KDA/IRT

کادنا (KDA)

11.09 %
آخرین

قیمت کادنا

58,700.8368
IRT
حجم کل معاملات
2,308,318.38
حجم معاملات روزانه
140,612,991,979.28
رتبه در بازار
0
تغییرات
-11.09 %
کمترین قیمت
57,937.5277
بیشترین قیمت
66,666.6140
حجم کل معاملات 2,308,318.38
حجم معاملات روزانه 140,612,991,979.28
رتبه در بازار
0
تغییرات
-11.09 %

ارز دیجیتال کادنا

امروزه فناوری بلاکچین در حال متحول کردن جهان با پتانسیل بالقوه خود برای ساخت برنامه‌های کاربردی است. توسعه دهندگان اقدام به کشف پتانسیل این فناوری انقلابی کرده‌اند، از قراردادهای هوشمند گرفته تا ارزهای دیجیتال. با این همه، کسب‌وکارها و کاربرانی که قصد پذیرش بلاکچین را در سیستم‌های خود دارند با مشکلاتی مانند عدم قابلیت همکاری (توانایی بلاکچین در برقراری ارتباط و اشتراک گذاری داده‌ها) و مقیاس پذیری (توانایی بلاک‌چین در پردازش و ذخیره تراکنش‌های زیاد) روبرو هستند.

این افراد ممکن است خود را در معرض قراردادهای هوشمند نامناسب که ساخت آن‌ها دشوار و پرهزینه است، قرار دهند. در این مقاله از صرافکس درباره ارز کادنا (Kadena) می خوانیم؛ بلاکچینی ترکیبی در سطح سازمانی که زبان برنامه نویسی جدیدی برای قراردادهای هوشمند، بعلاوه ابزارهای پیشرفته به توسعه دهندگان ارائه می‌دهد. این بلاکچین قصد دارد قابلیت همکاری، مقیاس پذیری و انرژی کارآمد را با هم برای کاربران خود فراهم کند.

کادنا (Kadena) چیست؟

کادنا، نوعی بلاکچین لایه 1 است و مانند بیت کوین بر اساس اجماع اثبات کار (PoW) عمل می‌کند با این تفاوت که علیرغم اینکه بیت کوین که روی یک بلاکچین اجرا می‌شود، کادنا با ادغام چندین بلاکچین موازی به اجماع PoW دست یافته، توان عملیاتی خود را افزایش داده و بدون به خطر انداختن تمرکززدایی و امنیت، مشکل مقیاس پذیری را برطرف می‌کند.

این معماری Chainweb نام دارد و کادنا به کمک آن می‌تواند 480000 تراکنش در ثانیه (TPS) را با 20 زنجیره در حال اجرا به طور همزمان پردازش کند. در صورت به ظرفیت رسیدن شبکه، زنجیره‌های جدید شروع به گسترش شبکه کرده و می‌توانند تا حد زیادی مقیاس شوند.

لازم به ذکر است با استفاده از چند بلاکچین اجماع اثبات کار، Chainweb سیستم اولیه انرژی‌بر این مکانیزم از نظر انرژی کارآمدتر می‌کند و حتی در صورت افزایش تقاضای شبکه، مصرف انرژی ثابت خواهد ماند.

ارز کادنا (KDA) چیست؟

ارز کادنا چیست؟

ارز کادنا، توکن بومی اکوسیستم خود است، قیمت کادنا مانند سایر آلتکوین‌ها به شدت به بیت کوین مرتبط است. توکن KDA برای هزینه تراکنش در شبکه به کار می‌رود و در آینده برای معاملات دیفای و NFT، مورد استفاده قرار خواهد گرفت. سقف عرضه ارز کادنا 1 میلیارد است که طی 120 سال آینده از زمان راه‌اندازی این شبکه در سال 2019 منتشر خواهند شد یعنی استخراج این توکن تا سال 2139 کامل خواهد شد. توزیع ارز کادنا به صورت زیر است:

 • ماینرها 70 درصد
 • ذخیره 20 درصد
 • سرمایه‌گذاران 6 درصد
 • توسعه‌دهندگان 3 درصد

همانطور که مشخص است استخراج کنندگان که مسئول تامین امنیت این بلاکچین هستند بیشترین سهم از عرضه ارز کادنا را دریافت خواهند کرد.

