هدرا هش گراف

هدرا هش گراف

HBAR

آخرین قیمت HBAR

5,231.7 IRT

-162.2 IRT
-3.01 %
(1 روز)
اطلاعات بازار HBAR
109,932.7K

IRT

581,531.7M

IRT

64
-3.01 %

کمترین قیمت

5,161.5

IRT

بیشترین قیمت

5,439.6

IRT

درباره ارز دیجیتال هدرا هش گراف (HBAR)

امروزه چالش‌هایی نظیر مشکلات مقیاس‌پذیری، مشکلات عملکرد و هزینه‌های فناوری و امنیت از چالش‌های اصلی فنّاوری بلاک چین به‌حساب می‌آیند. هدرا هشگراف و ارز دیجیتال هدرا هش گراف برای پاسخ به این چالش‌ها توسعه‌یافته است. در این مقاله آموزشی از صرافکس می‌خواهیم در رابطه با این موارد باهم به گفتگو بپردازیم.

دفتر کل باز Hedera بر روی یک معماری پایگاه داده توزیع‌شده جایگزین اجرا می‌شود که نوید اجرای سریع‌تر، ارائه تمرکززدایی بیشتر، کاهش نگرانی‌های زیست‌محیطی، کاهش هزینه‌ها و مقیاس برای برآورده کردن خواسته‌های دنیای واقعی را بهتر از بلاک چین می‌دهد.

هدرا هش گراف چیست؟

Hedera Hashgraph یک شبکه رمزنگاری عمومی است که به‌عنوان یک پلتفرم عمل می‌کند که هرکسی می‌تواند در آن تراکنش کند و برنامه‌های غیرمتمرکز ایجاد کند. این شبکه به هر سازمانی، اعم از یک سازمان نوپا یا چندملیتی، این امکان را می‌دهد که برنامه‌های غیرمتمرکز مقیاس‌پذیر (dApps) را بسازد و به کار گیرد. ازاین‌رو ارز دیجیتال HBAR محبوبیت ویژه‌ای میان طرفداران رمز ارز پیداکرده است.

Hedera مقیاس dApps را با ارائه 10000 tps، نهایی شدن تراکنش‌ها در کمتر از 5 ثانیه، هزینه‌های کم تراکنش‌های ثابت (کمتر از 1 سنت آمریکا) و مصرف کم انرژی، فعال می‌کند. الگوریتم اجماع هشگراف این را به‌عنوان یک الگوریتم اجماع بدون رهبر امکان‌پذیر می‌کند که از خرابی یا قطع شدن شبکه جلوگیری می‌کند.

امروزه، نودها شبکه هدرا توسط اعضای شورای حکومتی Hedera ازجمله گوگل، ال‌جی، یوبی‌سافت و غیره اداره می‌شوند. در آینده، گره‌ها می‌توانند توسط هر فردی در عموم اجرا شوند تا عملیات گره را در طول زمان مقیاس‌پذیر کنند.

به‌طور خلاصه:

 • هدرا هشگراف یک پلتفرم شرکت قرارداد هوشمند است که خود را جایگزین سریع‌تر و ایمن‌تری برای بلاک چین می‌کند.
 • با استفاده از فناوری منحصربه‌فرد اثبات سهام به نام Directed Acyclic Graph از استخراج اثبات کار جلوگیری می‌کند.
 • ارز دیجیتال ارز دیجیتال هدرا هش گراف یک ارز دیجیتال بومی است که عملکرد شبکه، نهایی شدن تراکنش‌ها و سایر عملیات را تسهیل می‌کند.
 • هدرا هشگراف با استفاده از مدل خود به بیش از 10000 تراکنش در ثانیه (tps) دست می‌یابد.

مقاله پیشنهادی : قرارداد هوشمند چیست؟

بنیان گذار ارز دیجیتال HBAR

هدرا هش گراف

Hedera Hashgraph توسط دانشمند کامپیوتر لیمون بیرد و مدیر فنی منس هارمون ساخته‌شده است. این دو در ابتدا شرکتی به نام Swirlds را در سال 2015 تأسیس کردند.

پس از مدتی، این شرکت به یک‌نهاد به نام Hedera گسترش یافت که متعاقباً به Hedera Hashgraph تغییر نام داد. هدف توسعه و اداره یک شبکه زنده با استفاده از فناوری اصلی اثبات سهام آن‌ها بود.

از سال 2018، این شرکت 124 میلیون دلار از فروش ارز دیجیتال هدرا هش گراف از طریق توافق‌نامه‌ای برای عرضه توکن های آینده (SAFT) جمع‌آوری کرده است. Hedera قصد دارد به‌تدریج به نهادها و گره‌های بیشتری اجازه دهد تا در مرحله بعدی عمومی‌شود.

ارز دیجیتال هدرا هش گراف چگونه کار می کند؟

Hedera Hashgraph از مکانیسم اجماع اثبات سهام (PoS) منحصربه‌فرد خود که به‌عنوان اجماع Hashgraph شناخته می‌شود، برای ایمن نگه‌داشتن شبکه خود استفاده می‌کند.

به‌طور خاص، این مکانیسم از یک شورای حاکم چرخشی استفاده می‌کند که متشکل از ده ها سازمان است که در 11 صنعت فعالیت می‌کنند. در فوریه 2020، ارز دیجیتال HBAR گوگل را به شورای مدیریت خود که بزرگ‌ترین شراکت تاکنون است، وارد کرد. گوگل اکنون یک گره شبکه Hedera را اجرا می‌کند و در اداره شبکه شرکت می‌کند.

در سال 2021، شورای هدرا هش گراف متشکل از 19 شرکت چندملیتی بود. این گره‌ها از طریق فرآیندی به نام شایعات به اجماع می‌رسند که به‌طور مؤثر یادداشت‌های تاریخچه تراکنش‌های شبکه را مقایسه می‌کند.

