EGLD/IRT

الروند (EGLD)

7.42 %
آخرین

قیمت الروند

2,624,139.81
IRT
حجم کل معاملات
372,125.42
حجم معاملات روزانه
1,006,490,719,781.35
رتبه در بازار
0
تغییرات
-7.42 %
کمترین قیمت
2,590,627.14
بیشترین قیمت
2,866,787.64
حجم کل معاملات 372,125.42
حجم معاملات روزانه 1,006,490,719,781.35
رتبه در بازار
0
تغییرات
-7.42 %

ارز دیجیتال الروند

در حال حاضر مقیاس‌پذیری از اولویت‌های اصلی شبکه‌های بلاک‌چین است و تیم‌های توسعه‌دهنده در پی کشف راه‌حل‌هایی برای افزایش سرعت شبکه‌ها، کاهش تراکم ترافیک شبکه و افزایش تراکنش‌های قابل پردازش در ثانیه هستند. مقیاس‌پذیری نیز از بزرگترین معضلات برخی از شبکه مانند بیت کوین و اتریوم می‌باشد. 

در این میان شبکه ارز الروند (EGLD) به کمک این پروژه‌ها آمده و با استفاده از پتانسیل مقیاس‌پذیری موفقیت‌آمیز برخی بلاک‌چین‌ها استفاده می‌کند و توسعه برنامه‌های غیرمتمرکز را فراهم کرده و یک اقتصاد اینترنتی جدید با ارزهای دیجیتال جدید بوجود آورده است. 

ارز الروند به کمک قراردادهای هوشمند از انتشار رمز ارزها پشتیبانی کرده و سرعت انجام تراکنش‌ها را نیز افزایش می‌دهد. در ادامه این مقاله از صرافکس با یکی از کاربرپسندترین تجارب تجاری در دنیای کریپتو یعنی پروژه الروند آشنا خواهیم شد. 

الروند (EGLD) چیست؟

 این بلاک‌چین در جولای 2020 و به منظور ارائه تمرکززدایی، امنیت و مقیاس‌پذیری برای شبکه‌ها و پروژه‌های کریپتو طراحی و ارائه شد. تمرکز الروند بر قابلیت همکاری متقابل زنجیره‌ای، حمایت از توسعه‌دهندگان و افزایش بازده عملیاتی است. 

شبکه الروند خود را به عنوان یک زنجیره بلوکی در مقیاس اینترنت معرفی می‌کند بدین معنا که برخلاف توان عملیاتی نسبتا کم مرتبط با سایر شبکه های بلاک‌چین، برای مدیریت توان عملیاتی تراکنش‌های مشابه با پلتفرم‌های اصلی اینترنت طراحی و ایجاد شده است. 

به عنوان مثال شبکه بیت کوین به طور متوسط قادر است 7 تراکنش در ثانیه (TPS) را تایید کند و در مقابل تیم رمز ارز الروند ادعا می‌کنند که این شبکه دارای توان عملیاتی انجام تراکنش 15000 TPS است و هزینه هر تراکنش در آن تنها یک سنت است.

شبکه الروند با ایجاد ترکیبی نوآورانه از مکانیسم اجماع اثبات سهام، فناوری پیشرفته تقسیم‌بندی یا شاردینگ، ساختار شبکه اعتبارسنجی و رمز ارز الروند (EGLD) توانسته به کارایی شبکه قابل توجهی دست ‌یابد.

ارز دیجیتال elrond

بنیانگذاران ارز الروند چه کسانی هستند؟

پروژه الروند توسط برادران مینکو (بنیامین و لوسیان) و لوسیان تودیا در سال 2017 راه‌اندازی شد. سازندگان الروند تیمی متشکل از کارآفرینان، مهندسان و محققان با تجربه در گوگل، مایکروسافت و اینتل هستند. 

بنیامین مینکو از اولین پیشگامان در صنعت بلاک‌چین در رومانی است و از سال 2014 در تیم NEM.io فعالیت داشته و در چندین استارت‌آپ بلاک‌چین سرمایه‌گذاری و مشارکت داشته است.