ارز کادنا را چه کسانی تاسیس کردند؟

پلتفرم کادنا در سال 2016 بوسیله ویلیام مارتینو و استوارت پوپجوی راه‌اندازی شد. Popejoy سرپرست گروه بلا‌کچین نوپای JPMorgan بود و مارتینو در سمت رهبر فنی کمیته راهبری ارزهای دیجیتال SEC فعالیت می‌کرد. این دو نفر رمز ارز JPM را منتشر کردند که اولین تلاش JPMorgan جهت توسعه بلاکچین بود.

دیگر اعضای تیم توسعه دهنده ارز کادنا شامل دکتر استوارت هابر و دکتر اسکات استورنتا هستند. هابر و استورنتا بیش از دو دهه قبل از عرضه بیت کوین، اسناد مربوط به زمان بندی آن را توسعه داده بودند.

 ارز کادنا چگونه کار می‌کند؟

ارز کادنا چگونه کار می کند؟

کادنا پروژه‌ای با دو هدف اصلی است: ارائه مقیاس پذیری زیاد و زبان قرارداد هوشمند قدرتمندی به منظور ساخت برنامه‌های بسیار کارآمد و مفید در شبکه. کادنا قصد دارد فرصتی برای ساخت اپلیکیشن غیر متمرکز با دسترسی جهانی و استفاده گسترده به شرکت‌ها و افراد علاقه مند ارائه دهد.

لازم به ذکر است که دستیابی به این امر مستلزم دو فناوری پروتکل توافقی Tendermint و زبان برنامه‌نویسی Pact است. در دنیای بلاکچین، تندرمینت به عنوان یک پروتکل اجماع با سرعت بالا معرفی شده که توسط Jae Kwon، رئیس بنیاد Interchain، توسعه یافته است.

تندرمینت بر مبنای نوعی تکنیک محاسباتی توزیع شده به نام State Machine Replication کار می‌کند که به کمک آن، گره‌ها قادرند وضعیت محاسبات را به طور قطعی در هر یک از بخش‌های تندرمینت تکرار کنند. در نتیجه، حتی اگر شبکه شامل تعداد زیادی گره متصل باشد،  تندرمینت می‌تواند سریعا به اجماع برسد.

کادنا همراه با این پروتکل زبان برنامه نویسی Pact را نیز توسعه داده است. Pact به قراردادهای هوشمند اجازه می‌دهد تا نه تنها در سطح دستورالعمل، بلکه در سطوح بالا ایمن باشند و هر خطای شناسایی شده را به سرعت برطرف کنند. این عملکرد با ارتقا قرارداد هوشمند ایجاد می‌شود و پیچیدگی فرایند امنیتی را کاهش خواهد داد.

ویژگی‌های ارز کادنا چیست؟

پروژه کادنا سعی دارد تا منبع ایجاد برنامه‌های وب 3 باشد و بر موانع پذیرش انبوه بلاکچین مانند مقیاس‌پذیری، امنیت و سهولت غلبه ‌کند.

 • مقیاس‌پذیری

استفاده کادنا از تکنیک اشتراک گذاری، مقیاس پذیری شبکه را افزایش می‌دهد زیرا هر قطعه فقط با بخش کوچکی از کل تراکنش‌ها درگیر است. این امر توان عملیاتی تراکنش شبکه را بهبود می‌بخشد زیرا هر بخش همزمان تراکنش‌ها را اداره کرده و بلوک‌ها را ایجاد می‌کند. هر چه بخش‌های شبکه بیشتر باشد، تراکنش‌های بیشتری نیز انجام خواهند شد.

