بازار پیش عرضه همستر

همستر رو قبل از لیست شدن بگیر!

پیش

خرید

پیش

فروش
کوزاما

کوزاما

KSM

آخرین قیمت KSM

1,315,811 IRT

+
20,803 IRT
+
1.61 %
(1 روز)
اطلاعات بازار KSM
85,112

IRT

112,311M

IRT

107
+
1.61 %

کمترین قیمت

1,290,234

IRT

بیشترین قیمت

1,342,793

IRT

درباره ارز دیجیتال کوزاما (KSM)

کوزاما (Kusama) با علامت اختصاری KSM یک ارز دیجیتال است که در 2019 و با هدف فراهم کردن محیطی برای توسعه‌دهندگان جسور، برنامه‌های نوآورانه یا محیطی آزمایشگاهی طراحی شد؛ به‌طوری که توسعه‌دهندگان بلاک‌چین اختصاصی خود را در این شبکه داشتند. برای این‌که درباره‌ی این ارز دیجیتال بیشتر بدانید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

معرفی شبکه و ارز دیجیتال کوزاما

کوزاما که به صورت کوساما نیز شناخته می‌شود، در رتبه‌ی 47 بازار رمز ارز قرار دارد. ارزش این رمزارز 43 میلیارد دلار است و 0.14 درصد از کل بازار را دربردارد. روزانه حدود 82 میلیارد دلار در این رمز ارز معامله انجام می‌گیرد. بیشترین نرخ معاملات مربوط به رمزارز کوزاما در صرافی Coin Tiger انجام می‌گیرد. تعداد کل کوین‌های KSM در شرایط فعلی 56 میلیون واحد است. این ارز دیجیتال در حال حاضر با قیمت 402.30 در حال معامله شدن است.

تعداد رمزارزهای  این رمزارز متغیر است و سالانه به آن افزوده می‌شود. تورم این ارز معادل 10% برآورد شده است.

کد به‌کاررفته در شبکه KMS شباهت زیادی به کد به‌کاررفته در شبکه‌ی Dot دارد. از شبکه‌ی کوزاما با عنوان قناری شبکه‌ی دات (پولکادات) استفاده می‌شود. در نماد این ارز دیجیتال نیز تصویر یک قناری دیده می‌شود. کوزاما و پولکادات دو شبکه کاملاً مجزا هستند که به طور موازی فعالیت می‌کنند. علی‌رغم آن‌که کدهای این دو شبکه بسیار شبیه هم هستند، کوزاما بسیار سریع‌تر کار می‌کند.

پروژه‌هایی که قرار است از شبکه پولکادات استفاده و بر روی آن کار کنند، ابتدا روی کوزاما آزمایش می‌شوند و تنها در شرایطی که فعالیتشان رضایت‌بخش بود، فعال‌سازی و پیاده‌سازی‌آن‌ها روی پولکادات ممکن خواهد بود.

این ارز دیجیتال یک شبکه چند لایه و مقیاس‌پذیر است که افزایش کاربران تهدیدی برای آن به حساب نمی‌آید. کوزاما یک کوین با شبکه‌ی اختصاصی خود است. کارمزدها در این شبکه‌ با ارز دیجیتال کوزاما پرداخت می‌شوند. KMS از الگوریتم اثبات سهام استفاده می‌کند تا تراکنش‌ها را تایید کند.

شبکه KSM غیرمتمرکز و بدون حاکمیت مرکزی است. تصمیم‌گیری‌ها در این شبکه با توافق نظر و اجماع افراد در شبکه صورت می‌گیرد.

مزایای کوزاما

ویژگی های کوزاما

می‌توان مزایای زیر را  برای این ارز در نظر گرفت:

 • در این شبکه افراد در تصمیم‌گیری‌ها دخیل هستند، به‌طوری‌که هر تصمیمی به اجماع گذاشته می‎‌شود. در صورتی‌که ایده‌ی مورد نظر رای کافی را به‌دست آورد، اجرا می‌شود.
 • شبکه‌ی کوزاما پلتفرمی برای آزمایش پروژه پیش از اجرا روی شبکه‎ی پولکادات به‌حساب می‌آید.
 • این ارز دیجیتال بستری است برای پروژه‌هایی که پیش از راه‌اندازی روی پولکادات به دلیل آزمون‌های زیاد پیشرفت، ترقی و نوآوری به‌همراه می‌آورد.
 • بلاک‌چین شبکه‌ی KSM بلاک‌چین نسل سوم است که در آن شبکه‌ی فرعی به شبکه‌ی اصلی متصل می‌شود.

معایب کوزاما

کوساما را همتای وحشی شبکه‌ی پولکادات می‌دانند. این شبکه مشکلات احتمالی را یادآوری می‌کند و هیچ تضمینی در زمان کار با آن وجود ندارد. این ارز دیجیتال سالانه تورم 10% دارد.

کاربردهای کوزاما

توسعه‌دهندگانی که قصد دارند یک پروژه را بهبود ببخشند یا آن را آزمایش کنند، می‌توانند از شبکه‌ی کوزاما استفاده کنند. کارمزدهای این شبکه با استفاده از ارز دیجیتال مخصوص KMS پرداخت می‌شود.

این رمزارز برای اهداف مختلف از کاربران کمک می‌گیرد. دسته‌ی اول کاربران انتخاب‌گرند. این گروه گروه تایید کنندگان را انتخاب می‌کنند. انتخاب‌گران نمایندگی کوین‌های خود را به تایید گنندگان می‌دهند و تایید کنندگان بلاک‌ها را تایید می‌کنند و بخشی از پاداش کسب‌شده را به انتخاب‌گرا می‌دهند.