لوسیان مینکو یک مهندس با تجربه و با انگیزه در امور زیرساخت و توسعه راه‌حل‌های استارت‌آپ end-to-end و معماری‌ شبکه‌های پیچیده است. ورود او به فضای بلاک‌چین در سال 2016 بود که شرکت MetaChain Capital را تاسیس کرد. 

لوسیان تودیا کارآفرینی است که توانست در  21 سالگی اولین وبسایت خود را راه‌اندازی کند که این وبسایت بعدها با نام Soft32.com معرفی شد. در سال 2002، لوسیان تحصیل در دانشگاه مطالعات اقتصادی بخارست را رها کرد تا تمرکز خود را بر ساخت و گسترش پلتفرم Soft32 بگذارد. در سال 2014، ITNT، شرکت پشتیبان Soft32، به عنوان یکی از سریع‌ترین استارت‌آپ‌های دنیای فناوری در اروپا معرفی شد. 

رمز ارز الروند (EGLD) چیست؟

رمز ارز الروند (EGLD) توکن بومی شبکه الروند است که برای تسهیل عملکرد کل شبکه به کار می‌رود. البته کاربرد این توکن به این مورد ختم نمی‌شود و به عنوان بخشی از مکانیسم حاکمیت پلتفرم، در حکم پاداش اعتبارسنجی و به عنوان پرداخت برای تراکنش‌ها و قراردادهای هوشمند شبکه الروند مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

کاربران این پلتفرم و توسعه‌دهندگان برای استفاده از شبکه الروند باید توکن EGLD را به عنوان هزینه گس شبکه پرداخت کنند. ارز الروند برای استفاده در کیف پول اختصاصی Elrond Maiar طراحی شده و به کاربران این امکان را می‌دهد که تراکنش‌های فوری خود را از طریق شبکه الروند انجام داده و ارسال کنند. کیف پول Maiar علاوه بر استیکینگ ارز الروند، دریافت و ارائه وام را نیز امکان‌پذیر می‌کند.

مقدار عرضه در گردش توکن‌های الروند تا دسامبر 2021 حدود 20 میلیون بود که 57 درصد آن در پروتکل پاداش‌ سهام شبکه قفل شدند. ارزهای جدید بر اساس قراردادهای هوشمندشان و طی 10 سال آینده به‌تدریج منتشر و عرضه خواهند شد تا زمانی که عرضه نهایی 31.4 میلیون رمز ارز الروند به انجام برسد.

رمز ارز الروند (EGLD) چیست؟

ارز الروند چگونه کار می‌کند؟

تکنیک شاردینگ راه‌حلی است که طی آن داده‌ها به قطعات کوچکتر تقسیم می‌شوند و در چندین تکه شبکه توزیع می‌شوند که هر کدام از این قطعات شامل تعدادی گره هستند و تراکنش‌های شبکه را پردازش می‌کنند. 

راه‌حل شاردینگ ‌منحصر به الروند نبوده و شبکه‌هایی مانند زیلیکا و اتریوم 2 نیز از آن استفاده می‌کنند اما نحوه عملکرد شبکه الروند کمی متفاوت است زیرا الروند سه نوع اشتراک‌گذاری مختلف را اجرا می‌کند: حالت، تراکنش‌ها و شبکه. الروند با استفاده از پردازش موازی، سرعت تراکنش را افزایش می‌دهد.

همچنین این شبکه از مکانیسم اجماع اثبات سهام نیز استفاده می‌کند. این مکانیسم مقدار ارز الروند استیک شده توسط اعتبارسنجی را با رتبه‌بندی شبکه برای هر گره تطبیق می‌دهد و حالتی مشابه ارزش‌سالاری بوجود آورده، تأییدکننده تصادفی را انتخاب می‌کند و گره‌ها را دائما بین خرده‌ها جابجا می‌کند که راه حلی امن و سریع برای این اجماع است.