 • امنیت

ارز کادنا از تکنیک Braiding برای محکم کردن زنجیر همتا استفاده می‌کند. کل بلوک‌های بلاکچین دارای هش بلوک‌های قبلی در زنجیره‌های همتا هستند. بدین وسیله بلوک‌ها قادرند تایید یکدیگر را بدون در نظر گرفتن قطعات یا زنجیره‌ها انجام دهند. در نتیجه برای اینکه هکری بتواند به شبکه حمله کند، به جای یک یا دو قطعه، باید بیش از 51 درصد از قدرت هش شبکه را تخریب کند. این امر باعث افزایش امنیت شبکه کادنا می‌شود.

 • تأیید رسمی (FV)

تایید رسمی (Formal Verification) یک ویژگی زبان برنامه‌نویسی Pact است و به کمک آن توسعه دهندگان به صورت خودکار قادرند تأیید کنند که آیا قراردادهای آنها مشکل دارد یا نه. FV به غیر از شناسایی اشکالات، تشخیص می‌دهد که آیا کاربر فعالیت‌های دیگری غیر از اهداف مورد نظر انجام می‌دهد یا نه.

 • حاکمیت بلاکچین

قراردادهای Pact از طریق یک فرایند به‌روزرسانی قابل اصلاح هستند و به کاربران این امکان را می‌دهند که نسخه‌های جدیدی از قراردادهای هوشمند ارائه دهند. لازم به ذکر است هرگونه ناهنجاری منجر به بازگشت قرارداد هوشمند به حالت اولیه خود خواهد شد.

اکوسیستم کادنا

اکوسیستم کادنا

اکوسیستم کادنا با ویژگی‌های خاصی که در ادامه شرح می‌دهیم، در حال رشد سریع است.

 • ایستگاه گس (Gas Station)

این گزینه اولین ایستگاه گس ارز دیجیتال ساخته شده روی بلاک‌چین است، در واقع محلی است که تمام هزینه گس مصرفی برای اجرای فعالیت‌های قرارداد هوشمند را برای کاربران جبران می‌کند.

ایده پشت این ایستگاه، تسهیل استفاده از برنامه‌های غیرمتمرکز بوده و کمک می‌کند تا کاربران تجربه‌ای آسان و لذت‌بخش داشته و مجبور نباشند توکن‌های بومی را از یک صرافی دریافت کرده و برای استفاده در دی‌ اپ، به کیف پول وب 3 ارسال کنند.

 • کیف پول

چندین کیف پول با این بلاکچین یکپارچه شده است مانند:

Chainweaver: تیم کادنا پشت این کیف پول است و این کیف پول از عبارات اولیه 12 کلمه‌ای جهت تولید تمام کلیدهای خصوصی و عمومی استفاده می‌کند.

Zelcore: نوعی کیف پول شخص ثالث است که ترکیبی از نام‌های کاربری و رمز عبورها را برای امنیت بیشتر ایجاد می‌کند.

 • کدکس (Kaddex)

این مورد اولین دکس بازارساز خودکار است که در کادنا ساخته شده است. کاربران کدکس به دلیل ویژگی‌های منحصربه‌فرد کادنا، قادرند هزینه‌های گس پایین، رمز ارزها را تعویض کرده و در عین حال از کار در شبکه لایه 1 PoW لذت ببرند.

 • NFT

NFT ‌ها در کادنا با زبان برنامه‌نویسی Pact نوشته شده‌اند بنابراین مشکل عمده استانداردهای ERC اتریوم که ابزارهای محدود است را ندارند. به گفته استوارت پوپجی فروش حق امتیاز NFT در بازارهای مختلف اتریوم به عهده بازار است که ممکن است فضای مورد اعتمادی برای کاربران نباشد.

استاندارد NFT بومی کادنا، حق امتیاز را به صورت اتومات به سازندگان می‌دهد بنابراین حق هنرمند برای دریافت حق امتیاز آثارش تضمین خواهد شد.

