • قرارداد هوشمند ارز کامپاند بر روی شبکه اتریوم اجرا شده است.
 • علاوه بر دریافت وام و سپرده‌گذاری، کاربران این رمز ارز به فعالیت‌های دیگری چون طرح پیشنهادهایی در حوزه‌های مختلف من جمله ایجاد تغییرات لازم در پروتکل، ارتقای ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده توسط پلتفرم و موارد مشابه دیگر می‌پردازند.
 • افراد سرمایه‌گذار در این پروژه، در ازای ارزهای دیجیتال مختلفی که در استخر ان پلتفرم قرار می‌دهند، توکنی به اسم ctoken دریافت می‌کنند.

کاربردهای ارز کامپاند

ارز کامپاند مانند سایر ارزهای دیجیتال در صرافی ارز دیجیتال قابل معامله است. بدین صورت که معامله‌گران می‌توانند از نوسانات موجود در بازار استفاده کرده و کسب سود کنند.

ارز کامپاند دیجیتال یک توکن حاکمیتی با نماد COMP است. دارندگان این توکن می‌توانند با شرکت در رای‌گیری در آینده ان توکن نقش داشته باشند. سپرده‌گذاران ان رمز ارز، با در اختیار گذاشتن دارایی خود و کمک به نقدینگی ان رمز ارز، می‌توانند کسب بود کنند.

این پروتکل برا افراد که قصد رفع ناز و دریافت وام دارند بسیار امن بوده و می‌توانند وام خود را در ازای اعطای وثیقه و دور از مشکلات دیگر که از طریق بانک بود، دریافت کنند. این پلفترم به کاربرانی اختصاص دارد که از طرق به دست آوردن سرمایه‌ای، اقدام به برگزاری ICO کنند تا ازین طریق سرمایه مورد نیاز پروژه خود را تامین کنند.

کاربردهای ارز کامپاند

کیف پول هایی که ارز کامپاند پشتیبانی می کند

 • کیف پول سخت افزاری لنجر نانو اس (ledger nano s)
 • کیف پول سخت افزاری ترزور (Trezor)
 • کیف پول سخت افزاری کیپ کی (keepkey)
 • کیف پول نرم افزاری متامسک (metamask)
 • کیف پول نرم افزاری آیتم توکن (im tiken)
 • کیف پول نرم افزاری میست (Mist wallet)
 • کیف پول نرم افزاری کوینومی (coinomi)
 • کیف پول نرم افزاری اکسودوس (Exodus)

خرید ارز کامپاند از صرافی های خارجی

خرید ارز کامپاند از صرافی های خارجی کار ساده‌ای است. تنها تفاوت در تعداد مراحل خرید است که خرید ارز دیجیتال در ایران و صرافی‌های داخلی از صرافی‌های خارجی یک مرحله بیشتر است. فعالیت در صرافی‌های خارجی با استفاده از ریال امکان‌پذیر نیست.

لذا نیاز به وجود صرافی داخلی باز هم دیده می‌شود. برای داشتن سرمایه اولیه نیازمند رمز ارز دیگری هستد که معمولا تتر یا بیت کوین است. پس برای شروع به ناچار باید با تبدیل ریال به تتر یا بیت کوین در صرافی‌های داخلی از طریق کارت بانکی خود اقدام کنید. تا سرمایه اولیه خود در صرافی‌های خارج را بدست آورید.

پش از انتقال رمز ارز خریداری شده به یکی از صرافی‎های خارجی، استفاده از VPN  معمولا نیاز است. اکنون دارایی‌های داخلی خود را به یکی از صرافی‌های خارجی معتبر منتقل کرده و شروع به معامله کنید.