ویژگی‌های ارز الروند چیست؟

تیم سازنده الروند ادعا می‌کند که این فناوری برای بلاک‌چین‌ها پهنای باند بسیار بیشتری ارائه می‌دهد تا توان مدیریت حجم بالاتر تراکنش‌ها و برنامه‌های غیرمتمرکز امکان‌پذیر باشد. جامعه هدف شبکه الروند توسعه‌دهندگان دی‌آپ‌ها هستند این پلتفرم با ارائه مواردی مانند کیف پول  Maiar  سعی در کاربرپسند بودن و جذب کاربران دارد. 

بنیامین مینکو، مدیرعامل این الروند در ژانویه 2021 اعلام کرد که الروند برای استفاده کاربران ساده اینترنت خواهد بود. الروند با داشتن 50 تا 100 میلیون کاربر در فضای بلاک‌چین، دروازه‌ها را برای ایجاد یک بازار جدید خواهد گشود.

این شبکه با استفاده از شاردینگ و تفکیک شبکه به بخش‌های کوچکتر، منحصر به فرد شده و گره‌ها می‌توانند تراکنش‌ها و عملیات شبکه را به کمک حل یک پارتیشن در زمانی مشخص تایید کنند. این امر تضمین خواهد کرد که شبکه بتواند با صرف هزینه پایین، هزاران تراکنش را در ثانیه پردازش کند. 

هدف ارز الروند ایجاد یک اقتصاد دیجیتال جدید با رویکرد تمرکززدایی و مقیاس‌پذیری است که ویژگی‌های جدایی‌ناپذیر زیرساخت بلاک‌چین هستند. با استفاده از الروند، کاربران می‌توانند دارایی‌های جدید، برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز و معاملات را با هزینه پایین بوجود آورند.

کاربردهای ارز الروند چیست؟

شبکه ارز الروند به دلیل داشتن ظرفیت پردازش 15000 تراکنش در ثانیه، برای تراکنش‌های بسیار سریع با توکن EGLD استفاده می‌شود. توسعه‌دهندگان از پلتفرم Elrond برای توسعه دی‌آپ‌ها با هدف ایجاد اقتصاد اینترنتی جدید با برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز و اکوسیستم ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند.

علاوه بر این ارز الروند برای مشارکت در حاکمیت اکوسیستم خود، پوشش هزینه‌های تراکنش و به عنوان روش اصلی پرداخت در شبکه الروند مورد استفاده قرار می‌گیرد. توکن EGLD در بازار کریپتو نیز خرید و فروش می‌شود و تریدرها از تفاوت قیمت خرید و فروش آن کسب سود می‌کنند. 

در نهایت مزیت اصلی الروند به عنوان یک پروژه ارز دیجیتال، توانایی بالای آن در مقیاس‌‌پذیری و اعطای انعطاف‌پذیری به توسعه‌دهندگان و کاربران است و در عین حال سرعت بالای تراکنش ‌ها را نیز تسهیل می‌کند. 

کاربردهای ارز الروند

آیا ارز الروند ایمن است؟

شبکه الروند از طریق فرآیند استیکینگ و مکانیسم اجماع اثبات سهام تامین امنیت می‌شود. لازم است همه گره‌ها ارز الروند را به اشتراک بگذارند تا ایمنی شبکه را در نتیجه فرایند اعتبارسنجی که همین گره‌ها انجام می‌دهند، تامین کنند.

اعتباردهنده‌ها نیز این شبکه را بوسیله مکانیسم توافق SPoS و یکپارچه‌سازی با خرده‌ها و بررسی تولیدکنندگان بلوک امن خواهند کرد. قبل از تسویه حساب انبوه، ابتدا تراکنش‌های شبکه به منظور اطمینان از امنیت و جلوگیری از صرف هزینه اضافی، اعتبارسنجی می‌شوند. 