کاربردهای ارز کادنا چیست؟

کاربردهای ارز کادنا

اگرچه فقط چند سال از شروع فعالیت این شبکه می‌گذرد، ارز کادنا موفق شده کاربردهای مختلفی برای خود ایجاد کند. قابلیت‌های امنیت، مقیاس پذیری و ایستگاه گس رایگان، ارز کادنا را به گزینه‌ای ایده‌آل تبدیل کرده و بدون شک در آینده توسط کاربران زیادی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

کادنا از گذشته به شبکه اصلی اتریوم متصل شده و این پل زنجیره‌ای متقاطع با پروتکل‌های موفقی مانند پولکادات و ترا نیز دارد.  بعلاوه کادنا با آمازون و سایر نهادهای شاخص نیز همکاری دارد. به احتمال زیاد رمز ارز کادنا به زودی کسب درآمد از بازی‌ها نیز به کار خواهد رفت. ارز دیجیتال کادنا همچنین کمک‌های مالی جهت تشویق توسعه پروژه‌های جدید به توسعه دهندگان ارائه می‌کند و درخواست برای این کمک هزینه توسعه از طریق وب‌سایت کادنا در دسترس است.

آیا ارز کادنا سرمایه‌گذاری خوبی است؟

ترکیب منحصربه‌فرد استخراج مقرون به صرفه و به اشتراک گذاری در چندین زنجیره همراه با وفاداری به اصول PoW، ارز کادنا را به گزینه‌‌ای مناسب برای پذیرش شرکت‌هایی با حجم بالای معاملات، تبدیل کرده است. این پروژه از فناوری‌ خلاقانه دیگری مانند زبان برنامه نویسی Pact نیز برخوردار است.

بعلاوه کادنا یک پلتفرم معاملاتی غیرمتمرکز و بدون گس مشابه یونی‌سوآپ، و یک بازار NFT دارد که هدف آن متمایز شدن از بازار اپن سی (OpenSea) با اعطای حق‌ امتیاز پرداخت خودکار به سازندگان NFT است. ارز کادنا با افزایش پذیرش بین مشتریان سازمانی، باعث افزایش انگیزه کاربران و خوش‌بینی آن‌ها به آینده این رمز ارز شده است.

جمع بندی

کادنا ارائه کننده پیشرفت‌ها و ویژگی‌هایی مانند مقیاس پذیری است که حتی بیت کوین و اتریوم آن را ارائه نمی‌کنند. البته بنیان گذاران و توسعه دهندگان kadena همچنان تلاش می‌کنند تا عملکرد شبکه کادنا را به سطوح بالاتر ارتقا دهند. در واقع، پیشرفت‌های آتی پروژه شامل فهرست شدن در صرافی‌های بیشتر، تمرکز بر بازاریابی، به‌روزرسانی بازار NFT بنام Marmalade و غیره است.

امروزه با وجود هزاران ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری، انتخاب اینکه کدامیک قدرت ماندگاری واقعی و پتانسیل رشد بیشتری دارند، بسیار چالش برانگیز است. با این همه با در نظر گرفتن ویژگی‌ها و دستاوردهای فعلی و آینده بلاکچین کادنا، این رمز ارز می‌تواند گزینه مناسبی جهت سرمایه گذاری‌های موفق برای کسب سود در آینده باشد.

سؤالات متداول

چه چیز ارز کادنا را متمایز می‌کند؟

کادنا از اولین بلاکچین هایی است که بر اساس نوعی مکانیزم اجماع اثبات کار عمل کرده و به طور موثر مقیاس پذیر بوده و توان عملیاتی عالی 8000 تراکنش در ثانیه را ارائه می‌دهد. این بلاکچین با ارائه مجموعه‌ای از ابزار و محصولات با استفاده آسان، تجربه لذت‌بخشی برای توسعه دهندگان ایجاد می‌کند.

ویژگی‌های مهم ارز کادنا چیست؟

این شبکه قراردادهای هوشمند امن‌تر، معاملات بدون هزینه، انرژی کارآمد و امنیت پایدار دارد.

