notcoin
notcoin-m
KLAY/IRT

کلیتن (KLAY)

6.71 %
آخرین

قیمت کلیتن

10,852.512000
IRT
حجم کل معاملات
5,924,516.61
حجم معاملات روزانه
62,190,939,936.16
رتبه در بازار
0
تغییرات
6.71 %
کمترین قیمت
10,075.473100
بیشترین قیمت
10,950.432900
حجم کل معاملات 5,924,516.61
حجم معاملات روزانه 62,190,939,936.16
رتبه در بازار
0
تغییرات
6.71 %

ارز دیجیتال کلیتن

در دنیای کریپتو، هر ارز دیجیتال دارای زیرساختی مبتنی بر پروتکل بلاک‌چین است. در حال حاضر، چهار نوع پروتکل در بلاک‌چین وجود دارد: عمومی، خصوصی، ترکیبی و کنسرسیوم. در واقع مواردی که بتوان از یک ارز دیجیتال استفاده کرد توسط نوع بلاک‌چینی که بر اساس آن ساخته می‌شود، تعیین خواهد شد.

کلیتن (Klaytn) نوعی پروتکل ترکیبی است که ویژگی‌های مثبت پروتکل‌های عمومی و خصوصی را ادغام کرده است. هدف ارز کلیتن (KLAY) رسیدن به پذیرش انبوه به‌وسیله توسعه خدمات انعطاف‌پذیر و با ارزش به کاربران است مانند آنچه در اتریوم و ایاس اتفاق می‌افتد. این پروژه که از کره جنوبی آغاز به‌کار کرد، در حال حاضر طیف گسترده‌ای از کاربران را در سراسر جهان به خود جلب کرده است.

بلاک‌چین کلیتن (Klaytn) چیست؟

پروژه کلیتن بوسیله شرکت Ground X که زیرمجموعه شرکت بلاک‌چین Kakao Corporation در کره جنوبی است، تاسیس شده است. کاکائو با ارزش بازار بیش از 40 میلیارد دلار از بزرگترین شرکت‌های فناوری کره جنوبی است. بیشتر از 93 درصد جمعیت این کشور از پیام‌رسان فوری کاکائو بنام KakaoTalk استفاده می‌کنند.

این شرکت پیشگام در حوزه فین تک، به تازگی اولین بانک اینترنتی کره جنوبی، به نام KakaoBank را نیز راه‌اندازی کرده است. امروزه، Kakao حدود 30 سرویس را در زمینه‌های مختلف مانند Kakao Music، Kakao Games، Kakao T Bike Taxi و غیره را مدیریت می‌کند.

همگام با رشد بازار ارز دیجیتال در سال 2017، کاکائو در سال 2018 اولین سرمایه‌گذاری خود را در حوزه کریپتو آغاز کرد و با ارائه توکن KLAY طی یک ICO موفق، به ساخت شبکه بلاک‌چین کلیتن ادامه داد. تیم توسعه‌دهنده کلیتن امیدوار است که این بلاک‌چین تبدیل به اساس فناوری برای مشاغل کره جنوبی شود.

کلیتن با زیرساخت ترکیبی خود امکان یک تجربه یکپارچه از بلاک‌چین را برای همه مشاغل، چه داخل و چه خارج از کره ارائه می‌دهد. شبکه مدولار کلیتن به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد تا بتوانند بلاک‌چین‌های سفارشی‌سازی شده خود را بر اساس آن طراحی و اجرا کنند.

اصولا بلاک‌چین‌هایی که بر اساس معماری کلیتن ساخته می‌شوند، سرویس گرا هستند و تحت عنوان زنجیره خدمات معرفی می‌شوند که قابل تنظیم و انعطاف پذیر بوده و هر سرویس وب را در خود جای خواهند داد. پروژه کلیتن تاکنون موفق به جلب همکاری بسیاری از شرکت‌های شده است. که آن‌ها نیز مانند Kakao، طیف متنوعی از محصولات و خدمات را به کاربران ارائه می‌کنند.

بلاک‌چین کلیتن (Klaytn) چیست؟

ارز کلیتن (KLAY) چیست؟

توکن KLAY به عنوان ابزار اصلی بلاک‌چین کلیتن موارد استفاده مختلفی در این اکوسیستم دارد. ارز کلیتن به عنوان پرداخت در تمام تراکنش‌هایی که روی این پلتفرم انجام می‌شوند، استفاده می‌شود و در برنامه‌های بلاک چین دیگری که در شبکه کلیتن اجرا می‌شوند نیز کاربرد دارد.