خرید و فروش ارز کامپاند در صرافی صرافکس

امروزه دیگر سرمایه گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال دیگر تنها محدود به خرید بیت کوین نمی‌باشد، چرا که تکنولوژی بلاکچین محدود به ارزهای خاصی نیست و بالای 5 هزار ارز دیجیتال با اهداف و پروژه‌های متفاوت بر روی آن اجرا شده است! به همین دلیل، انتخاب پروژه‌های مناسب و قابل اعتماد کمی دشوار گشته است. در این میان، یکی از رمزارزهایی که در مرکز توجه تریدرها و سرمایه‌گذاران، فراوانی قرار گرفته است و در مسیر رشد می‌باشد، کامپاند نام دارد.

خرید کامپاند و سپس فروش ارز کامپاند نیازمند داشتن یک کیف‌پول مخصوص ارزهای دیجیتال با پشتیبانی از انواع ارزهای مختلف است. همچنین باید یک صرافی معتبر و حرفه‌ای را برای معامله بیابید، در غیر این صورت ممکن است با مشکلات زیادی مواجه شده و حتی در مواقعی دارایی خود را نیز از دست دهید. در این مقاله قصد داریم که چگونگی خرید کامپاند از صرافی صرافکس و فروش آن را مورد بررسی قرار دهیم.

خرید کامپاند از صرافکس

خرید کامپاند از صرافکس

همانطور که به آن پرداختیم خرید یک ارز دیجیتال مانند کامپاند نیازمند داشتن یک والت معتبر می‌باشد. در صورتی که درباره کیف پول‌های کامپاند اطلاعات زیادی ندارید، در مرحله اول می‌توانید با استفاده از مقالات مرتبط با «راهنمای کیف پول» که در وبلاگ منتشر شده است با نحوه دانلود، مزایا، معایب، نصب و استفاده از یک کیف پول را دیده و استفاده کنید. پس از فراهم‌سازی کیف پول برای خرید کامپاند وارد پلتفرم آنلاین صرافی صرافکس شده و یک حساب کاربری برای خودتان بسازید.

پس از ساخت اکانت، باید مدارک ضروری را برای احراز هویت در پلتفرم آپلود نمایید. پس از این مرحله، نوبت ثبت شماره کارت بانکی است؛ شما با کلیک برروی گزینه‌ «کارت های بانکی»، می‌توانید با وارد کردن اطلاعات حساب‌های خود و درخواست تایید آن حساب را براساس قوانین کشوری و بانکی ثبت نمایید و منتظر دریافت تاییدیه توسط کارشناسان باشید. این نکته را متذکر شویم که وارد نمودن اطلاعات یک کارت که متعلق به مالک حساب کاربری می‌باشد و دریافت تاییدیه برای آن، برای فعالیت در صرافی صرافکس نظیر خرید کامپاند یا فروش ارز کامپاند اجباری است.

خرید کامپاند بعد از ثبت نام و احراز هویت امکان‌پذیر می‌باشد. در صفحه معامله (که در بالای صفحه قرار دارد)، از میان رمز ارزهای موجود، Compound  را انتخاب نمایید. پس از مشخص کردن مقدار مورد نظر برای خرید و ثبت درخواست خود باید منتظر باشید که در بازار P2P درخواست شما با یک فرد دیگر همسان و انتقال انجام شود.

اگر قصد دارید بر روی این ارز سرمایه‌گذاری بلند مدت داشته باشید، وارد کیف پول خود شوید و به بخش دریافت (Receive) وارد شوید تا آدرس دریافت کیف پول خود را دریافت کنید. پس از اینکه سفارش شما در بازار تکمیل شد و خرید کامپاند شما به اتمام رسید می‌توانید از بخش کیف پول پلتفرم صرافکس درخواست برداشت خود را ثبت نمایید. در این قسمت میزان ارز برای برداشت و آدرس کیف پول را وارد کنید.

فروش ارز کامپاند در صرافکس

فروش ارز کامپاند در صرافکس

از جمله امکانات بازار P2P صرافی صرافکس امکان فروش ارز کامپاند و خرید آن به صورت کاربر به کاربر می‌باشد. به این ترتیب می‌توانید در کوتا‌ه‌ترین زمان ممکن به فروش ارز کامپاند با جفت تتر یا ریال بپردازید. شما برای برداشت ریالی از حساب صرافی باید یک شماره کارت متعلق به خود  را از طریق بخش «کارت‌‌های بانکی» ثبت کرده باشید.

