بازار پیش عرضه همستر

همستر رو قبل از لیست شدن بگیر!

پیش

خرید

پیش

فروش
لینک

لینک

LINK

آخرین قیمت LINK

783,385 IRT

-10,833 IRT
-1.36 %
(1 روز)
اطلاعات بازار LINK
2,680K

IRT

2,113,430M

IRT

28
-1.36 %

کمترین قیمت

772,445

IRT

بیشترین قیمت

807,550

IRT

درباره ارز دیجیتال لینک (LINK)

یکی از رمزارزهای پرکاربرد در دنیای ارز دیجیتال، چین لینک است. این رمزارز بلاک چین را به جهان واقعی مرتبط می‌کند. در ادامه با صرافکس همراه باشید.

معرفی چین لینک

ارز دیجیتال چین لینک درواقع یک سرویس اوراکل غیرمتمرکز است که قابلیت اتصال داده‌های دنیای خارج به قراردادهای هوشمند ارز دیجیتال اتریوم دارد. (اوراکل نوعی نرم افزار است که داده‌های خارجی را به زبانی قابل فهم برای قراردادهای هوشمند تبدیل می‌کند و بالعکس.)

برای فهم ساده‌تر می‌توان این رمزارز را جمعی از افراد برتر جامعه درنظر گرفت که بدنبال نزدیک کردن مسائل به حقیقت هستند. توافق نامه‌ها بصورت خودکار توسط قراردادهای هوشمند در بلاک چین درآورده می‌شوند. این قراردادها، اطلاعات را بازیابی کرده و درصورت تحقق شرایط مدنظر قرار گرفته، آنها را به اجرا درمی‌آورند.

معرفی چین لینک

یکی از بزرگترین چالش‌های قراردادهای هوشمند، مشکل اتصال داده off-page با  on-chain می‌باشد. چراکه بلاک چین راهی برای دسترسی به داده‌های خارجی ندارد. این رمزارز درتلاش است تا از طریق ایجاد یک اوراکل غیرمتمرکز این چالش را حل و فصل کند.

اوراکل تامین کننده دیتاهای خارجی برای یک قرارداد هوشمند است. اوراکل تنها یک منبع است که این خود باعث ایجاد مشکلاتی می‌شود. اگر یک اوراکل دیتاهای غلط ارائه دهد تمام سیستم‌هایی که به آن اعتماد می‌کنند از کار می‌افتند. رمزارز چین لینک برای حل این مشکل اوراکل خلق شده است.

نحوه عملکرد چین لینک

این ارز دیجیتال دیتاهای واردشده به قراردادهای هوشمند را از طریق شبکه‌ای از گره‌ها قابل اعتمادتر می‌کند. برای مثال فرض کنید یک قرارداد هوشمند به دیتاهای جهان واقعی نیازمند است و برای آن درخواستی ارسال می‌کند. پروتکل چین لینک این درخواست را ثبت و آن را به نودهای این ارز دیجیتال ارسال می‌کند تا باعث ارائه پیشنهادهای خود در رابطه با این درخواست شود.

تایید دیتاها از چندین توسط چین لینک باعث قدرتمندتر شدن این فرآیند می‌شود. این رمزارز با بهره‌گیری از یک سامانه تایید اعتبار داخلی، این امکان را دارد که با دقت بالایی منابع را اعتمادسنجی کند که این منجر به افزایش دقت نتایج تا حد مطلوبی می‌گردد. همچنین باعث محافظت از قراردادهای هوشمند از شر انواع و اقسام حملات می‌شود.

آن قراردادهایی را که درخواست دیتا نموده‌اند، در ازای خدمات خود به اپراتورهای نود چین لینک، توکن LINK پرداخت می‌کنند. قیمت‌ها نیز بر اساس شرایط بازار توسط اپراتورهای گره یا نود برای دیتاها مشخص می‌گردد.

نحوه عملکرد چین لینک

همچنین اپراتورهای گره، برای حصول اطمینان از تعهد بلندمدت به پروژه در شبکه استیک می نما‌یند. اپراتورهای گره نیز همانند مدل رمزنگاری بیت کوین Chainlink بصورت پاداش دریافت می‌کنند تا با روشی قابل اعتمادتر عمل کنند.