برای اطمینان و امنیت بیشتر، گزینش و انتخاب اعتباردهنده‌ها به‌طور تصادفی انجام می‌شود. رتبه‌بندی اعتبارسنجی‌ها بر اساس فعالیتشان صورت می‌گیرد و چنانچه امتیاز آنها کم باشد، ممکن است این اعتبارسنج نقش خود را از دست داده و ملزم به پرداخت جریمه شود.

ارز الروند را چگونه بخریم؟

رمز ارز الروند برای خرید در صرافی‌های مختلف ارز دیجیتال مانند بایننس، کریپتو.کام، بیت فینکس، اکی اکسچنج و… در دسترس است. بعلاوه می‌توان این توکن را از طریق وبسایت الروند یا از طریق خدماتی مانند Moonpay و Ramp خریداری کرد.

آیا ارز الروند سرمایه‌گذاری مناسبی است؟

ارز الروند، توکنی است که با قیمت 17.20 دلار وارد بازار کریپتو شد و تا قیمت 542 دلار بالا رفت بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که همیشه طرفداران خاص خود را داشته است. بلاک‌چین این پروژه با استفاده از تکنیک منحصربفرد اشتراک‌گذاری و مکانیسم اجماع، توانسته مشکل سه گانه کریپتو را به راحتی حل کند. ارز دیجیتال الروند دارای اکوسیستمی سریع، ایمن و غیرمتمرکز با بیش از 3000 گره اعتبارسنجی است.

با در نظر گرفتن تمام این موارد تحلیلگران و کارشناسان کریپتو نسبت به چشم‌انداز این رمز ارز در سال‌های آینده خوش‌بین هستند. این آینده روشن به دلیل بنیاد قوی ارز الروند است. توکنومیک با طراحی خوب، جامعه پر جنب و جوشی از کاربران و داشتن یک تیم قوی، این توکن را به کاندیدایی مناسب برای سرمایه‌گذاری‌های موفق تبدیل کرده است.  

تیم این پروژه همچنان به ارتقا قابلیت همکاری و مقیاس‌پذیری پلتفرم الروند ادامه داده و توجه بسیاری از توسعه‌دهندگان وب 3 را به خود جلب کرده است. برخی از بروزرسانی‌های پیش‌بینی‌شده توسط تیم این پروژه شامل راه‌حل‌های پرداخت تحت وب، برنامه‌های بازی، بازار NFT و نسخه جدید اپلیکیشن محبوب Maiar می‌باشند. زمانی که هر کدام از این موارد اجرا شوند، پتانسیل رشد تعداد کاربران و افزایش قیمت ارز الروند را خواهند داشت. 

جمع بندی

شبکه الروند با ارائه مقیاس‌پذیری و سرعت بالای تراکنش‌ها به عنوان منبع اصلی ارزش ذاتی معرفی می‌شود. براساس آمار، این شبکه قادر به پردازش 15000 تراکنش در ثانیه است. مواردی که الروند را به یک اکوسیستم بسیار کاربرپسند تبدیل می‌کنند عبارتند از سرعت بالای تراکنش، مقیاس‌پذیری، تمرکززدایی و حفاظت کامل دارایی کاربران. با ادامه توسعه این پروژه، تیم پشتیبان قصد دارند الروند را به مدلی از اقتصاد جدید اینترنتی تبدیل کنند. 

با در نظر گرفتن تمام این موارد ارز الروند دارای چشم‌اندازی روشن در سال‌های پیش رو می‌باشد و می‌توان با رعایت تمام جوانب سرمایه‌گذاری مناسبی در آن انجام داد. 

سوالات متداول

ارز الروند چگونه ایمن می‌شود؟

این شبکه از پروتکل اثبات سهام استفاده می‌کند و بدین وسیله امنیت بلاک‌چین آن تامین می‌شود.

اکوسیستم الروند متشکل از بالغ بر 100 پروژه مانند استیبل کوین، کیف پول، اعتبار سنجی و ارائه‌دهندگان پرداخت است.