همان‌طور که فرآیند آشکار می‌شود، گره‌ها چندین ” famous witnesses” را انتخاب می‌کنند که هرکدام یک رویداد یا تراکنش هستند. شهرت آن‌ها به این دلیل است که اطلاعات در اوایل فرآیند به گره‌های دیگر منتقل می‌شود. پس‌ازآن، famous witnesses « gossip» را که به اکثر گره‌ها منتقل می‌شود، مقایسه می‌کنند.

مقاله پیشنهادی : توکن چیست؟ کاربرد و انواع آن کدام است؟

هدف اعلام‌شده از این فرآیند، داشتن اطمینان پیش‌بینی با رسیدن به یک نقطه پایانی بسیار واضح است. تنظیم امنیتی این شرکت همچنین باهدف اطمینان از تحمل خطای بیزانسی “ناهم‌زمان” (ABFT) است. این بدان معنی است که می‌تواند زمان و ترتیب یک دسته از تراکنش‌ها را تضمین کند، حتی اگر داده‌ها تا حدی از بین رفته یا تأخیر داشته باشند. با استفاده از این مکانیزم متمرکز، هشگراف با 10000+ tps و پایان‌پذیری با تأخیر کم، به توان عملیاتی بالا دست می‌یابد. ویژگی‌های گفته‌شده نقطه عطفی هستند که ارز دیجیتال هدرا هش گراف را از سایر رمز ارزها متمایز می‌کند.

ارز دیجیتال HBAR چیست؟

هدرا هش گراف

ارز دیجیتال HBAR ارز دیجیتال بومی شبکه عمومی Hedera است. برای تقویت توسعه dApp و محافظت از شبکه در برابر فعالیت‌های مخرب از ارز دیجیتال HBAR استفاده می‌شود.

ارز دیجیتال هدرا هش گراف به‌عنوان یک عرضه اولیه سکه (ICO) در آگوست 2018 شروع به کار کرد و برای اولین بار یک سال بعد در سپتامبر 2019 دسترسی آزاد به شبکه اصلی خود را راه‌اندازی کرد. در مرحله پیش‌فروش، سرمایه‌گذاران توانستند توکن ابزار بومی پلتفرم (HBAR) را خریداری کنند. 0.12 دلار به ازای هر توکن، با 14,400,400 توکن به قیمت 120 میلیون دلار فروخته‌شده است.

هم‌اکنون آمار و ارقام مربوط به ارز دیجیتال هدرا هش گراف در تاریخ 3 خرداد 1401 به‌صورت زیر است:

 • معاملات روزانه: $40,910,600.00
 • حجم بازار: $2,075,700,000.00
 • سکه در گردش: 20,741,400,000 HBAR
 • عرضه کل: 50,000,000,000 HBAR
 • خزانه‌داری پیش‌ضرب شده Hedera: 32.4%.

توکن‌ها در یک دوره 15 ساله منتشر می‌شوند و در آن زمان حداکثر عرضه در گردش 50 میلیارد توکن به دست می‌آید. طبق گزارش خود تیم ارز دیجیتال هدرا هش گراف در حال حاضر 36 درصد از توکن ها در گردش هستند.

ارز دیجیتال HBAR دارای نقش دوگانه در شبکه عمومی Hedera است:

 • کارمزد شبکه و تراکنش: توکن‌های هدرا هش گراف برای تأمین هزینه‌های تراکنش و جبران توان و پهنای باند رایانه گره‌ها استفاده می‌شوند.
 • حاکمیت: توکن‌های HBAR برای ایمن کردن الگوریتم اثبات سهام و برای رأی دادن به تراکنش‌ها هنگام دستیابی به اجماع استفاده می‌شوند.

شبکه Hedera حدود 6.5 میلیون تراکنش در روز انجام می‌دهد که میانگین زمان تراکنش آن 5 ثانیه است و این‌یکی از مزایای ارز دیجیتال HBAR به‌حساب می‌آید.

مقاله پیشنهادی: کیف پول اکسودوس چیست؟

نتیجه گیری

هدرا هش گراف اغلب به‌عنوان یک شبکه DLT (فناوری دفتر کل توزیع‌شده) “نسل سوم” شناخته می‌شود که بر اساس دستاوردهای شبکه‌های نسل قبلی مانند بیت کوین و اتریوم است. این نشان می‌دهد که Hedera از ابتدا برای پاسخگویی به نیازهای برنامه‌های کاربردی جدید و موجود در مقیاس ساخته‌شده است. فناوری و مدیریت در سطح سازمانی ارائه‌شده توسط هشگراف و شورای حکومتی هدرا در پروژه‌های مختلف از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. امیدوارم که مقاله ما در رابطه با ارز دیجیتال هدرا هش گراف مورد توجه شما قرارگرفته باشد.

سوالات متداول

موسسان ارز دیجیتال هدرا هش گراف چه افرادی هستند؟

دکتر لیمون بیرد (Dr. Leemon Baird) و مانس هرمن (Mance Harmon) را می‌توان موسسان اصلی پروژه‌ ارز دیجیتال هدرا هش گراف دانست.

کاربرد ارز دیجیتال HBAR در چه مواردی است؟

با استفاده از ارز دیجیتال HBAR می‌توان مبادلات بسیار کم‌هزینه‌ای را تجربه نمود. از طرفی دیگر افرادی که قصد ساخت پروژه‌های غیر متمرکز را دارند می‌توانند از این پلتفرم استفاده نمایند.

محاسبه قیمت HBAR

خرید
HBAR

HBAR

1 HBAR 5,284 IRT
آخرین به روز رسانی در