اشاره کردیم که بلاک‌چین کلیتن در حال حاضر در پیام‌‌رسان KakaoTalk استفاده می‌شود. Klip نوعی کیف پول ارز دیجیتال است که در این برنامه گنجانده شده است و به کمک آن، کاربران قادرند ارزهای دیجیتال مبتنی بر Klaytn مانند KLAY را ذخیره و نگهداری کنند.

ذخیره بسیاری از توکن‌های قابل تعویض و غیرقابل تعویض (NFT) نیز در این کیف پول ممکن است. بعلاوه کیف پول Klip برای کاربران KakaoTalk امکان استیکینگ ارز کلیتن را فراهم می‌کند تا بدین وسیله بتوانند پاداش کسب کنند.

علاوه بر کیف پول Klip، این بلاک‌چین میزبان بیش از 60 برنامه‌ غیرمتمرکز و پروتکل‌های دیفای است مانند صرافی غیرمتمرکز KLAYswap ، داشبورد KLAYstation و افزونه مرورگر Kaikas. ارز کلیتن در تمام این برنامه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و همین امر باعث افزایش ارزش آن می‌شود.

ارز کلیتن (KLAY) چیست؟

بنیانگذاران کلیتن چه کسانی هستند؟

دکتر سانگمین سئو، مدیر ارشد فناوری بنیاد کلیتن و بنیانگذار Ground X، یک دانشمند حوزه کامپیوتر و دارای مدرک دکتری از آزمایشگاه ملی Argonne است. دیوید شین، رئیس صرافی بیت کوین دات کام و مدیر و معاون برخی بانک‌های سرمایه‌گذاری در حال حاضر در سمت رئیس پذیرش جهانی کلیتن فعالیت می‌کند. Younho Lee Klaytn، مدیر سرمایه‌گذاری Ground X و به عنوان رهبر استراتژی و خزانه‌داری کلیتن در حال فعالیت است.

بنیاد کلیتن سازمانی غیرانتفاعی است که برای تسریع پذیرش جهانی و بلوغ این اکوسیستم تأسیس شده است. این بنیاد صندوق رشد کلیتن را اداره کرده و در کنار Krust، شرکت تابعه‌ای از غول اینترنتی کاکائو، در پروژه‌های کلیتن سرمایه‌گذاری و فعالیت می‌کند.

ارز کلیتن چگونه کار می‌کند؟

کلیتن تلاش می‌کند بلاک‌چینی با کارایی بالا جهت ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز متاورس و مرتبط با بازی برای توسعه‌دهندگان فراهم کند. این پروژه به صورتی طراحی شده که سرعت پردازش 4000 تراکنش در ثانیه و نهایی‌شدن 1 ثانیه‌ای بلوک را ارائه می‌دهد.

مقوله توان عملیاتی بالا و نهایی‌شدن سریع تراکنش‌ها در برنامه‌های متاورس و بازی که نیازمند تراکنش‌های سریع‌اند، بسیار مهم هستند. مانند اتریوم، بلاک‌چین کلیتن نیز از قراردادهای هوشمند نوشته شده در Solidity پشتیبانی کرده و برای توسعه‌دهندگان اتریوم امکان انتقال آسان اسناد و ابزارهای توسعه Solidity را فراهم می‌کند.

کلیتن سه شبکه مختلف دارد:

شبکه سلولی هسته (CCN)

شبکه گره پایانی (ENN)

شبکه زنجیره خدمات (SCN)

شبکه سلولی هسته، بلوک‌ها را در سراسر شبکه کلیتن ایجاد می‌کند. ENN تراکنش‌ها را ایجاد کرده و درخواست‌های زنجیره‌های خدمات را پردازش می‌کنند. SCN بلاک‌چین‌های جانبی دارد که توسط دی‌آپ‌ها اداره شده و از طریق گره‌های نقطه پایانی به زنجیره اصلی متصل‌اند. توسعه‌دهندگان بسته به نیاز و شرایط خود می‌توانند انتخاب کنند که در کدامیک از این سه شبکه فعالیت کنند.