EGLDEGLD

IRTIRT

قیمت تقریبی یک الروند
2,624,139.81 usd
EGLD/IRT

EGLD

2,624,139.81
IRT
الروند
7.42 %
EGLDEGLD

IRTIRT

قیمت تقریبی یک الروند
2,624,139.81 usd
حجم کل معاملات
372,125.42
حجم معاملات روزانه
1,006,490,719,781.35
رتبه در بازار
0
تغییرات
-7.42 %
کمترین قیمت
2,590,627.14
بیشترین قیمت
2,866,787.64
حجم کل معاملات 372,125.42
حجم معاملات روزانه 1,006,490,719,781.35
رتبه در بازار
0
تغییرات
-7.42 %

ارز دیجیتال الروند

در حال حاضر مقیاس‌پذیری از اولویت‌های اصلی شبکه‌های بلاک‌چین است و تیم‌های توسعه‌دهنده در پی کشف راه‌حل‌هایی برای افزایش سرعت شبکه‌ها، کاهش تراکم ترافیک شبکه و افزایش تراکنش‌های قابل پردازش در ثانیه هستند. مقیاس‌پذیری نیز از بزرگترین معضلات برخی از شبکه مانند بیت کوین و اتریوم می‌باشد. 

در این میان شبکه ارز الروند (EGLD) به کمک این پروژه‌ها آمده و با استفاده از پتانسیل مقیاس‌پذیری موفقیت‌آمیز برخی بلاک‌چین‌ها استفاده می‌کند و توسعه برنامه‌های غیرمتمرکز را فراهم کرده و یک اقتصاد اینترنتی جدید با ارزهای دیجیتال جدید بوجود آورده است. 

ارز الروند به کمک قراردادهای هوشمند از انتشار رمز ارزها پشتیبانی کرده و سرعت انجام تراکنش‌ها را نیز افزایش می‌دهد. در ادامه این مقاله از صرافکس با یکی از کاربرپسندترین تجارب تجاری در دنیای کریپتو یعنی پروژه الروند آشنا خواهیم شد. 

الروند (EGLD) چیست؟

 این بلاک‌چین در جولای 2020 و به منظور ارائه تمرکززدایی، امنیت و مقیاس‌پذیری برای شبکه‌ها و پروژه‌های کریپتو طراحی و ارائه شد. تمرکز الروند بر قابلیت همکاری متقابل زنجیره‌ای، حمایت از توسعه‌دهندگان و افزایش بازده عملیاتی است. 

شبکه الروند خود را به عنوان یک زنجیره بلوکی در مقیاس اینترنت معرفی می‌کند بدین معنا که برخلاف توان عملیاتی نسبتا کم مرتبط با سایر شبکه های بلاک‌چین، برای مدیریت توان عملیاتی تراکنش‌های مشابه با پلتفرم‌های اصلی اینترنت طراحی و ایجاد شده است. 

به عنوان مثال شبکه بیت کوین به طور متوسط قادر است 7 تراکنش در ثانیه (TPS) را تایید کند و در مقابل تیم رمز ارز الروند ادعا می‌کنند که این شبکه دارای توان عملیاتی انجام تراکنش 15000 TPS است و هزینه هر تراکنش در آن تنها یک سنت است.

شبکه الروند با ایجاد ترکیبی نوآورانه از مکانیسم اجماع اثبات سهام، فناوری پیشرفته تقسیم‌بندی یا شاردینگ، ساختار شبکه اعتبارسنجی و رمز ارز الروند (EGLD) توانسته به کارایی شبکه قابل توجهی دست ‌یابد.

ارز دیجیتال elrond

بنیانگذاران ارز الروند چه کسانی هستند؟

پروژه الروند توسط برادران مینکو (بنیامین و لوسیان) و لوسیان تودیا در سال 2017 راه‌اندازی شد. سازندگان الروند تیمی متشکل از کارآفرینان، مهندسان و محققان با تجربه در گوگل، مایکروسافت و اینتل هستند. 