برای دریافت آدرس دریافت کامپاند، وارد اپلیکیشن ولت خود شوید، بعد از انتخاب ارز کامپاند و انتخاب شبکه آن، بر روی گزینه Send کلیک نمایید. سپس میزانی که قصد فروش ارز کامپاند را دارید، تعیین نمایید. بعد از این کارها می‌بایست آدرس کیف پول متعلق به صرافی صرافکس را در کادری که با نام Address قرار دهید را در نرم افزار وارد کنید و در نهایت دکمه‌ تأیید تراکنش را بفشارید. (قبل از انجام تراکنش حتما به این نکته توجه کنید که شبکه تراکنش شما در صرافی و کیف پول با هم یکی باشد )

پس از ثبت درخواست فروش ارز کامپاند، نرم افزار یک کد تراکنش (Transaction ID) که در شبکه قابل رهگیری است را ارائه می‌کند را در اختیار شما قرار خواهد داد.

قیمت ارز کامپاند

ارز دیجیتال کامپاند یک از دارایی هایی است که در شبکه ERC-20  اتریوم قرار دارد. توکن این ارز را می توانید با نام اختصاری COMP مشاهده کنید. به شکلی که سرمایه داران این توکن می توانند به بحث و گفتگو بپردازند و در رای گیری های سازمانی این پروژه شرکت داشته باشند. شما برای مشاهده قیمت لحظه ای ارز کامپاند می توانید به بالا صفحه مراجعه کرده و از آخرین اخبار آن نیز مطلع شوید.

تاریخچه ارز دیجیتال Compound

کامپاند در سال 2017 به وسیله دو شخص به نام های جفری هیز و رابرت لشنر ساخته شد و همچنان نیز در ایالت سانفرانسیسکو آمریکا مشغول به اداره این ارز می باشند. این ارز هم اکنون 325 میلیون دلار ارزش بازار داشته و در رتبه 97 بازار قرار دارد. قیمت ارز کامپاند ممکن است نوسانات زیادی داشته باشد و گفتنی است حجم مبادلات آن نیز 103 میلیون دلار می باشد.

سوالات متداول

آیا ارز کمپاند یک توکن است؟

بله؛ این ارز دیجیتال یک توکن ERC-20 است که روی شبکه اتریوم اجرا شده است.

هدف از راه اندازی کامپاند، کمک به سیستم وام دهی غیرمتمرکز بر بستر بلاک چین است.

COMPCOMP

IRTIRT

قیمت تقریبی یک کامپوند
3,476,700.6 usd
COMP/IRT

COMP

3,476,700.60
IRT
کامپوند
8.99 %
COMPCOMP

IRTIRT

قیمت تقریبی یک کامپوند
3,476,700.6 usd
حجم کل معاملات
106,491.26
حجم معاملات روزانه
352,655,628,750.04
رتبه در بازار
0
تغییرات
8.99 %
کمترین قیمت
3,163,640.04
بیشترین قیمت
3,514,522.35
حجم کل معاملات 106,491.26
حجم معاملات روزانه 352,655,628,750.04
رتبه در بازار
0
تغییرات
8.99 %

ارز دیجیتال کامپوند

امروزه در دنیای کریپتوکارنسی‌ها، رقابت ارزهای دیجیتال در بین رمز ارزها شدت گرفته و هر رمز ارزی که کاربرد بهتر و متفاوت‌تری از خود ارائه دهد در جایگاه بالاتری نسبت به سایر ارزهای دیجیتال قرار می‌گیرد. در این مقاله راجع به ارز کامپاند خدمت شما هستیم. برای اطلاعات بیشتر از سایر ارزهای دیجیتال می‌توانید از صرافکس دیدن کنید؛ با ما همراه باشید.