چه چیزی ارز کلیتن را منحصر بفرد می‌کند؟

ویژگی‌هایی که باعث برجسته‌تر شدن پروژه کلیتن می‌شود عبارتند از:

 • سهولت استقرار

در کلیتن شرکت‌ها با استفاده از تجربه کاربر (Klaytn’s UX)، تجربه سازمانی(EX) و تجربه دیجیتال (DX)، قادر خواهند بود به راحتی زنجیره های بلوکی خود را مستقر کنند و بدون داشتن تجربه در این زمینه ها به زنجیره های دیگر ملحق شوند. این شرکت ها برای راه‌اندازی توکن‌ خود در این بلاک‌چین نیازی به داشتن کمک های حرفه‌ای مانند کارشناسان فنی و متخصصان بلاک‌چین ندارند.

 • امکان پشتیبان‌گیری

کلیتن علاوه بر برخورداری از حمایت شرکت غول فناوری کاکائو، پشتیبانی شرکت هایی مانند LG Electronics، Union Bank و FSN را نیز با خود دارد. این پشتیبانی ها، باعث تشویق بلاک‌چین های سازمانی در اعتماد به اکوسیستم کلیتن و سرمایه‌گذاری در آن می‌شوند.

 • قابلیت استفاده ارز کلیتن

اصولا موارد استفاده هر توکن ابزاری محدود به بلاک‌چین بومی آن می‌شود اما رمز ارز کلیتن در این مورد متفاوت است. این توکن علاوه بر اکوسیستم خود، در بین برنامه های ساخته شده روی این بلاک‌چین نیز کاربرد دارد.

ویژگی های مهم بلاک‌چین کلیتن

ویژگی های مهم بلاک‌چین کلیتن

در بین تمام ویژگی های این شبکه، دو جنبه کلیدی آن، باعث تمایز پلتفرم کلیتن از سایر بلاک‌چین های سازمانی شده است.

 • قابلیت اجماع

کلیتن با استقرار اجماع IBFT، موفق به حل مشکل تأخیر و مقیاس‌پذیری شده است. علاوه بر این، هزینه های پایین تراکنش در کلیتن، آن را برای استفاده سازمانی به گزینه‌ای ایده‌آل تبدیل می‌کند.

 • قابلیت همکاری

اشاره کردیم که اکوسیستم کلیتن دارای از بیش از 60 دی‌آپ است بنابراین، شرکتهای مختلف برای شناسایی و توسعه برنامه مورد نظرشان گزینه های زیادی در اختیار دارند. توسعه‌دهندگان به دلیل ماهیت همه کاره این بلاک‌چین، قادر خواهند بود برنامه های غیرمتمرکز خود را در زمینه های مختلف مانند توسعه بازی، صرافی غیرمتمرکز و مدیریت دارایی طراحی و تاسیس کنند.

کاربردهای ارز کلیتن چیست؟

ارز کلیتن دارای موارد استفاده متفاوتی است که در ادامه شرح می‌دهیم.

 • برنامه های غیرمتمرکز کلیتن

دی‌آپ‌ها، برنامه‌هایی هستند که روی پلتفرم‌های بلاک‌چین اجرا می‌شوند. در کلیتن این برنامه‌ها شامل پلتفرم‌های مبادله (مانند KLAYswap) تا پلتفرم‌هایی مانند Somesing است.

 • دیفای کلیتن

امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) عبارت است از خدمات مالی که بر اساس فناوری بلاک‌چین کار می‌کنند. عمده این خدمات شامل سود، وام گرفتن، وام دادن و تجارت است. دیفای انجام تراکنش‌های بدون مجوز و سریع را ممکن می‌کند. به عنوان مثال امور دیفای BINANCE Staking و Kai Protocol روی کلیتن کار می‌کنند.

 • NFTهای کلیتن

می‌دانیم که توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) آیتم‌های دیجیتالی خاصی هستند که مدیریت مالکیت آن بوسیله بلاک‌چین انجام می‌شود. نمونه‌هایی از NFTها مانند هنر دیجیتال، نام‌های دامنه دیجیتالی، کلکسیون‌ها، اقلام واقعیت مجازی، سوابق مالکیت اقلام فیزیکی و… هستند. NFTهای کلیتن اغلب NFTهای بازی هستند مانند Meta Toy DragonZ.