امتیاز بدهید
KDAKDA

IRTIRT

قیمت تقریبی یک کادنا
58,700.8368 usd
KDA/IRT

KDA

58,700.8368
IRT
کادنا
11.09 %
KDAKDA

IRTIRT

قیمت تقریبی یک کادنا
58,700.8368 usd
حجم کل معاملات
2,308,318.38
حجم معاملات روزانه
140,612,991,979.28
رتبه در بازار
0
تغییرات
-11.09 %
کمترین قیمت
57,937.5277
بیشترین قیمت
66,666.6140
حجم کل معاملات 2,308,318.38
حجم معاملات روزانه 140,612,991,979.28
رتبه در بازار
0
تغییرات
-11.09 %

ارز دیجیتال کادنا

امروزه فناوری بلاکچین در حال متحول کردن جهان با پتانسیل بالقوه خود برای ساخت برنامه‌های کاربردی است. توسعه دهندگان اقدام به کشف پتانسیل این فناوری انقلابی کرده‌اند، از قراردادهای هوشمند گرفته تا ارزهای دیجیتال. با این همه، کسب‌وکارها و کاربرانی که قصد پذیرش بلاکچین را در سیستم‌های خود دارند با مشکلاتی مانند عدم قابلیت همکاری (توانایی بلاکچین در برقراری ارتباط و اشتراک گذاری داده‌ها) و مقیاس پذیری (توانایی بلاک‌چین در پردازش و ذخیره تراکنش‌های زیاد) روبرو هستند.

این افراد ممکن است خود را در معرض قراردادهای هوشمند نامناسب که ساخت آن‌ها دشوار و پرهزینه است، قرار دهند. در این مقاله از صرافکس درباره ارز کادنا (Kadena) می خوانیم؛ بلاکچینی ترکیبی در سطح سازمانی که زبان برنامه نویسی جدیدی برای قراردادهای هوشمند، بعلاوه ابزارهای پیشرفته به توسعه دهندگان ارائه می‌دهد. این بلاکچین قصد دارد قابلیت همکاری، مقیاس پذیری و انرژی کارآمد را با هم برای کاربران خود فراهم کند.

کادنا (Kadena) چیست؟

کادنا، نوعی بلاکچین لایه 1 است و مانند بیت کوین بر اساس اجماع اثبات کار (PoW) عمل می‌کند با این تفاوت که علیرغم اینکه بیت کوین که روی یک بلاکچین اجرا می‌شود، کادنا با ادغام چندین بلاکچین موازی به اجماع PoW دست یافته، توان عملیاتی خود را افزایش داده و بدون به خطر انداختن تمرکززدایی و امنیت، مشکل مقیاس پذیری را برطرف می‌کند.

این معماری Chainweb نام دارد و کادنا به کمک آن می‌تواند 480000 تراکنش در ثانیه (TPS) را با 20 زنجیره در حال اجرا به طور همزمان پردازش کند. در صورت به ظرفیت رسیدن شبکه، زنجیره‌های جدید شروع به گسترش شبکه کرده و می‌توانند تا حد زیادی مقیاس شوند.

لازم به ذکر است با استفاده از چند بلاکچین اجماع اثبات کار، Chainweb سیستم اولیه انرژی‌بر این مکانیزم از نظر انرژی کارآمدتر می‌کند و حتی در صورت افزایش تقاضای شبکه، مصرف انرژی ثابت خواهد ماند.

ارز کادنا (KDA) چیست؟

ارز کادنا چیست؟

ارز کادنا، توکن بومی اکوسیستم خود است، قیمت کادنا مانند سایر آلتکوین‌ها به شدت به بیت کوین مرتبط است. توکن KDA برای هزینه تراکنش در شبکه به کار می‌رود و در آینده برای معاملات دیفای و NFT، مورد استفاده قرار خواهد گرفت. سقف عرضه ارز کادنا 1 میلیارد است که طی 120 سال آینده از زمان راه‌اندازی این شبکه در سال 2019 منتشر خواهند شد یعنی استخراج این توکن تا سال 2139 کامل خواهد شد. توزیع ارز کادنا به صورت زیر است:

 • ماینرها 70 درصد
 • ذخیره 20 درصد
 • سرمایه‌گذاران 6 درصد
 • توسعه‌دهندگان 3 درصد

همانطور که مشخص است استخراج کنندگان که مسئول تامین امنیت این بلاکچین هستند بیشترین سهم از عرضه ارز کادنا را دریافت خواهند کرد.