ارز کامپاند (COMP)

ارز کامپاند نوعی ارز مبتنی بر بلاک چین است. نوعی پروتکل غیرمتمرکز که بستری برای وام دهی و همچنین دریافت وام در دنیای کریپتوکارنسی فراهم کرده است. این رمز ارز، ارز دیجیتال اصلی شبکه compound بوده که افرادی که توکن comp دارند امکان نظردهی در رابطه با مدیریت این شبکه دارند.

شبکه کوین بیس (coinbase) حامی سرسخت این رمز ارز است که از ابتدای این پروژه در کنار آن بوده و از همان ابتدا سرمایه‌گذاری عظیمی 8 میلیون دلاری بر روی انجام انجام داده است. چندی بعد، سران این رمز ارز، برای مدیریت بهتر این پروتکل اقدام به ایجاد توکن  comp کردند. یکی از مشهورترین آنها توکن  است که بر روی بستر بلاک چین اتریوم (Etherium) ایجاد شده است.

شبکه ارز دیجیتال کامپاند

شبکه ارز دیجیتال کامپاند (COMP)

پلتفرم DeFi از دارایی‌های مختلفی تشکیل شده است. افرادی که مایل به اخذ یا دریافت وام و کسب سود و بهره هستند، می‌توانند از این رمز ارز استفاده کنند. نرخ بهره در این سپرده‌گذاری‌ها و نرخ سود در این وام‌‎ها طبق همین عرضه و تقاضا در شبکه معین می‌گردد. این پلتفرم از دارایی‌های مختلفی چون اتر و توکن‌های ERC20 پشتیبانی می‌کند.

توکن ارز کامپاند

پروتکل comp از لحاظ میزان حجم داریی بلاک شده، جزو سه پروژه رتر DeFi است. توکن کامپاند، ارز کامپاند بوده که برا این پلتفرم DeFi یک توکن حاکمیتی به حساب می‌آید. این رمز ارز در رتبه‌بندی ارزهای دیجیتال حوزه DeFi با ارزش مبلغ 2 میلیون دلار در رتبه دهم بازار قرار دارد.

نقشه راه و آینده ارز کامپاند

این رمز ارز، نقشه راه مشخصی ندارد که این نکته منفی نیست. طبق گفته مدیر عامل این شرکت در سال 2019، توسعه دهندگان به تمامی اهداف خود در این مسیر رسیده‌اند. این اهداف شامل:

 • فراهم آوردن پشتیبانی برای دارایی‌های مختلف
 • اجازه به دارایی‌ها برای داشتن عامل وثیقه خود
 • تبدیل ارز کامپاند به یک سازمان غرمتمرکز خودمختار.
 • ارز کامپاند در واقع یک پروژه تکمیل شده در بین ارزهای دیجیتال بحساب می‌آید. آینده ان ارز دیجیتال از این به بعد در دست جامعه آن است که باید ادامه مسیر این ارز دیجیتال را تعیین کنند.
 • قیمت این توکن در زمان نوشتن این مقاله 475 دلار معامله می‌شود. ارزش بازار این توکن 2 ملیارد دلار بوده و حجم بازار آن در روز گذشته حدود 150 میلیون دلار بوده است. همچنین تعداد توکن‌های در حال گردش آن 4.300.00 توکن کامپاند و تعداد کل توکن‌ها آن در مجموع 10.000.000 عدد می‌باشد.
 • مشکل نقدنگی در ان توکن وجود نداشته و این توکن در صرافی‌ها معروف معامله می‌شود. معمولا این توکن با کوین‌های معروفی مانند بیت کوین، تتر، اتریوم معامله می‌شود.

