بازار پیش عرضه همستر

همستر رو قبل از لیست شدن بگیر!

پیش

خرید

پیش

فروش
سندباکس

سندباکس

SAND

آخرین قیمت SAND

19,794.5 IRT

+
140.7 IRT
+
0.72 %
(1 روز)
اطلاعات بازار SAND
15,802.2K

IRT

312,820.7M

IRT

81
+
0.72 %

کمترین قیمت

19,438.3

IRT

بیشترین قیمت

20,061.1

IRT

درباره ارز دیجیتال سندباکس (SAND)

در حال حاضر صنعت بازی مشغول سرمایه‌گذاری‌های بزرگ برای انتقال پروژه‌های خود به فناوری بلاک‌چین و مخصوصا ایجاد متاورس بازی‌ها است. پس از تغییر نام پلتفرم فیس بوک به متا در اکتبر 2021، بازی‌های متاورس شهرت و محبوبیت بیشتری پیدا کردند. 

متاورس‌ در بلاک‌چین، شیوه تعامل کاربران را با هم تغییر داده و مالکیت دارایی‌های دیجیتال درون بازی‌ها را بازسازی می‌کند. یکی از هیجان‌انگیزترین پروژه‌های بازی بلاک‌چین که تجربه منحصربه‌فرد بازی مجازی را برای کاربران فراهم می‌کند؛ بازی سندباکس (Sandbox) است. 

این بازی برای کسب درآمد خلاقیت بازیکنان را متحول کرده و به آن‌ها اجازه می‌دهد بتوانند براساس توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) آیتم‌های بازی و سرزمین مجازی را ساخته و خرید و فروش کنند. در ادامه این مقاله از صرافکس با متاورس بازی و ارز سندباکس آشنا خواهیم شد.

بازی سندباکس (Sandbox) چیست؟

سندباکس چیست

سندباکس یک بازی بلاک‌چین بر مبنای کسب درآمد است و بازیکنان می‌توانند در این بازی با استفاده از NFTها، دنیای مجازی خود را بر روی شبکه اتریوم بسازند. علاوه بر این بازیکنان می‌توانند آواتارهای خود را برای انجام بازی‌ها و دسترسی به محیط‌های مختلف متاورس بازی طراحی کنند. 

سندباکس در سال 2011 راه‌اندازی شد و در ابتدا به صورت یک پلتفرم بازی موبایلی بود. باید گفت که سندباکس برای رقابت با Minecraft طراحی و عرضه شده بود. در ادامه رشد چشم‌گیری پیدا کرد و به یک موفقیت بزرگ دست یافت. 

در سال 2018، آرتور مادرید و سباستین بورگت، بنیانگذاران این پروژه، تصمیم به ایجاد یک متاورس سه بعدی در بلاک‌چین گرفتند با این هدف که کاربران بتوانند مالک NFT خود باشند و در حین بازی در اکوسیستم، پاداش نیز کسب کنند. ورژن جدید سندباکس در سال 2020 ارائه شد و به سرعت به یکی از بهترین‌ها در نوع خود تبدیل شد.

مطلب پیشنهادی: خرید آواکس

بنیانگذاران سندباکس چه کسانی هستند؟ 

این تیم در ابتدا کار خود را با توسعه بازی‌های موبایلی آغاز کرد اما در سال 2018 به طراحی بازی‌های مبتنی بر بلاک‌چین پرداختند. ایده پشت این پروژه ساخت پلتفرمی بود که کاربران بتوانند در آن ساخت و ساز، اشتراک‌گذاری و کسب درآمد داشته باشند. 

بورگت به عنوان یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل سندباکس مشغول فعالیت است. به اعتقاد بورگت این پلتفرم فقط در حکم یک بازی نیست، بلکه بوسیله آن کاربران می‌توانند خالق و مالک دنیای مجازی خود باشند. در واقع چشم انداز او این است که متاورسی تحت مالکیت و اداره کاربران ایجاد کند.

ارز سند باکس (SAND) چه کاربردهایی دارد؟ 

کاربرد سندباکس

ارز سند باکس یک توکن ابزار ERC-20 مبتنی بر اتریوم است و به عنوان پایه و اساس تراکنش‌های این اکوسیستم عمل می‌کند. بعلاوه می‌توان از ارز سندباکس برای اهداف زیر استفاده کرد:

  • دسترسی به پلتفرم سندباکس: بازیکنان از ارز سندباکس برای انجام بازی، خرید تجهیزات و شخصی‌سازی آواتار خود استفاده کرده و البته می‌توانند ارز سندباکس را بوسیله گیم پلی بدست آورند. بعلاوه ارز سندباکس برای خرید دارایی‌ها، زمین‌ها و به اشتراک گذاشتن توکن‌ها توسط سازندگان مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • استیکینگ: ارز سندباکس امکان استیکینگ توکن را برای بازیکنان فراهم می‌کند بدین معنا که با استیک کردن ارز سندباکس مقدار بیشتری از آن را بدست خواهند آورد. بدین وسیله می‌توان سنگ‌های قیمتی و کاتالایتیک‌ها را نیز بدست آورد.
  • حاکمیت: ارز سندباکس یک توکن حاکمیتی است یعنی دارندگان آن قادرند از طریق سازمان خودکار غیرمتمرکز (DAO) به حاکمیت پلتفرم و مسائل مهمی مانند امتیازات بنیاد به توسعه‌دهندگان محتوا، بازی و اولویت‌های پلتفرم در نقشه راه رأی دهند.
  • بنیاد پروژه: ماموریت بنیاد ارز سندباکس بهبود اکوسیستم با ارائه کمک‌های مالی و تشویق بازیکنان به تولید محتوا و بازی‌های با کیفیت است. شایان ذکر است که ارزش کلی متاورس وابسته به ارزش همه بازی‌های پشتیبانی شده توسط بنیاد آن است.

مطلب پیشنهادی: قیمت استلار

سندباکس چگونه کار می‌کند؟

سندباکس ابتدا بر روی بلاک‌چین اتریوم میزبانی می‌شد و از آن برای اعطای مالکیت واقعی زمین‌ها و دارایی‌های دیجیتال درون بازی به بازیکنان در قالب NFT استفاده می‌کرد. در واقع، NFTهایی که بازیکنان در سند باکس مالک آن خواهند بود، توکن‌های LAND و ASSET هستند. 

در سال 2022، توسعه‌دهندگان این پروژه اعلام کردند که اکوسیستم سندباکس را به زنجیره جانبی پالیگان (راه حل لایه 2 اتریوم) منتقل می‌کنند و هدفشان را از این کار کاهش هزینه تراکنش‌ها و ایجاد یک تجربه بازی جذاب‌تر عنوان کردند.

NFTهای سندباکس

NFT های سندباکس

زمین‌ها نوعی قطعات دارایی دیجیتالی دارای استاندارد ERC-721 هستند. در متاورس سندباکس 166464 LAND یا زمین وجود دارد که 10٪ آن توسط تیم توسعه‌دهنده برای برگزاری رویدادهای ویژه و 16٪ آن برای شرکای پروژه و جوایز ویژه آن در نظر گرفته شده است.

زمین‌های باقیمانده در دسترس کاربران و بازیکنان عادی است که ابعاد هر قطعه 96 در 96 متر است. با قرار دادن چند زمین کنار یک املاک تشکیل می‌شود. خرید و فروش زمین و املاک در بازار اختصاصی آن ممکن است. زمین‌های برتر در مکان‌های استراتژیک روی نقشه قابل مشاهده و پیگیری هستند.

ASSETها، توکن‌های دارای استاندارد ERC-1155 هستند و ممکن است منحصربه‌فرد (غیرقابل تعویض) یا قابل تعویض باشند. این دارایی‌ها در دسته‌های مختلفی مانند تجهیزات یا پوشیدنی‌های آواتارهای دیجیتال و هنر یا موجودیت‌های تعاملی قرار می‌گیرند. کاربران می‌توانند با استفاده از ابزارهای ارائه شده در بازی، توکن‌های ASSET را ایجاد کرده و یا در بازار آن‌ها را خریداری و سپس به آواتار بازیکن مجهز کنند. 

توکن‌های ERC-20 به نام‌های GEM و CATALYST هستند و توسط کاربران مورد توکن‌سوزی قرار می‌گیرند. کاربران قادرند دارایی‌هایی را که ایجاد می‌کنند با ویژگی‌ها و امتیازات کمیاب در بازی ترکیب کنند.

مطلب پیشنهادی: قیمت کاردانو

ابزارهای نوآوارانه Sandbox

بازی سندباکس ابزاری را برای ایجاد تجربه متاورسی جذاب به کاربران خود ارائه می‌کند:

  • بازی ساز: جعبه ابزاری است که بازیکن برای توسعه تجربیات درون بازی در زمین خود از آن استفاده می‌کند.
  • VoxEdit: نرم افزاری است که بازیکن به کمک آن دارایی‌های سه بعدی و متحرک ایجاد می‌کند. 

ویژگی‌های منحصر بفرد سندباکس 

متاورس سند باکس دارای رویکردی منحصر بفرد در ایجاد پلتفرمی غیرمتمرکز است. این متاورس بر روی بلاک‌چین اتریوم ساخته شده و بنابراین شفافیت و تغییرناپذیری آن تضمین می‌شود، بدان معنا که دارایی‌های ایجاد شده در سندباکس منحصربه‌فرد بوده و مالکیت آن‌ها در بلاک‌چین قابل تأیید است.