تایید کنندگان به‌خاطر افزودن بلاک‌های جدید به شبکه که از الگوریتم اثبات سهام بهره می‌برد، پاداش می‌گیرند.

گروه دیگر رابط در شبکه‌ی کوزاما هستند. رابط‌ها با استیک‌کردن کوین KSM زنجیره‌ی موازی را به زنجیره‌ی اصلی متصل می‌کنند.

گروه دیگری از کاربران در گروه حاکم قراردارند. قضیه به این صورت است که هر فرد با هر میزان از این ارز دیجیتال حق دارد که یک ایده و یک رای بدهد. بنابراین مقداری کوین KSM به همراه ایده‌ها لازم است. جایگاه ایده یا پیشنهاد برای رأی‌گیری به تعداد کوین‌ها تعیین می‌شود.

ضمناً هر 8 روز رأی‌گیری‌ می‌شود و یک گروه نظارتی فنی برای این مرحله وجود دارد تا ایده‌ها و پیشنهادات را بررسی کنند و مانع از آن شوند  که ایده‌های عالی به دلیل کم بودن رمزارز الصاق شده به پیشنهاد به تعویق بیفتد.

همچنین کاربرانی که استیک‌کننده کوزاما هستند، می‌توانند به ایده‌های طرح ‌شده، رای دهند.

کیف پول‌های پشتیبانی‌کننده‌ی KSM

کیف پول‌های زیر را می‌توان برای نگهداری رمزارز KSM پیشنهاد داد:

کیف پول JS:  برای استفاده از این کیف پول علاوه بر ایجاد حساب و ساخت کیف پول، لازم است که حداقل 0.001  واحد رمزارز کوزاما به آن واریز کنید تا حسابتان فعال شود. این مبلغ در حساب شما مسدود می‌شود و هنگامی که قصد داشته باشید که دارایی خود را برداشت کنید، این مقدار کوزاما در کیف پولتان باقی خواهد ماند.

 • کیف پول لجر (Ledger): این کیف پول یک کیف پول سخت‌افزاری است و امنیت آن زیاد است. به‌یادداشته باشید که اگر دارایی KSM شما زیاداست، کیف پول‌های سخت‌افزاری برایتان مناسب‌تر است.
 • کیف ترزور (Trezor)
 • کیف پول تراست ولت (Trust Wallet): در میان کاربران ارزهای دیجیتال، این کیف پول معروف و محبوب است و از KSM نیز پشتیبانی می‌کند.
 • کیف پول مث والت (Math Wallet): این کیف از ارزهای زیادی پشتیبانی می‌کند که KSM نیز یکی از آن‌هاست.

صرافی‌های پشتیبانی‌کننده‌ی KSM

صرافی های کوزاما

در میان صرافی‌های خارجی که از KSM پشتیبانی می‌کنند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بایننس (Binance)
 • هوبی گلوبال (Huobi Global)
 • کوکوین (Kucoin)
 • گیت (Gate.io)
 • کراکن (Kraken)
 • کوینکس (CoinEx)

لازم به ذکر است که به دلیل تحریم‌ها علیه ایران، امکان معامله در صرافی‌های خارجی برای ایرانیان داخل کشور فراهم نیست و ایرانیان برای معامله در بازار ارز دیجیتال باید به صرافی‌های داخلی مراجعه کنند.

آینده‌ی رمزارز KSM

کارشناسان آینده‌ی درخشانی را برای آینده‌ی این ارز دیجیتال پیش‌بینی می‌کنند. KSM شبکه‌ای جذاب دارد و هم‌راستا با پولکادات است. با وجود آن‌که شبکه‌ی KSM برای پروژه‌های جدید با هدف کسب آمادگی برای حضور در شبکه‌ی پولکادات استفاده می‌شود، همه‌ی توسعه‌دهندگان پروژه‌ی خود را به شبکه‌ی پولکادات منتقل نمی‌کنند؛ زیرا توسعه‌ی پروژه در کوزاما سریع‌تر و کم‌هزینه‌تر انجام می‌شود.

وب سایت Digital Coin Price قیمت‌های زیر را برای KSM در سال‌‌های آتی پیش‌بینی می‌کنند:

-تا پایان 2022: 950 دلار

-تا پایان 2025: 1400 دلار

-تا پایان 2026: 1850 دلار

-تا پایان 2028: 2230 دلار

سخن آخر

در این نوشته تلاش کردیم تا شما را با ارز دیجیتال کوزاما آشنا کنیم. اگر قصد خرید، فروش و سرمایه‌گذاری را در بازار ارز دیجیتال دارید، به صرافی آنلاین صرافکس مراجعه کنید.

سوالات متداول

چه راه‌هایی برای خرید ارز دیجیتال Kusama وجود دارد؟

برای خرید این ارز می‌توان به این روش‌ها اقدام کرد: 1)خرید از صرافی، 2) داشتن رمزارز دات، 3)فاست‌ها، 4) ایرادیابی شبکه در برنامه‌ی باگ بانتی، 5)کاربران تایید کننده و انتخاب‌کننده

آیا KSM قابلیت استخراج دارد؟

خیر. این ارز دیجیتال قابلیت استخراج و استیک ندارد.

محاسبه قیمت KSM

خرید
KSM

KSM

1 KSM 1,328,969 IRT
آخرین به روز رسانی در