آینده ارز کامپاند

ویژگی های ارز دیجیتال کامپاند (COMP)

 • ارز کامپاند از نظر بزرگی بازار، رتبه 82 را بین بازاری به ارزش 3.1 میلیارد دلار به خود اختصاص داده و نیم درصد از کل بازار ارزهای دیجیتال را سهم خود کرده است.
 • این رمز ارز یک توکن ERC-20 است که بر روی شبکه اتریوم اجرا شده است.
 • تعداد کل توکن‌های کامپاند مجموعا به 10 میلیون عدد خواهد رسید.
 • ارز کامپاند یک پروژه غیرمتمرکز است.
 • پلتفرم این ارز دیجیتال بستری برای اعصا و دریافت وام بر مبنای ارز دیجیتال است.
 • صرافی‌های معروفی مثل coinbase از ابتدا به این رمز ارز اعتماد کرده و از آن حمایت و پشتیبانی کرده است.
 • این پلتفرم، ارزها دیجیتال معروفی مانند اتریوم و بصورت کلی توکن‌های ERC-20 را پشتیبانی می‌کند.
 • این پلتفرم برای افرادی که قصد سپرده‌گذاری داشته و یا به دریافت وام نیازمندند بسیار مناسب است.
 • میزان سود افراد سرمایه‌گذار در این پروژه و همچنین میزان وام افرادی که از خدمات این پروژه استفاده می‌کنند با میزان عرضه و تقاضا رابطه مستقیمی دارد.
 • قرارداد هوشمند ارز کامپاند بر روی شبکه اتریوم اجرا شده است.
 • علاوه بر دریافت وام و سپرده‌گذاری، کاربران این رمز ارز به فعالیت‌های دیگری چون طرح پیشنهادهایی در حوزه‌های مختلف من جمله ایجاد تغییرات لازم در پروتکل، ارتقای ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده توسط پلتفرم و موارد مشابه دیگر می‌پردازند.
 • افراد سرمایه‌گذار در این پروژه، در ازای ارزهای دیجیتال مختلفی که در استخر ان پلتفرم قرار می‌دهند، توکنی به اسم ctoken دریافت می‌کنند.

کاربردهای ارز کامپاند

ارز کامپاند مانند سایر ارزهای دیجیتال در صرافی ارز دیجیتال قابل معامله است. بدین صورت که معامله‌گران می‌توانند از نوسانات موجود در بازار استفاده کرده و کسب سود کنند.

ارز کامپاند دیجیتال یک توکن حاکمیتی با نماد COMP است. دارندگان این توکن می‌توانند با شرکت در رای‌گیری در آینده ان توکن نقش داشته باشند. سپرده‌گذاران ان رمز ارز، با در اختیار گذاشتن دارایی خود و کمک به نقدینگی ان رمز ارز، می‌توانند کسب بود کنند.

این پروتکل برا افراد که قصد رفع ناز و دریافت وام دارند بسیار امن بوده و می‌توانند وام خود را در ازای اعطای وثیقه و دور از مشکلات دیگر که از طریق بانک بود، دریافت کنند. این پلفترم به کاربرانی اختصاص دارد که از طرق به دست آوردن سرمایه‌ای، اقدام به برگزاری ICO کنند تا ازین طریق سرمایه مورد نیاز پروژه خود را تامین کنند.

کاربردهای ارز کامپاند

کیف پول هایی که ارز کامپاند پشتیبانی می کند

 • کیف پول سخت افزاری لنجر نانو اس (ledger nano s)
 • کیف پول سخت افزاری ترزور (Trezor)
 • کیف پول سخت افزاری کیپ کی (keepkey)
 • کیف پول نرم افزاری متامسک (metamask)
 • کیف پول نرم افزاری آیتم توکن (im tiken)
 • کیف پول نرم افزاری میست (Mist wallet)
 • کیف پول نرم افزاری کوینومی (coinomi)
 • کیف پول نرم افزاری اکسودوس (Exodus)

خرید ارز کامپاند از صرافی های خارجی

خرید ارز کامپاند از صرافی های خارجی کار ساده‌ای است. تنها تفاوت در تعداد مراحل خرید است که خرید ارز دیجیتال در ایران و صرافی‌های داخلی از صرافی‌های خارجی یک مرحله بیشتر است. فعالیت در صرافی‌های خارجی با استفاده از ریال امکان‌پذیر نیست.