آیا ارز کلیتن سرمایه‌گذاری خوبی است؟

از نقطه نظر سرمایه‌گذاری، ارز کلیتن توکنی با پتانسیل بالاست که اوج قیمتی 4 دلار را ثبت کرده است. پس از کمی اصلاحات، عملکرد قیمت این ارز نسبتاً ثابت بوده و هیچ افت شدیدی نشان نداده است. طبق پیش‌بینی تحلیلگران، ارز دیجیتال کلیتن آماده رشد تصاعدی است و ممکن است ارزش آن تا سال 2026 به 5.40 دلار برسد.

چگونه می‌توان ارز کلیتن را خریداری و ذخیره کرد؟

روش‌های متفاوتی برای خرید ارز کلیتن که توکن مورد استفاده در این بلاک‌چین است، وجود دارد. رمز ارز کلیتن در بسیاری از صرافی‌های معتبر ارز دیجیتال برای خرید و فروش در دسترس کاربران و معامله‌گران است. از جمله این صرافی‌ها می‌توان به بایننس، کوکوین، گیت. ای او، هیوبی و… اشاره کرد.

برای خرید ارز کلیتن در صرافی، باید ابتدا یک حساب کاربری ایجاد کرده و مراحل تأیید مورد نیاز را تکمیل کنید. در ادامه، حساب خود را شارژ مالی کنید و در انتها برای خرید رمز ارز کلیتن اقدام کنید. دقت کنید که این ارز دیجیتال را از منابع معتبر خریداری کرده و روش امنی را برای نگه‌داری آن در نظر بگیرید.

برخی گزینه‌ها برای ذخیره سازی ارز کلیتن وجود دارد.

کیف پول Kaikas: این کیف پول ارز دیجیتال توسط Kaikas Labs، شرکت فناوری بلاک‌چینی که در اسپانیا قرار دارد، ایجاد شده و نوعی کیف پول چند ارزی است. بدین معنا که علاوه بر توکن KLAY از طیف گسترده‌ای از رمز ارزها پشتیبانی می‌کند و با بازار NFT OpenSea نیز سازگار است.

کیف پول سخت‌افزاری: این کیف پول‌ها دستگاه‌های فیزیکی برای ذخیره آفلاین ارزهای دیجیتال هستند. برای استفاده از این نوع کیف پول باید ارز کلیتن را از یک صرافی یا کیف پول آنلاین دیگر به کمک نرم افزار یا وب سایتی خاص به کیف پول سخت افزاری خود منتقل کنید.

کیف پول نرم‌افزاری:‌ نوعی کیف پول ارز دیجیتال است که امکان ذخیره، ارسال و دریافت رمز ارزها را به کاربران می‌دهد و قابل نصب روی رایانه یا دستگاه تلفن همراه شماست.

جمع بندی

پروژه کلیتن با هدف متحول کردن فضای بلاک‌چین سازمانی ایجاد شده و به نظر می‌رسد که در رسیدن به اهداف خود موفق بوده است. با پشتیبانی کاکائو و سایر شرکت‌های‌ تابعه آن، ارز کلیتن خواهد توانست به برجسته‌ترین ارز دیجیتال در کره‌جنوبی تبدیل شود.

علاوه بر این با داشتن ویژگی‌های بالقوه و بالفعل این پروژه که اشاره کردیم، ارز کلیتن در آینده جایگاه خود را در بازار ارزهای دیجیتال تثبیت خواهد کرد.

ارز پیشنهادی صرافکس:

سوالات متداول

پروژه ارز کلیتن چیست؟

کلیتن نوعی پلتفرم بلاک‌چین خدمات محور است که محیطی با توسعه بصری و تجربه کاربرپسند را ارائه می‌دهد که بر اساس قابلیت اطمینان و پایداری توسعه خدمات برای پذیرش انبوه طراحی شده است.

این توکن در نرم‌افزارهای مرتبط با متاورس استفاده می‌شود و توسعه‌دهندگان از ارز کلیتن برای ساختن موارد مورد نظر خود در متاورس استفاده می‌کنند مانند بازار کالاهای مجازی، جهان‌های واقعیت مجازی، بازی‌های کریپتو برای کسب درآمد و... .

