notcoin
notcoin-m
TON/IRT

تون کوین (TON)

1.35 %
آخرین

قیمت تون کوین

365,812.8240
IRT
حجم کل معاملات
2,398,710.48
حجم معاملات روزانه
893,213,158,479.79
رتبه در بازار
0
تغییرات
-1.35 %
کمترین قیمت
363,926.5008
بیشترین قیمت
381,471.1743
حجم کل معاملات 2,398,710.48
حجم معاملات روزانه 893,213,158,479.79
رتبه در بازار
0
تغییرات
-1.35 %

ارز دیجیتال تون کوین

در حال حاضر پروژه‌های متعددی در فضای ارز دیجیتال وجود دارند که هدف آنها به نوعی متحول کردن صنعت بلاک‌چین است. برخی از آن‌ها به عنوان راه‌حل مقیاس‌پذیری لایه ۲ برای بلاک‌چین‌های موجود طراحی شده‌اند و برخی دیگر با ایجاد شبکه خود در گروه راه‌حل‌های لایه ۱ قرار می‌گیرند.

یکی از این پروژه‌ها تون کوین (Toncoin) است با توکن بومی بنام ارز تون کوین (TON) که در سراسر شبکه باز استفاده می‌شود و هدف آن تسهیل پرداخت‌های ارز دیجیتال در پلتفرم تلگرام است. TON مخفف عبارت The Open Network یا شبکه باز است، بلاک‌چینی منحصر به فرد و جامعه محور که موارد بسیاری برای ارائه دارد. 

ارز توکن کوین توسط پلتفرم تلگرام راه‌اندازی شد تا میلیاردها کاربر آن امکان استفاده از تراکنش‌های سریع، ارزان و کم‌هزینه را داشته باشند. در ادامه این مقاله از صرافکس می‌خوانیم که تون کوین چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

شبکه تون کوین (Toncoin) و ارز توکن کوین (TON) چیست؟

شبکه تون کوین

این ارز در واقع یک بلاک‌چین لایه 1 غیرمتمرکز است که در سال 2018 توسط پلتفرم پیام رسان تلگرام منتشر شد. این پروژه پس از ساخت برای مدتی رها شد و سپس بوسیله بنیاد TON تصاحب شد و به شبکه باز تغییر نام داد. این فناوری از سال 2020 به لطف حامیان غیر تجاری و جامعه مستقلی از علاقمندان که بنیاد TON نام گرفتند، در حال توسعه بوده است. ارز تون کوین که در گذشته به نام Gram شناخته شده بود، ارز دیجیتال بومی این شبکه است.

ایده ادغام این ارز دیجیتال در یک برنامه کاربردی بسیار آسان بود و کاربران به کمک آن امکان خرید، ارسال و ذخیره دارایی‌ها را دارند. آن‌ها کارمزد تراکنش‌ها را پرداخته و TON را برای تسویه پرداخت‌ها یا اعتبارسنجی تراکنش‌ها بکار می‌برند. 

این ارز  از مدل اجماع اثبات سهام (POS) برای مقیاس‌پذیری و تامین امنیت شبکه خود استفاده می‌کند. همانطور که می‌دانیم PoS از نظر مصرف انرژی کارآمدتر و در نتیجه با محیط زیست سازگارتر است به همین دلیل بسیاری از شبکه‌های بلاک‌چین از آن استفاده می‌کنند.

مطلب پیشنهادی: قیمت مونرو

بنیانگذاران ارز تون کوین چه کسانی هستند؟

در ابتدا شبکه تون کوین بوسیله برخی از اعضای اصلی پیام‌رسان تلگرام بنام نیکلای و پاول دوروف، دو برادر روسی تاسیس شد اما در می 2020، تلگرام پس از شکایت‌های مکرر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، از این پروژه خارج شد. 

پس از مدتی، اعضای بنیاد TON، که خود را یک انجمن غیرانتفاعی معرفی کردند شروع به بررسی کد منبع سیستم، اسناد و معماری بلاک‌چین این پروژه کردند و توسعه آن را از سر گرفتند. توسعه‌دهندگان به شرکت اعلام کردند که قصد دارند از TON حمایت کرده و آن را احیا کنند.

لازم به ذکر است که نیکلای دوروف در دنیای برنامه نویسی و بلاک‌چین بسیار ماهر و با تجربه است. او دارای دو مدرک دکتری از دانشگاه‌های سن پترزبورگ و بن است. قبل از تأسیس شبکه تون، دوروف تا سال 2013 در شرکت VK در سمت توسعه‌دهنده اصلی فعالیت می‌کرد. سپس در همان سال، او با همکاری برادرش پاول که او نیز هم اکنون در سیستم تون مشارکت دارد، پلتفرم پیام‌رسان تلگرام را تأسیس و راه‌اندازی کردند.

شبکه تون کوین چگونه کار می‌کند؟

شبکه تون کوین چگونه کار می‌کند

ارز تون کوین (TON) به عنوان توکن اصلی بلاک‌چین تون، دارای طیف وسیعی از کاربردها در این شبکه است مانند پرداخت در برنامه‌های غیرمتمرکز یا دی‌آپ‌ها. برخلاف اغلب اکوسیستم در بلاک‌چین، توکن این ارز برای پشتیبانی از میلیاردها کاربر به صورت همزمان طراحی شده است که این کار را با استفاده از قابلیت اشتراک‌گذاری بلاک‌چین انجام می‌دهد. 

این فرایند شامل استفاده از چند زیرشبکه یا خرده شبکه برای افزایش سرعت انجام وظایف در بلاک‌چین است. هر قطعه برای جلوگیری از تجمع بزرگ بلوک‌های تایید نشده فعالیت می‌کند و هدف خاص خود را دارد.