لذا نیاز به وجود صرافی داخلی باز هم دیده می‌شود. برای داشتن سرمایه اولیه نیازمند رمز ارز دیگری هستد که معمولا تتر یا بیت کوین است. پس برای شروع به ناچار باید با تبدیل ریال به تتر یا بیت کوین در صرافی‌های داخلی از طریق کارت بانکی خود اقدام کنید. تا سرمایه اولیه خود در صرافی‌های خارج را بدست آورید.

پش از انتقال رمز ارز خریداری شده به یکی از صرافی‎های خارجی، استفاده از VPN  معمولا نیاز است. اکنون دارایی‌های داخلی خود را به یکی از صرافی‌های خارجی معتبر منتقل کرده و شروع به معامله کنید.

خرید و فروش ارز کامپاند در صرافی صرافکس

امروزه دیگر سرمایه گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال دیگر تنها محدود به خرید بیت کوین نمی‌باشد، چرا که تکنولوژی بلاکچین محدود به ارزهای خاصی نیست و بالای 5 هزار ارز دیجیتال با اهداف و پروژه‌های متفاوت بر روی آن اجرا شده است! به همین دلیل، انتخاب پروژه‌های مناسب و قابل اعتماد کمی دشوار گشته است. در این میان، یکی از رمزارزهایی که در مرکز توجه تریدرها و سرمایه‌گذاران، فراوانی قرار گرفته است و در مسیر رشد می‌باشد، کامپاند نام دارد.

خرید کامپاند و سپس فروش ارز کامپاند نیازمند داشتن یک کیف‌پول مخصوص ارزهای دیجیتال با پشتیبانی از انواع ارزهای مختلف است. همچنین باید یک صرافی معتبر و حرفه‌ای را برای معامله بیابید، در غیر این صورت ممکن است با مشکلات زیادی مواجه شده و حتی در مواقعی دارایی خود را نیز از دست دهید. در این مقاله قصد داریم که چگونگی خرید کامپاند از صرافی صرافکس و فروش آن را مورد بررسی قرار دهیم.

خرید کامپاند از صرافکس

خرید کامپاند از صرافکس

همانطور که به آن پرداختیم خرید یک ارز دیجیتال مانند کامپاند نیازمند داشتن یک والت معتبر می‌باشد. در صورتی که درباره کیف پول‌های کامپاند اطلاعات زیادی ندارید، در مرحله اول می‌توانید با استفاده از مقالات مرتبط با «راهنمای کیف پول» که در وبلاگ منتشر شده است با نحوه دانلود، مزایا، معایب، نصب و استفاده از یک کیف پول را دیده و استفاده کنید. پس از فراهم‌سازی کیف پول برای خرید کامپاند وارد پلتفرم آنلاین صرافی صرافکس شده و یک حساب کاربری برای خودتان بسازید.

پس از ساخت اکانت، باید مدارک ضروری را برای احراز هویت در پلتفرم آپلود نمایید. پس از این مرحله، نوبت ثبت شماره کارت بانکی است؛ شما با کلیک برروی گزینه‌ «کارت های بانکی»، می‌توانید با وارد کردن اطلاعات حساب‌های خود و درخواست تایید آن حساب را براساس قوانین کشوری و بانکی ثبت نمایید و منتظر دریافت تاییدیه توسط کارشناسان باشید. این نکته را متذکر شویم که وارد نمودن اطلاعات یک کارت که متعلق به مالک حساب کاربری می‌باشد و دریافت تاییدیه برای آن، برای فعالیت در صرافی صرافکس نظیر خرید کامپاند یا فروش ارز کامپاند اجباری است.