KLAYKLAY

IRTIRT

قیمت تقریبی یک کلیتن
10,852.512 usd
KLAY/IRT

KLAY

10,852.512000
IRT
کلیتن
6.71 %
KLAYKLAY

IRTIRT

قیمت تقریبی یک کلیتن
10,852.512 usd
حجم کل معاملات
5,924,516.61
حجم معاملات روزانه
62,190,939,936.16
رتبه در بازار
0
تغییرات
6.71 %
کمترین قیمت
10,075.473100
بیشترین قیمت
10,950.432900
حجم کل معاملات 5,924,516.61
حجم معاملات روزانه 62,190,939,936.16
رتبه در بازار
0
تغییرات
6.71 %

ارز دیجیتال کلیتن

در دنیای کریپتو، هر ارز دیجیتال دارای زیرساختی مبتنی بر پروتکل بلاک‌چین است. در حال حاضر، چهار نوع پروتکل در بلاک‌چین وجود دارد: عمومی، خصوصی، ترکیبی و کنسرسیوم. در واقع مواردی که بتوان از یک ارز دیجیتال استفاده کرد توسط نوع بلاک‌چینی که بر اساس آن ساخته می‌شود، تعیین خواهد شد.

کلیتن (Klaytn) نوعی پروتکل ترکیبی است که ویژگی‌های مثبت پروتکل‌های عمومی و خصوصی را ادغام کرده است. هدف ارز کلیتن (KLAY) رسیدن به پذیرش انبوه به‌وسیله توسعه خدمات انعطاف‌پذیر و با ارزش به کاربران است مانند آنچه در اتریوم و ایاس اتفاق می‌افتد. این پروژه که از کره جنوبی آغاز به‌کار کرد، در حال حاضر طیف گسترده‌ای از کاربران را در سراسر جهان به خود جلب کرده است.

بلاک‌چین کلیتن (Klaytn) چیست؟

پروژه کلیتن بوسیله شرکت Ground X که زیرمجموعه شرکت بلاک‌چین Kakao Corporation در کره جنوبی است، تاسیس شده است. کاکائو با ارزش بازار بیش از 40 میلیارد دلار از بزرگترین شرکت‌های فناوری کره جنوبی است. بیشتر از 93 درصد جمعیت این کشور از پیام‌رسان فوری کاکائو بنام KakaoTalk استفاده می‌کنند.

این شرکت پیشگام در حوزه فین تک، به تازگی اولین بانک اینترنتی کره جنوبی، به نام KakaoBank را نیز راه‌اندازی کرده است. امروزه، Kakao حدود 30 سرویس را در زمینه‌های مختلف مانند Kakao Music، Kakao Games، Kakao T Bike Taxi و غیره را مدیریت می‌کند.

همگام با رشد بازار ارز دیجیتال در سال 2017، کاکائو در سال 2018 اولین سرمایه‌گذاری خود را در حوزه کریپتو آغاز کرد و با ارائه توکن KLAY طی یک ICO موفق، به ساخت شبکه بلاک‌چین کلیتن ادامه داد. تیم توسعه‌دهنده کلیتن امیدوار است که این بلاک‌چین تبدیل به اساس فناوری برای مشاغل کره جنوبی شود.

کلیتن با زیرساخت ترکیبی خود امکان یک تجربه یکپارچه از بلاک‌چین را برای همه مشاغل، چه داخل و چه خارج از کره ارائه می‌دهد. شبکه مدولار کلیتن به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد تا بتوانند بلاک‌چین‌های سفارشی‌سازی شده خود را بر اساس آن طراحی و اجرا کنند.

اصولا بلاک‌چین‌هایی که بر اساس معماری کلیتن ساخته می‌شوند، سرویس گرا هستند و تحت عنوان زنجیره خدمات معرفی می‌شوند که قابل تنظیم و انعطاف پذیر بوده و هر سرویس وب را در خود جای خواهند داد. پروژه کلیتن تاکنون موفق به جلب همکاری بسیاری از شرکت‌های شده است. که آن‌ها نیز مانند Kakao، طیف متنوعی از محصولات و خدمات را به کاربران ارائه می‌کنند.