متاورس سندباکس برای کاربران این امکان را فراهم می‌کند تا بتوانند به کمک نرم افزار مدل ساز سه بعدی VoxEdit، محتوا و دارایی‌های سفارشی مانند کاراکترها، ساختمان‌ها و مناظر را ایجاد کرده و در بازی از آن‌ها استفاده کنند. بعلاوه سند باکس دارای بازاری است که در آن کاربران قادرند دارایی‌های دیجیتال را معامله کرده و از فروش آثاری که خود ساخته‌اند درآمد کسب کنند.

ویژگی های ارز سندباکس

به کمک جنبه اجتماعی این متاورس کاربران در دنیای مجازی با یکدیگر تعامل خواهند داشت و می‌توانند در رویدادها شرکت کرده، بازی و کاوش کنند. سندباکس امکان بازی بین پلتفرمی را نیز فراهم می‌کند یعنی کاربران از دستگاه‌های مختلف قادرند به متاورس دسترسی داشته باشند.

طیف ‌گسترده‌ای از بازی‌های مجازی در سندباکس وجود دارند که هر کدام تجربه متفاوتی برای بازیکنان به ارمغان می‌آورند. بعلاوه کاربران توسط ابزار بازی ساز سند باکس قادر به ساخت بازی خود در دنیای مجازی هستند.

آیا ارز سندباکس سرمایه‌گذاری خوبی است؟

از آنجایی که فناوری بلاک‌چین تا حد زیادی در حال ادغام با صنعت بازی در سرتاسر دنیاست، ارز سندباکس یک گزینه قوی برای سرمایه‌گذاری است. علیرغم وجود تلاش‌های زیاد برای اعمال بلاک‌چین در بازی‌های مجازی، سند باکس احتمالا اولین موردی است که با تمرکز کامل بر محیط بازی کاملاً غیرمتمرکز با محوریت کامل بازیکن بسیار موفق عمل کرده است.

این در حالی است که پروژه‌های دیگر از بلاک‌چین تنها برای ذخیره دارایی‌های درون بازی بهره می‌برند. از آنجایی که کنترل کامل محیط سندباکس به عهده کاربران است، می‌تواند با سرعتی بسیار بالاتر از بازی‌های متمرکز رشد کند. 

بسیاری از سرمایه‌گذاران در بلاک‌چین، اعتقاد دارند که ارز سندباکس یک سرمایه‌گذاری قابل قبول است؛ زیرا این توکن فقط یک ارز درون بازی نبوده بلکه یک دارایی حاکمیتی به حساب می‌آید که به کمک آن کاربر می‌تواند در مورد پیشرفت پروژه تصمیم‌های مهمی بگیرد.

چگونه ارز سندباکس را بخریم؟

توکن SAND از روش‌های مختلفی به دست می‌آید به عنوان مثال، در بازی کاربر می‌تواند با انجام یکسری وظایف، ارز سند باکس را برنده شود. همچنین کاربران قادرند از بازی ساز اکوسیستم برای ساخت و بازاریابی توکن‌های خود استفاده کنند. ارز سندباکس در برخی از صرافی‌های ارز دیجیتال نیز برای معامله در دسترس است که از آن جمله می‌توان به بایننس‌کوکوین، کراکن و… اشاره کرد. 

جمع بندی

ارز سندباکس یکی از تازه واردان دنیای کریپتو است که تا امروز به عنوان یک سرمایه‌گذاری قوی شناخته شده است و هر روز کاربران و سرمایه‌‌گذاران بیشتری را جذب خود می‌کند.

اما سرمایه‌گذاران همواره باید مراقب باشند و قبل از هر گونه سرمایه‌گذاری به طور کامل تحقیق کنند زیرا ارزهای دیجیتال بسیار نوسانی هستند و ممکن است رمز ارزهایی که امروز در حال افزایش قیمت هستند، فردا شدیدا کاهش یابند. در مورد ارز سندباکس توصیه می‌شود با متاورس کاملا آشنا شوید تا بتوانید تصمیمات آگاهانه‌تری برای ورود به آن بگیرید.

سوالات متداول

چرا ارز سندباکس ارزشمند است؟

علت با ارزش بودن رمز ارز سندباکس کمیابی آن است. شما می توانید با بازی کردن این ارز را به دست آورید.

چه چیزی سندباکس را منحصر به فرد کرده است؟

اینکه برخلاف سایر بازی‌های بازی برای کسب درآمد، این بازی تنها بوسیله محتوای تولید شده توسط کاربر توسعه می‌یابد.

محاسبه قیمت SAND

خرید
SAND

SAND

1 SAND 19,992.5 IRT
آخرین به روز رسانی در