خرید کامپاند بعد از ثبت نام و احراز هویت امکان‌پذیر می‌باشد. در صفحه معامله (که در بالای صفحه قرار دارد)، از میان رمز ارزهای موجود، Compound  را انتخاب نمایید. پس از مشخص کردن مقدار مورد نظر برای خرید و ثبت درخواست خود باید منتظر باشید که در بازار P2P درخواست شما با یک فرد دیگر همسان و انتقال انجام شود.

اگر قصد دارید بر روی این ارز سرمایه‌گذاری بلند مدت داشته باشید، وارد کیف پول خود شوید و به بخش دریافت (Receive) وارد شوید تا آدرس دریافت کیف پول خود را دریافت کنید. پس از اینکه سفارش شما در بازار تکمیل شد و خرید کامپاند شما به اتمام رسید می‌توانید از بخش کیف پول پلتفرم صرافکس درخواست برداشت خود را ثبت نمایید. در این قسمت میزان ارز برای برداشت و آدرس کیف پول را وارد کنید.

فروش ارز کامپاند در صرافکس

فروش ارز کامپاند در صرافکس

از جمله امکانات بازار P2P صرافی صرافکس امکان فروش ارز کامپاند و خرید آن به صورت کاربر به کاربر می‌باشد. به این ترتیب می‌توانید در کوتا‌ه‌ترین زمان ممکن به فروش ارز کامپاند با جفت تتر یا ریال بپردازید. شما برای برداشت ریالی از حساب صرافی باید یک شماره کارت متعلق به خود  را از طریق بخش «کارت‌‌های بانکی» ثبت کرده باشید.

برای دریافت آدرس دریافت کامپاند، وارد اپلیکیشن ولت خود شوید، بعد از انتخاب ارز کامپاند و انتخاب شبکه آن، بر روی گزینه Send کلیک نمایید. سپس میزانی که قصد فروش ارز کامپاند را دارید، تعیین نمایید. بعد از این کارها می‌بایست آدرس کیف پول متعلق به صرافی صرافکس را در کادری که با نام Address قرار دهید را در نرم افزار وارد کنید و در نهایت دکمه‌ تأیید تراکنش را بفشارید. (قبل از انجام تراکنش حتما به این نکته توجه کنید که شبکه تراکنش شما در صرافی و کیف پول با هم یکی باشد )

پس از ثبت درخواست فروش ارز کامپاند، نرم افزار یک کد تراکنش (Transaction ID) که در شبکه قابل رهگیری است را ارائه می‌کند را در اختیار شما قرار خواهد داد.

قیمت ارز کامپاند

ارز دیجیتال کامپاند یک از دارایی هایی است که در شبکه ERC-20  اتریوم قرار دارد. توکن این ارز را می توانید با نام اختصاری COMP مشاهده کنید. به شکلی که سرمایه داران این توکن می توانند به بحث و گفتگو بپردازند و در رای گیری های سازمانی این پروژه شرکت داشته باشند. شما برای مشاهده قیمت لحظه ای ارز کامپاند می توانید به بالا صفحه مراجعه کرده و از آخرین اخبار آن نیز مطلع شوید.

تاریخچه ارز دیجیتال Compound

کامپاند در سال 2017 به وسیله دو شخص به نام های جفری هیز و رابرت لشنر ساخته شد و همچنان نیز در ایالت سانفرانسیسکو آمریکا مشغول به اداره این ارز می باشند. این ارز هم اکنون 325 میلیون دلار ارزش بازار داشته و در رتبه 97 بازار قرار دارد. قیمت ارز کامپاند ممکن است نوسانات زیادی داشته باشد و گفتنی است حجم مبادلات آن نیز 103 میلیون دلار می باشد.

سوالات متداول

آیا ارز کمپاند یک توکن است؟

بله؛ این ارز دیجیتال یک توکن ERC-20 است که روی شبکه اتریوم اجرا شده است.

هدف از راه اندازی کامپاند، کمک به سیستم وام دهی غیرمتمرکز بر بستر بلاک چین است.

خانه

بازار

معامله

تبدیل

کیف پول