بنیامین مینکو از اولین پیشگامان در صنعت بلاک‌چین در رومانی است و از سال 2014 در تیم NEM.io فعالیت داشته و در چندین استارت‌آپ بلاک‌چین سرمایه‌گذاری و مشارکت داشته است.

لوسیان مینکو یک مهندس با تجربه و با انگیزه در امور زیرساخت و توسعه راه‌حل‌های استارت‌آپ end-to-end و معماری‌ شبکه‌های پیچیده است. ورود او به فضای بلاک‌چین در سال 2016 بود که شرکت MetaChain Capital را تاسیس کرد. 

لوسیان تودیا کارآفرینی است که توانست در  21 سالگی اولین وبسایت خود را راه‌اندازی کند که این وبسایت بعدها با نام Soft32.com معرفی شد. در سال 2002، لوسیان تحصیل در دانشگاه مطالعات اقتصادی بخارست را رها کرد تا تمرکز خود را بر ساخت و گسترش پلتفرم Soft32 بگذارد. در سال 2014، ITNT، شرکت پشتیبان Soft32، به عنوان یکی از سریع‌ترین استارت‌آپ‌های دنیای فناوری در اروپا معرفی شد. 

رمز ارز الروند (EGLD) چیست؟

رمز ارز الروند (EGLD) توکن بومی شبکه الروند است که برای تسهیل عملکرد کل شبکه به کار می‌رود. البته کاربرد این توکن به این مورد ختم نمی‌شود و به عنوان بخشی از مکانیسم حاکمیت پلتفرم، در حکم پاداش اعتبارسنجی و به عنوان پرداخت برای تراکنش‌ها و قراردادهای هوشمند شبکه الروند مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

کاربران این پلتفرم و توسعه‌دهندگان برای استفاده از شبکه الروند باید توکن EGLD را به عنوان هزینه گس شبکه پرداخت کنند. ارز الروند برای استفاده در کیف پول اختصاصی Elrond Maiar طراحی شده و به کاربران این امکان را می‌دهد که تراکنش‌های فوری خود را از طریق شبکه الروند انجام داده و ارسال کنند. کیف پول Maiar علاوه بر استیکینگ ارز الروند، دریافت و ارائه وام را نیز امکان‌پذیر می‌کند.

مقدار عرضه در گردش توکن‌های الروند تا دسامبر 2021 حدود 20 میلیون بود که 57 درصد آن در پروتکل پاداش‌ سهام شبکه قفل شدند. ارزهای جدید بر اساس قراردادهای هوشمندشان و طی 10 سال آینده به‌تدریج منتشر و عرضه خواهند شد تا زمانی که عرضه نهایی 31.4 میلیون رمز ارز الروند به انجام برسد.

رمز ارز الروند (EGLD) چیست؟

ارز الروند چگونه کار می‌کند؟

تکنیک شاردینگ راه‌حلی است که طی آن داده‌ها به قطعات کوچکتر تقسیم می‌شوند و در چندین تکه شبکه توزیع می‌شوند که هر کدام از این قطعات شامل تعدادی گره هستند و تراکنش‌های شبکه را پردازش می‌کنند. 

راه‌حل شاردینگ ‌منحصر به الروند نبوده و شبکه‌هایی مانند زیلیکا و اتریوم 2 نیز از آن استفاده می‌کنند اما نحوه عملکرد شبکه الروند کمی متفاوت است زیرا الروند سه نوع اشتراک‌گذاری مختلف را اجرا می‌کند: حالت، تراکنش‌ها و شبکه. الروند با استفاده از پردازش موازی، سرعت تراکنش را افزایش می‌دهد.

همچنین این شبکه از مکانیسم اجماع اثبات سهام نیز استفاده می‌کند. این مکانیسم مقدار ارز الروند استیک شده توسط اعتبارسنجی را با رتبه‌بندی شبکه برای هر گره تطبیق می‌دهد و حالتی مشابه ارزش‌سالاری بوجود آورده، تأییدکننده تصادفی را انتخاب می‌کند و گره‌ها را دائما بین خرده‌ها جابجا می‌کند که راه حلی امن و سریع برای این اجماع است.