بلاک‌چین کلیتن (Klaytn) چیست؟

ارز کلیتن (KLAY) چیست؟

توکن KLAY به عنوان ابزار اصلی بلاک‌چین کلیتن موارد استفاده مختلفی در این اکوسیستم دارد. ارز کلیتن به عنوان پرداخت در تمام تراکنش‌هایی که روی این پلتفرم انجام می‌شوند، استفاده می‌شود و در برنامه‌های بلاک چین دیگری که در شبکه کلیتن اجرا می‌شوند نیز کاربرد دارد.

اشاره کردیم که بلاک‌چین کلیتن در حال حاضر در پیام‌‌رسان KakaoTalk استفاده می‌شود. Klip نوعی کیف پول ارز دیجیتال است که در این برنامه گنجانده شده است و به کمک آن، کاربران قادرند ارزهای دیجیتال مبتنی بر Klaytn مانند KLAY را ذخیره و نگهداری کنند.

ذخیره بسیاری از توکن‌های قابل تعویض و غیرقابل تعویض (NFT) نیز در این کیف پول ممکن است. بعلاوه کیف پول Klip برای کاربران KakaoTalk امکان استیکینگ ارز کلیتن را فراهم می‌کند تا بدین وسیله بتوانند پاداش کسب کنند.

علاوه بر کیف پول Klip، این بلاک‌چین میزبان بیش از 60 برنامه‌ غیرمتمرکز و پروتکل‌های دیفای است مانند صرافی غیرمتمرکز KLAYswap ، داشبورد KLAYstation و افزونه مرورگر Kaikas. ارز کلیتن در تمام این برنامه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و همین امر باعث افزایش ارزش آن می‌شود.

ارز کلیتن (KLAY) چیست؟

بنیانگذاران کلیتن چه کسانی هستند؟

دکتر سانگمین سئو، مدیر ارشد فناوری بنیاد کلیتن و بنیانگذار Ground X، یک دانشمند حوزه کامپیوتر و دارای مدرک دکتری از آزمایشگاه ملی Argonne است. دیوید شین، رئیس صرافی بیت کوین دات کام و مدیر و معاون برخی بانک‌های سرمایه‌گذاری در حال حاضر در سمت رئیس پذیرش جهانی کلیتن فعالیت می‌کند. Younho Lee Klaytn، مدیر سرمایه‌گذاری Ground X و به عنوان رهبر استراتژی و خزانه‌داری کلیتن در حال فعالیت است.

بنیاد کلیتن سازمانی غیرانتفاعی است که برای تسریع پذیرش جهانی و بلوغ این اکوسیستم تأسیس شده است. این بنیاد صندوق رشد کلیتن را اداره کرده و در کنار Krust، شرکت تابعه‌ای از غول اینترنتی کاکائو، در پروژه‌های کلیتن سرمایه‌گذاری و فعالیت می‌کند.

ارز کلیتن چگونه کار می‌کند؟

کلیتن تلاش می‌کند بلاک‌چینی با کارایی بالا جهت ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز متاورس و مرتبط با بازی برای توسعه‌دهندگان فراهم کند. این پروژه به صورتی طراحی شده که سرعت پردازش 4000 تراکنش در ثانیه و نهایی‌شدن 1 ثانیه‌ای بلوک را ارائه می‌دهد.

مقوله توان عملیاتی بالا و نهایی‌شدن سریع تراکنش‌ها در برنامه‌های متاورس و بازی که نیازمند تراکنش‌های سریع‌اند، بسیار مهم هستند. مانند اتریوم، بلاک‌چین کلیتن نیز از قراردادهای هوشمند نوشته شده در Solidity پشتیبانی کرده و برای توسعه‌دهندگان اتریوم امکان انتقال آسان اسناد و ابزارهای توسعه Solidity را فراهم می‌کند.

کلیتن سه شبکه مختلف دارد:

شبکه سلولی هسته (CCN)

شبکه گره پایانی (ENN)

شبکه زنجیره خدمات (SCN)

شبکه سلولی هسته، بلوک‌ها را در سراسر شبکه کلیتن ایجاد می‌کند. ENN تراکنش‌ها را ایجاد کرده و درخواست‌های زنجیره‌های خدمات را پردازش می‌کنند. SCN بلاک‌چین‌های جانبی دارد که توسط دی‌آپ‌ها اداره شده و از طریق گره‌های نقطه پایانی به زنجیره اصلی متصل‌اند. توسعه‌دهندگان بسته به نیاز و شرایط خود می‌توانند انتخاب کنند که در کدامیک از این سه شبکه فعالیت کنند.