ارز کادنا را چه کسانی تاسیس کردند؟

پلتفرم کادنا در سال 2016 بوسیله ویلیام مارتینو و استوارت پوپجوی راه‌اندازی شد. Popejoy سرپرست گروه بلا‌کچین نوپای JPMorgan بود و مارتینو در سمت رهبر فنی کمیته راهبری ارزهای دیجیتال SEC فعالیت می‌کرد. این دو نفر رمز ارز JPM را منتشر کردند که اولین تلاش JPMorgan جهت توسعه بلاکچین بود.

دیگر اعضای تیم توسعه دهنده ارز کادنا شامل دکتر استوارت هابر و دکتر اسکات استورنتا هستند. هابر و استورنتا بیش از دو دهه قبل از عرضه بیت کوین، اسناد مربوط به زمان بندی آن را توسعه داده بودند.

 ارز کادنا چگونه کار می‌کند؟

ارز کادنا چگونه کار می کند؟

کادنا پروژه‌ای با دو هدف اصلی است: ارائه مقیاس پذیری زیاد و زبان قرارداد هوشمند قدرتمندی به منظور ساخت برنامه‌های بسیار کارآمد و مفید در شبکه. کادنا قصد دارد فرصتی برای ساخت اپلیکیشن غیر متمرکز با دسترسی جهانی و استفاده گسترده به شرکت‌ها و افراد علاقه مند ارائه دهد.

لازم به ذکر است که دستیابی به این امر مستلزم دو فناوری پروتکل توافقی Tendermint و زبان برنامه‌نویسی Pact است. در دنیای بلاکچین، تندرمینت به عنوان یک پروتکل اجماع با سرعت بالا معرفی شده که توسط Jae Kwon، رئیس بنیاد Interchain، توسعه یافته است.

تندرمینت بر مبنای نوعی تکنیک محاسباتی توزیع شده به نام State Machine Replication کار می‌کند که به کمک آن، گره‌ها قادرند وضعیت محاسبات را به طور قطعی در هر یک از بخش‌های تندرمینت تکرار کنند. در نتیجه، حتی اگر شبکه شامل تعداد زیادی گره متصل باشد،  تندرمینت می‌تواند سریعا به اجماع برسد.

کادنا همراه با این پروتکل زبان برنامه نویسی Pact را نیز توسعه داده است. Pact به قراردادهای هوشمند اجازه می‌دهد تا نه تنها در سطح دستورالعمل، بلکه در سطوح بالا ایمن باشند و هر خطای شناسایی شده را به سرعت برطرف کنند. این عملکرد با ارتقا قرارداد هوشمند ایجاد می‌شود و پیچیدگی فرایند امنیتی را کاهش خواهد داد.

ویژگی‌های ارز کادنا چیست؟

پروژه کادنا سعی دارد تا منبع ایجاد برنامه‌های وب 3 باشد و بر موانع پذیرش انبوه بلاکچین مانند مقیاس‌پذیری، امنیت و سهولت غلبه ‌کند.

 • مقیاس‌پذیری

استفاده کادنا از تکنیک اشتراک گذاری، مقیاس پذیری شبکه را افزایش می‌دهد زیرا هر قطعه فقط با بخش کوچکی از کل تراکنش‌ها درگیر است. این امر توان عملیاتی تراکنش شبکه را بهبود می‌بخشد زیرا هر بخش همزمان تراکنش‌ها را اداره کرده و بلوک‌ها را ایجاد می‌کند. هر چه بخش‌های شبکه بیشتر باشد، تراکنش‌های بیشتری نیز انجام خواهند شد.