درک بهتر قراردادهای هوشمند در چین لینک

همانطور که گفته شد، این قراردادها، قراردادهایی ازپیش تعیین شده بر روی بستر بلاک چین‌اند که پس از ارزیابی دیتاها درصورت ارضای برخی از شرایط بطور خودکار به اجرا درمی‌آیند. برای مثال سرمایه‌گذاری‌های جمعی را درنظر بگیرید. درصورت واریز مقدار مشخصی اتر تا تاریخی معین در یک قرارداد هوشمند، این پرداخت به افراد گردآورنده انجام می‌شود. درغیر اینصورت پرداخت به اهداکنندگان عودت داده می‌شود.

قراردادهای هوشمندی که بر بستر بلاک چین هستند، برای همه افراد قابل دیدن و همچنین غیرقابل تغییر و قابل تایید‌ند چراکه این قراردادها ارائه سطح بالایی از اعتماد را در بین کاربران تضمین می‌کند. همچنین این نوع از قراردادها درصورت برآورده شدن پارامترها، می‌تواند بدقت پارامترهای اعلام شده توافق را اجرا کند.

یکی از محدودیت‌های اصلی در استفاده وسیع از قراردادهای هوشمند، اتصال منابع و دیتاهای خارجی به بلاک چین این قراردادها، آن هم به زبانی مشترک است که چین لینک ادعا کرده در تلاش برای حل این مشکل راهکارهایی دارد.

مزایای چین لینک

این رمزارز بعلت پشتیبانی از تکنولوژی اوراکل، انقلابی بزرگ در حوزه‌های صنعتی و اقتصادی ایجاده کرده است.

چند مورد از مزیت‌هایی این رمزارز را باهم مرور کنیم:

 • تعامل این رمزارز با بلاک چین‌های مختلف
 • علی رغم رشد قیمتی صددرصدی این رمزارز، کارشناسان همچنان معتقدند این ارز دیجیتال پتانسیل رشد و افزایش قیمت و فضای سرمایه‌گذاری بسیار زیادی دارد.
 • تیم توسعه و پشتیبانی بسیار مجرب و فعال
 • دسترسی به این رمزارز برای همه امکان پذیر بوده و همچنین دیتاهای تثبیت شده در آن غیرقابل تغییراند. همین موضوع هم منجر به افزایش اعتماد کاربران این رمز ارز شده است.
 • Chainlink هم‌اکنون با بیش از 150 شرکت معتبر درحال همکاری‌ست و این تعداد هرسال رو به افزایش است.

درک بهتر قراردادهای هوشمند در چین لینک

چگونه چین لینک استخراج کنیم؟

این رمزارز مانند سایر ارزهای دیجیتال استخراج شدنی نیست و بیشتر می‌توان این رمزارز را ازطریق یک API مرتبط با شبکه چین لینک با کمک ترید کردن دیتاها و همچنین خدمات خارج از زنجیره بدست آورد. امکان مبادله و خرید و فروش آن در برخی از صرافی‌های ارزهای دیجیتال فراهم می‌باشد.

کیف پول رمز ارز چین لینک

کاربران می‌توانند بسته به سطح امنیت و امکانات موردانتظار خود از کیف پول، یکی از انواع کیف پول‌های نرم افزاری یا سخت افزاری را برای نگهداری از دارایی‌های رمزارز خود استفاده کنند.

این رمزارز یک توکن ERC-677 است که می‌توان آن را در هر کیف پولی که امکان ذخیره توکن ERC-20 را دارد نگهداری نمود.

برخی از کیف پول‌های پیشنهادی این رمزارز عبارتند از:

 • تراست ولت (مویابل)
 • Coinbase (موبایل)

کیف پول سخت افزاری مثل:

 • Ledger nano x,s
 • Trezor
 • Keepay

کیف پول‌های نرم افزاری و دسکتاپی

 • Myetherwallet
 • کیف پول اکسودوس

سرمایه‌گذاری امن و پرسود

طبق آمار و ارقام، هنوز نهنگ‎‌های بازار بر روی این رمزارز سرمایه‌گذاری نکرده‌اند و درحال حاضر این رمزارز در دست سرمایه‌گذارانی با سرمایه و دارایی‌های کوچک درحال گردش است. بدلیل دخیل بودن فناوری بلاک چین در این رمزارز، کارشناسان آینده‌ای بسیار روشن برای این ارز دیجیتال پیش‎بینی کرده‌اند.

بسیاری از تحلیل‌گران و کارشناسان معتقدند این ارز دیجیتال ویژگی‌های کاربردی و مثبت بسیاری برای رشد و موفقیتی چشمگیر در آینده دارد. همچنین این رمزارز با بسیاری از شرکت‌ها مشارکت کرده و درحال توسعه حوزه فعالیت‌های خود است که می‌توان بسیار به آینده این رمزارز خوش‌بین بود.