ویژگی‌های ارز الروند چیست؟

تیم سازنده الروند ادعا می‌کند که این فناوری برای بلاک‌چین‌ها پهنای باند بسیار بیشتری ارائه می‌دهد تا توان مدیریت حجم بالاتر تراکنش‌ها و برنامه‌های غیرمتمرکز امکان‌پذیر باشد. جامعه هدف شبکه الروند توسعه‌دهندگان دی‌آپ‌ها هستند این پلتفرم با ارائه مواردی مانند کیف پول  Maiar  سعی در کاربرپسند بودن و جذب کاربران دارد. 

بنیامین مینکو، مدیرعامل این الروند در ژانویه 2021 اعلام کرد که الروند برای استفاده کاربران ساده اینترنت خواهد بود. الروند با داشتن 50 تا 100 میلیون کاربر در فضای بلاک‌چین، دروازه‌ها را برای ایجاد یک بازار جدید خواهد گشود.

این شبکه با استفاده از شاردینگ و تفکیک شبکه به بخش‌های کوچکتر، منحصر به فرد شده و گره‌ها می‌توانند تراکنش‌ها و عملیات شبکه را به کمک حل یک پارتیشن در زمانی مشخص تایید کنند. این امر تضمین خواهد کرد که شبکه بتواند با صرف هزینه پایین، هزاران تراکنش را در ثانیه پردازش کند. 

هدف ارز الروند ایجاد یک اقتصاد دیجیتال جدید با رویکرد تمرکززدایی و مقیاس‌پذیری است که ویژگی‌های جدایی‌ناپذیر زیرساخت بلاک‌چین هستند. با استفاده از الروند، کاربران می‌توانند دارایی‌های جدید، برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز و معاملات را با هزینه پایین بوجود آورند.

کاربردهای ارز الروند چیست؟

شبکه ارز الروند به دلیل داشتن ظرفیت پردازش 15000 تراکنش در ثانیه، برای تراکنش‌های بسیار سریع با توکن EGLD استفاده می‌شود. توسعه‌دهندگان از پلتفرم Elrond برای توسعه دی‌آپ‌ها با هدف ایجاد اقتصاد اینترنتی جدید با برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز و اکوسیستم ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند.

علاوه بر این ارز الروند برای مشارکت در حاکمیت اکوسیستم خود، پوشش هزینه‌های تراکنش و به عنوان روش اصلی پرداخت در شبکه الروند مورد استفاده قرار می‌گیرد. توکن EGLD در بازار کریپتو نیز خرید و فروش می‌شود و تریدرها از تفاوت قیمت خرید و فروش آن کسب سود می‌کنند. 

در نهایت مزیت اصلی الروند به عنوان یک پروژه ارز دیجیتال، توانایی بالای آن در مقیاس‌‌پذیری و اعطای انعطاف‌پذیری به توسعه‌دهندگان و کاربران است و در عین حال سرعت بالای تراکنش ‌ها را نیز تسهیل می‌کند. 

کاربردهای ارز الروند

آیا ارز الروند ایمن است؟

شبکه الروند از طریق فرآیند استیکینگ و مکانیسم اجماع اثبات سهام تامین امنیت می‌شود. لازم است همه گره‌ها ارز الروند را به اشتراک بگذارند تا ایمنی شبکه را در نتیجه فرایند اعتبارسنجی که همین گره‌ها انجام می‌دهند، تامین کنند.

اعتباردهنده‌ها نیز این شبکه را بوسیله مکانیسم توافق SPoS و یکپارچه‌سازی با خرده‌ها و بررسی تولیدکنندگان بلوک امن خواهند کرد. قبل از تسویه حساب انبوه، ابتدا تراکنش‌های شبکه به منظور اطمینان از امنیت و جلوگیری از صرف هزینه اضافی، اعتبارسنجی می‌شوند. 