 • امنیت

ارز کادنا از تکنیک Braiding برای محکم کردن زنجیر همتا استفاده می‌کند. کل بلوک‌های بلاکچین دارای هش بلوک‌های قبلی در زنجیره‌های همتا هستند. بدین وسیله بلوک‌ها قادرند تایید یکدیگر را بدون در نظر گرفتن قطعات یا زنجیره‌ها انجام دهند. در نتیجه برای اینکه هکری بتواند به شبکه حمله کند، به جای یک یا دو قطعه، باید بیش از 51 درصد از قدرت هش شبکه را تخریب کند. این امر باعث افزایش امنیت شبکه کادنا می‌شود.

 • تأیید رسمی (FV)

تایید رسمی (Formal Verification) یک ویژگی زبان برنامه‌نویسی Pact است و به کمک آن توسعه دهندگان به صورت خودکار قادرند تأیید کنند که آیا قراردادهای آنها مشکل دارد یا نه. FV به غیر از شناسایی اشکالات، تشخیص می‌دهد که آیا کاربر فعالیت‌های دیگری غیر از اهداف مورد نظر انجام می‌دهد یا نه.

 • حاکمیت بلاکچین

قراردادهای Pact از طریق یک فرایند به‌روزرسانی قابل اصلاح هستند و به کاربران این امکان را می‌دهند که نسخه‌های جدیدی از قراردادهای هوشمند ارائه دهند. لازم به ذکر است هرگونه ناهنجاری منجر به بازگشت قرارداد هوشمند به حالت اولیه خود خواهد شد.

اکوسیستم کادنا

اکوسیستم کادنا

اکوسیستم کادنا با ویژگی‌های خاصی که در ادامه شرح می‌دهیم، در حال رشد سریع است.

 • ایستگاه گس (Gas Station)

این گزینه اولین ایستگاه گس ارز دیجیتال ساخته شده روی بلاک‌چین است، در واقع محلی است که تمام هزینه گس مصرفی برای اجرای فعالیت‌های قرارداد هوشمند را برای کاربران جبران می‌کند.

ایده پشت این ایستگاه، تسهیل استفاده از برنامه‌های غیرمتمرکز بوده و کمک می‌کند تا کاربران تجربه‌ای آسان و لذت‌بخش داشته و مجبور نباشند توکن‌های بومی را از یک صرافی دریافت کرده و برای استفاده در دی‌ اپ، به کیف پول وب 3 ارسال کنند.

 • کیف پول

چندین کیف پول با این بلاکچین یکپارچه شده است مانند:

Chainweaver: تیم کادنا پشت این کیف پول است و این کیف پول از عبارات اولیه 12 کلمه‌ای جهت تولید تمام کلیدهای خصوصی و عمومی استفاده می‌کند.

Zelcore: نوعی کیف پول شخص ثالث است که ترکیبی از نام‌های کاربری و رمز عبورها را برای امنیت بیشتر ایجاد می‌کند.

 • کدکس (Kaddex)

این مورد اولین دکس بازارساز خودکار است که در کادنا ساخته شده است. کاربران کدکس به دلیل ویژگی‌های منحصربه‌فرد کادنا، قادرند هزینه‌های گس پایین، رمز ارزها را تعویض کرده و در عین حال از کار در شبکه لایه 1 PoW لذت ببرند.

 • NFT

NFT ‌ها در کادنا با زبان برنامه‌نویسی Pact نوشته شده‌اند بنابراین مشکل عمده استانداردهای ERC اتریوم که ابزارهای محدود است را ندارند. به گفته استوارت پوپجی فروش حق امتیاز NFT در بازارهای مختلف اتریوم به عهده بازار است که ممکن است فضای مورد اعتمادی برای کاربران نباشد.

استاندارد NFT بومی کادنا، حق امتیاز را به صورت اتومات به سازندگان می‌دهد بنابراین حق هنرمند برای دریافت حق امتیاز آثارش تضمین خواهد شد.