چه چیزی ارز کلیتن را منحصر بفرد می‌کند؟

ویژگی‌هایی که باعث برجسته‌تر شدن پروژه کلیتن می‌شود عبارتند از:

 • سهولت استقرار

در کلیتن شرکت‌ها با استفاده از تجربه کاربر (Klaytn’s UX)، تجربه سازمانی(EX) و تجربه دیجیتال (DX)، قادر خواهند بود به راحتی زنجیره های بلوکی خود را مستقر کنند و بدون داشتن تجربه در این زمینه ها به زنجیره های دیگر ملحق شوند. این شرکت ها برای راه‌اندازی توکن‌ خود در این بلاک‌چین نیازی به داشتن کمک های حرفه‌ای مانند کارشناسان فنی و متخصصان بلاک‌چین ندارند.

 • امکان پشتیبان‌گیری

کلیتن علاوه بر برخورداری از حمایت شرکت غول فناوری کاکائو، پشتیبانی شرکت هایی مانند LG Electronics، Union Bank و FSN را نیز با خود دارد. این پشتیبانی ها، باعث تشویق بلاک‌چین های سازمانی در اعتماد به اکوسیستم کلیتن و سرمایه‌گذاری در آن می‌شوند.

 • قابلیت استفاده ارز کلیتن

اصولا موارد استفاده هر توکن ابزاری محدود به بلاک‌چین بومی آن می‌شود اما رمز ارز کلیتن در این مورد متفاوت است. این توکن علاوه بر اکوسیستم خود، در بین برنامه های ساخته شده روی این بلاک‌چین نیز کاربرد دارد.

ویژگی های مهم بلاک‌چین کلیتن

ویژگی های مهم بلاک‌چین کلیتن

در بین تمام ویژگی های این شبکه، دو جنبه کلیدی آن، باعث تمایز پلتفرم کلیتن از سایر بلاک‌چین های سازمانی شده است.

 • قابلیت اجماع

کلیتن با استقرار اجماع IBFT، موفق به حل مشکل تأخیر و مقیاس‌پذیری شده است. علاوه بر این، هزینه های پایین تراکنش در کلیتن، آن را برای استفاده سازمانی به گزینه‌ای ایده‌آل تبدیل می‌کند.

 • قابلیت همکاری

اشاره کردیم که اکوسیستم کلیتن دارای از بیش از 60 دی‌آپ است بنابراین، شرکتهای مختلف برای شناسایی و توسعه برنامه مورد نظرشان گزینه های زیادی در اختیار دارند. توسعه‌دهندگان به دلیل ماهیت همه کاره این بلاک‌چین، قادر خواهند بود برنامه های غیرمتمرکز خود را در زمینه های مختلف مانند توسعه بازی، صرافی غیرمتمرکز و مدیریت دارایی طراحی و تاسیس کنند.

کاربردهای ارز کلیتن چیست؟

ارز کلیتن دارای موارد استفاده متفاوتی است که در ادامه شرح می‌دهیم.

 • برنامه های غیرمتمرکز کلیتن

دی‌آپ‌ها، برنامه‌هایی هستند که روی پلتفرم‌های بلاک‌چین اجرا می‌شوند. در کلیتن این برنامه‌ها شامل پلتفرم‌های مبادله (مانند KLAYswap) تا پلتفرم‌هایی مانند Somesing است.

 • دیفای کلیتن

امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) عبارت است از خدمات مالی که بر اساس فناوری بلاک‌چین کار می‌کنند. عمده این خدمات شامل سود، وام گرفتن، وام دادن و تجارت است. دیفای انجام تراکنش‌های بدون مجوز و سریع را ممکن می‌کند. به عنوان مثال امور دیفای BINANCE Staking و Kai Protocol روی کلیتن کار می‌کنند.

 • NFTهای کلیتن

می‌دانیم که توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) آیتم‌های دیجیتالی خاصی هستند که مدیریت مالکیت آن بوسیله بلاک‌چین انجام می‌شود. نمونه‌هایی از NFTها مانند هنر دیجیتال، نام‌های دامنه دیجیتالی، کلکسیون‌ها، اقلام واقعیت مجازی، سوابق مالکیت اقلام فیزیکی و… هستند. NFTهای کلیتن اغلب NFTهای بازی هستند مانند Meta Toy DragonZ.