برای اطمینان و امنیت بیشتر، گزینش و انتخاب اعتباردهنده‌ها به‌طور تصادفی انجام می‌شود. رتبه‌بندی اعتبارسنجی‌ها بر اساس فعالیتشان صورت می‌گیرد و چنانچه امتیاز آنها کم باشد، ممکن است این اعتبارسنج نقش خود را از دست داده و ملزم به پرداخت جریمه شود.

ارز الروند را چگونه بخریم؟

رمز ارز الروند برای خرید در صرافی‌های مختلف ارز دیجیتال مانند بایننس، کریپتو.کام، بیت فینکس، اکی اکسچنج و… در دسترس است. بعلاوه می‌توان این توکن را از طریق وبسایت الروند یا از طریق خدماتی مانند Moonpay و Ramp خریداری کرد.

آیا ارز الروند سرمایه‌گذاری مناسبی است؟

ارز الروند، توکنی است که با قیمت 17.20 دلار وارد بازار کریپتو شد و تا قیمت 542 دلار بالا رفت بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که همیشه طرفداران خاص خود را داشته است. بلاک‌چین این پروژه با استفاده از تکنیک منحصربفرد اشتراک‌گذاری و مکانیسم اجماع، توانسته مشکل سه گانه کریپتو را به راحتی حل کند. ارز دیجیتال الروند دارای اکوسیستمی سریع، ایمن و غیرمتمرکز با بیش از 3000 گره اعتبارسنجی است.

با در نظر گرفتن تمام این موارد تحلیلگران و کارشناسان کریپتو نسبت به چشم‌انداز این رمز ارز در سال‌های آینده خوش‌بین هستند. این آینده روشن به دلیل بنیاد قوی ارز الروند است. توکنومیک با طراحی خوب، جامعه پر جنب و جوشی از کاربران و داشتن یک تیم قوی، این توکن را به کاندیدایی مناسب برای سرمایه‌گذاری‌های موفق تبدیل کرده است.  

تیم این پروژه همچنان به ارتقا قابلیت همکاری و مقیاس‌پذیری پلتفرم الروند ادامه داده و توجه بسیاری از توسعه‌دهندگان وب 3 را به خود جلب کرده است. برخی از بروزرسانی‌های پیش‌بینی‌شده توسط تیم این پروژه شامل راه‌حل‌های پرداخت تحت وب، برنامه‌های بازی، بازار NFT و نسخه جدید اپلیکیشن محبوب Maiar می‌باشند. زمانی که هر کدام از این موارد اجرا شوند، پتانسیل رشد تعداد کاربران و افزایش قیمت ارز الروند را خواهند داشت. 

جمع بندی

شبکه الروند با ارائه مقیاس‌پذیری و سرعت بالای تراکنش‌ها به عنوان منبع اصلی ارزش ذاتی معرفی می‌شود. براساس آمار، این شبکه قادر به پردازش 15000 تراکنش در ثانیه است. مواردی که الروند را به یک اکوسیستم بسیار کاربرپسند تبدیل می‌کنند عبارتند از سرعت بالای تراکنش، مقیاس‌پذیری، تمرکززدایی و حفاظت کامل دارایی کاربران. با ادامه توسعه این پروژه، تیم پشتیبان قصد دارند الروند را به مدلی از اقتصاد جدید اینترنتی تبدیل کنند. 

با در نظر گرفتن تمام این موارد ارز الروند دارای چشم‌اندازی روشن در سال‌های پیش رو می‌باشد و می‌توان با رعایت تمام جوانب سرمایه‌گذاری مناسبی در آن انجام داد. 

سوالات متداول

ارز الروند چگونه ایمن می‌شود؟

این شبکه از پروتکل اثبات سهام استفاده می‌کند و بدین وسیله امنیت بلاک‌چین آن تامین می‌شود.

اکوسیستم الروند متشکل از بالغ بر 100 پروژه مانند استیبل کوین، کیف پول، اعتبار سنجی و ارائه‌دهندگان پرداخت است.

خانه

بازار

معامله

تبدیل

کیف پول