کاربردهای ارز کادنا چیست؟

کاربردهای ارز کادنا

اگرچه فقط چند سال از شروع فعالیت این شبکه می‌گذرد، ارز کادنا موفق شده کاربردهای مختلفی برای خود ایجاد کند. قابلیت‌های امنیت، مقیاس پذیری و ایستگاه گس رایگان، ارز کادنا را به گزینه‌ای ایده‌آل تبدیل کرده و بدون شک در آینده توسط کاربران زیادی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

کادنا از گذشته به شبکه اصلی اتریوم متصل شده و این پل زنجیره‌ای متقاطع با پروتکل‌های موفقی مانند پولکادات و ترا نیز دارد.  بعلاوه کادنا با آمازون و سایر نهادهای شاخص نیز همکاری دارد. به احتمال زیاد رمز ارز کادنا به زودی کسب درآمد از بازی‌ها نیز به کار خواهد رفت. ارز دیجیتال کادنا همچنین کمک‌های مالی جهت تشویق توسعه پروژه‌های جدید به توسعه دهندگان ارائه می‌کند و درخواست برای این کمک هزینه توسعه از طریق وب‌سایت کادنا در دسترس است.

آیا ارز کادنا سرمایه‌گذاری خوبی است؟

ترکیب منحصربه‌فرد استخراج مقرون به صرفه و به اشتراک گذاری در چندین زنجیره همراه با وفاداری به اصول PoW، ارز کادنا را به گزینه‌‌ای مناسب برای پذیرش شرکت‌هایی با حجم بالای معاملات، تبدیل کرده است. این پروژه از فناوری‌ خلاقانه دیگری مانند زبان برنامه نویسی Pact نیز برخوردار است.

بعلاوه کادنا یک پلتفرم معاملاتی غیرمتمرکز و بدون گس مشابه یونی‌سوآپ، و یک بازار NFT دارد که هدف آن متمایز شدن از بازار اپن سی (OpenSea) با اعطای حق‌ امتیاز پرداخت خودکار به سازندگان NFT است. ارز کادنا با افزایش پذیرش بین مشتریان سازمانی، باعث افزایش انگیزه کاربران و خوش‌بینی آن‌ها به آینده این رمز ارز شده است.

جمع بندی

کادنا ارائه کننده پیشرفت‌ها و ویژگی‌هایی مانند مقیاس پذیری است که حتی بیت کوین و اتریوم آن را ارائه نمی‌کنند. البته بنیان گذاران و توسعه دهندگان kadena همچنان تلاش می‌کنند تا عملکرد شبکه کادنا را به سطوح بالاتر ارتقا دهند. در واقع، پیشرفت‌های آتی پروژه شامل فهرست شدن در صرافی‌های بیشتر، تمرکز بر بازاریابی، به‌روزرسانی بازار NFT بنام Marmalade و غیره است.

امروزه با وجود هزاران ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری، انتخاب اینکه کدامیک قدرت ماندگاری واقعی و پتانسیل رشد بیشتری دارند، بسیار چالش برانگیز است. با این همه با در نظر گرفتن ویژگی‌ها و دستاوردهای فعلی و آینده بلاکچین کادنا، این رمز ارز می‌تواند گزینه مناسبی جهت سرمایه گذاری‌های موفق برای کسب سود در آینده باشد.

سؤالات متداول

چه چیز ارز کادنا را متمایز می‌کند؟

کادنا از اولین بلاکچین هایی است که بر اساس نوعی مکانیزم اجماع اثبات کار عمل کرده و به طور موثر مقیاس پذیر بوده و توان عملیاتی عالی 8000 تراکنش در ثانیه را ارائه می‌دهد. این بلاکچین با ارائه مجموعه‌ای از ابزار و محصولات با استفاده آسان، تجربه لذت‌بخشی برای توسعه دهندگان ایجاد می‌کند.

ویژگی‌های مهم ارز کادنا چیست؟

این شبکه قراردادهای هوشمند امن‌تر، معاملات بدون هزینه، انرژی کارآمد و امنیت پایدار دارد.

امتیاز بدهید

خانه

بازار

معامله

تبدیل

کیف پول