برخی از شرکت های همکار با پروژه چین لینک

طبق گفته‌های اخیر، حدود 150 شرکت بین‌المللی موفق با این پروژه درحال همکاری‌اند که 3 شرکت از میان آنها را مختصرا نام می‌بریم:

 • سوئیفت (swift) که شبکه تعاملات مالی بین بانکی در سطوح بین‌المللی ست.
 • Request Network صرافی معتبر برای تبادل ارزهای فیات با رمزارزهای پایه
 • Wanchain پلتفرمی برای ایجاد تعامل بین رمزارزهای مختلف.

قیمت چین لینک

Chainlink در تاریخ پاییز 2018 رشد قیمتی قابل توجهی پیدا کرد. در این سال، قیمت این ارز با یک بازار گاوی یا صعودی مواجه شد و چین لینک مانند سایر آلت کوین‌ها به اوج قیمتی رسید. رفته رفته، روند نزولی و خرسی عظیمی در بازار شکل گرفت که به موجب آن میلیون‌ها دلار از بازار ارزهای دیجیتال خارج شد.

با این وجود، روند قیمت Chainlink طوری بود که نشانه‌های بازگشت و موقتی بودن نزول آن، احساس می‌شد. کوین‌هایی که همزمان با Chainlink راه‌اندازی شدند، اکثر به نزول و کاهش قیمت ادامه دادند اما چین لینک در آن زمان رشدهای قیمتی نیز داشت.
ارز دیجیتال چین لینک، سال 2019 را بسیار خوب شروع کرد و در تاریخ 1 ژانویه به قیمت 0.3 دلار رسید. در نهایت در 25 مه 2019، قیمت این ارز به 1.13 دلار رسید.

در سال 2020 نیز این ارز عملکرد بسیار قابل قبولی داشت و در ابتدای سال به قیمت 2 دلار هم رسید و در پایان این سال به قیمت 10 دلار رسید.
سال 2021 اوج تغییرات قیمتی در این ارز بود، بطوری که این ارز توانست به اوج قیمتی 50 دلار نیز برسد اما از 23 مه این ارز، با ظهور بازار گاوی، رفته رفته نزول کرد به طوری که در تاریخ 9 سپتامبر 2022 به 7 دلار رسید.

آینده قیمت چین لینک

از نظر سایت Wallet Investor رمزارز چین لینک یک سرمایه‌گذاری عالی بلندمدت است. قیمت رمزارز چین لینک می‌تواند طی 1 سال از 11 دلار به 22 دلار افزایش یابد. پتانسیل درآمد بلند‌مدت در یک سال، 98 درصد است. قیمت ChainLink (LINK) در سال 2025، در حدود 65 دلار خواهد بود. اگر توسعه‌دهندگان پروژه آن را روزبه‌روز بهبود ببخشند، سرمایه‌گذاران می‌توانند از مزایای آن استفاده کنند.

طبق پیش ‌بینی ‌قیمت Chainlink برای 5 سال آینده توسط Digital Coin Price، قیمت رمزارز چین لینک طی 5 سال آینده به تدریج افزایش می‌یابد. در سال 2022، قیمت LINK تا 34 دلار افزایش می‌یابد. در سال‌های 2023-2024، قیمت چین لینک 40-45 دلار رشد خواهد کرد. با این حال، این منبع پیش‌ بینی می‌کند که قیمت این کوین در سال 2025 به 35 دلار برسد.

ارز های پیشنهادی:

سوالات متداول

ارز دیجیتال چین لینک بخریم؟ آیا این رمز ارز را توصیه می کنید؟

کارشناسان معتقدند این ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری مناسب است. این رمز ارز دارای امنیت بالایی بوده و آینده درخشانی پیش رو دارد.

چن لینک بر روی بستر بلاک چین فعالیت می کند؟

این رمز ارز یک سرویس اوراکل است که بر روی بستر بلاک چین اتریوم اجرا می شود که طراحی آن بصورت اگنوستیک بوده. هدف آن ارائه فضایی ست که بتواند از طریق آن قراردادهای هوشمند را بصورت غیرمتمرکز در بستر بلاک چین وارد کند.

محاسبه قیمت LINK

خرید
LINK

LINK

1 LINK 791,219 IRT
آخرین به روز رسانی در