آیا ارز کلیتن سرمایه‌گذاری خوبی است؟

از نقطه نظر سرمایه‌گذاری، ارز کلیتن توکنی با پتانسیل بالاست که اوج قیمتی 4 دلار را ثبت کرده است. پس از کمی اصلاحات، عملکرد قیمت این ارز نسبتاً ثابت بوده و هیچ افت شدیدی نشان نداده است. طبق پیش‌بینی تحلیلگران، ارز دیجیتال کلیتن آماده رشد تصاعدی است و ممکن است ارزش آن تا سال 2026 به 5.40 دلار برسد.

چگونه می‌توان ارز کلیتن را خریداری و ذخیره کرد؟

روش‌های متفاوتی برای خرید ارز کلیتن که توکن مورد استفاده در این بلاک‌چین است، وجود دارد. رمز ارز کلیتن در بسیاری از صرافی‌های معتبر ارز دیجیتال برای خرید و فروش در دسترس کاربران و معامله‌گران است. از جمله این صرافی‌ها می‌توان به بایننس، کوکوین، گیت. ای او، هیوبی و… اشاره کرد.

برای خرید ارز کلیتن در صرافی، باید ابتدا یک حساب کاربری ایجاد کرده و مراحل تأیید مورد نیاز را تکمیل کنید. در ادامه، حساب خود را شارژ مالی کنید و در انتها برای خرید رمز ارز کلیتن اقدام کنید. دقت کنید که این ارز دیجیتال را از منابع معتبر خریداری کرده و روش امنی را برای نگه‌داری آن در نظر بگیرید.

برخی گزینه‌ها برای ذخیره سازی ارز کلیتن وجود دارد.

کیف پول Kaikas: این کیف پول ارز دیجیتال توسط Kaikas Labs، شرکت فناوری بلاک‌چینی که در اسپانیا قرار دارد، ایجاد شده و نوعی کیف پول چند ارزی است. بدین معنا که علاوه بر توکن KLAY از طیف گسترده‌ای از رمز ارزها پشتیبانی می‌کند و با بازار NFT OpenSea نیز سازگار است.

کیف پول سخت‌افزاری: این کیف پول‌ها دستگاه‌های فیزیکی برای ذخیره آفلاین ارزهای دیجیتال هستند. برای استفاده از این نوع کیف پول باید ارز کلیتن را از یک صرافی یا کیف پول آنلاین دیگر به کمک نرم افزار یا وب سایتی خاص به کیف پول سخت افزاری خود منتقل کنید.

کیف پول نرم‌افزاری:‌ نوعی کیف پول ارز دیجیتال است که امکان ذخیره، ارسال و دریافت رمز ارزها را به کاربران می‌دهد و قابل نصب روی رایانه یا دستگاه تلفن همراه شماست.

جمع بندی

پروژه کلیتن با هدف متحول کردن فضای بلاک‌چین سازمانی ایجاد شده و به نظر می‌رسد که در رسیدن به اهداف خود موفق بوده است. با پشتیبانی کاکائو و سایر شرکت‌های‌ تابعه آن، ارز کلیتن خواهد توانست به برجسته‌ترین ارز دیجیتال در کره‌جنوبی تبدیل شود.

علاوه بر این با داشتن ویژگی‌های بالقوه و بالفعل این پروژه که اشاره کردیم، ارز کلیتن در آینده جایگاه خود را در بازار ارزهای دیجیتال تثبیت خواهد کرد.

ارز پیشنهادی صرافکس:

سوالات متداول

پروژه ارز کلیتن چیست؟

کلیتن نوعی پلتفرم بلاک‌چین خدمات محور است که محیطی با توسعه بصری و تجربه کاربرپسند را ارائه می‌دهد که بر اساس قابلیت اطمینان و پایداری توسعه خدمات برای پذیرش انبوه طراحی شده است.

این توکن در نرم‌افزارهای مرتبط با متاورس استفاده می‌شود و توسعه‌دهندگان از ارز کلیتن برای ساختن موارد مورد نظر خود در متاورس استفاده می‌کنند مانند بازار کالاهای مجازی، جهان‌های واقعیت مجازی، بازی‌های کریپتو برای کسب درآمد و... .

خانه

بازار

معامله

تبدیل

کیف پول