تون یک شبکه اثبات سهام (PoS) بوده و هر تراکنش با استفاده از این رمز ارز اعتبار سنجی می‌شود. از ارز تون کوین برای اعطای پاداش به اعتبارسنجی‌ها نیز استفاده می‌شود. این شبکه همچنین امکان قرض دادن توکن از طرف نامزدها به اعتبارسنجی‌ها را فراهم می‌کند.

 برای این فرایند قرض دادن توکن‌ها، یک نامزد باید به استخری پیوسته و دارایی‌های خود را در آنجا به اشتراک بگذارد. نامزدها و اعتبار سنجی‌ها توسط قراردادهای هوشمند مدیریت شده و یک لایه امنیتی بیشتر به شبکه اضافه می‌کنند.

مطلب پیشنهادی: قیمت ریپل

چه چیزی ارز تون کوین را منحصر به فرد می‌کند؟

چه چیز ارز تون کوین را منحصر بفرد می کند

  توکن TON دارای ساختاری چند سطحی است و بر مبنای اصل تقسیم‌بندی ساخته شده است. این ویژگی اشتراک‌گذاری عبارت است از استفاده از چندین زیرشبکه در یک بلاک چین و در آن هر زیرشبکه هدف خاصی دارد. این امر باعث می‌شود تجمع بلوک‌های تایید نشده ایجاد نشود و سرعت انجام امور افزایش خواهد یافت. 

شبکه تون کوین ارائه دهنده خدمات زیر است: 

 • تون ولت، کیف پولی داخلی در این شبکه که به منظور انتقال رمز ارزها و تعامل با خدمات پلتفرم تون طراحی و ارائه شده است.
 • تون سرویس برنامه ای که به توسعه‌دهندگان این امکان را می دهد تا بتوانند دی آپ های مختلف در آن طراحی کنند. 
 • تون استوریج (TON Storage) که ارائه کننده ویژگی‌های رمزگذاری خصوصی با استفاده از کلید خصوصی کیف پول مالک است.
 •  تون پروکسی با استفاده از تمام اجزای پلتفرم به مشتریان این امکان را می‌دهد تا بتوانند از طریق VPNهای غیرمتمرکز به بلاک چین تون کوین دسترسی داشته باشند.
 • تون دی ان اس (TON DNS) یا سیستم نام‌های غیرمتمرکز که به وب‌سایت‌های سنتی اجازه می‌دهد در شبکه تون کوین کار کنند و کاربران نیز می‌توانند به کمک آن اقدام به تنظیم نام‌های کوتاه و قابل خواندن کنند.

کاربردهای ارز توکن کوین چیست؟

همگام با تکامل فناوری بلاک‌چین، تاثیر شبکه این ارز بر مدل اقتصادی جدید و وب 3 برجسته‌تر خواهد شد. ارز تون کوین در حال حاضر باید برای پردازش تراکنش‌های زنجیره‌ای به کمک قراردادهای هوشمند، کمیسیون پرداخت ‌کند. همچنین این شبکه در ازای سهمی از پاداش‌های خود، به سرمایه‌گذاران وام اعطا می‌کند. 

همانطور که اشاره شد، شبکه این ارز دارای قابلیت اشتراک‌گذاری است. این قابلیت اشتراک‌گذاری، در واقع نوعی بلاک‌چین در یک بلاک‌چین نامیده می‌شود و به کاربر این امکان را می‌دهد تا چنانچه بلاک‌چین اصلی از قبل مسدود شده باشد، بتواند چندین تراکنش‌ را در یک زیربلاک‌چین پردازش کند. در بخش قبل اشاره کردیم که ارز تون کوین دارای کیف پول داخلی است تا کاربران بتوانند به طور یکپارچه دارایی‌ها را منتقل کنند.

مطلب پیشنهادی: خرید اتریوم

مزایا و معایب ارز تون کوین چیست؟

مزایا و معایب ارز تون کوین

رمز ارز تون کوین دارای مزایا و معایبی است که آن را از سایر پروژه‌ها متمایز می‌کند.

مزایا

 • مقیاس‌پذیری: مقیاس پذیری و سرعت تراکنش بالا از دلایل اعتبار این شبکه در دنیای کریپتو است. 
 • اکوسیستم: تون کوین دارای یکی از بزرگ‌ترین اکوسیستم‌های دنیای ارز دیجیتال است و تقریباً هر چیزی را که کاربر به آن نیاز دارد در خود گنجانده است. 
 • حریم خصوصی: شبکه این ارز با تمرکز بر حریم خصوصی کاربران طراحی شده است.

معایب

 • رقابت: شاید تصور شود که این ارز کار جدیدی ارائه داده اما واقعیت این است که تمام این موارد کمابیش توسط سایر پروژه‌های ارز دیجیتال انجام شده است. بنابراین تون کوین برای رسیدن به این جایگاه با رقبای زیادی در چالش بوده است و برای حفظ آن نیز باید به سختی به این رقابت ادامه دهد و تلاش کند که پیروز میدان باشد.
 • اعتبار سنجی: در شبکه تون کوین شرایط برای پیوستن به جمع اعتبار سنجی‎ها کمی دشوار است.
 • تاریخچه پیچیده: ارز تون کوین در طول تکامل خود بارها تغییر نام داده مانند Gram، Telegram Open Network، Toncoin، The Open Network که این موارد بخشی از نام‌های مرتبط با تاریخچه ارز تون کوین می‌باشند. 

آیا ارز تون کوین ایمن است؟

باید اعتراف کنیم که ارز تون کوین یک توکن مشروع با اهداف قانونی است که ایده‌های پشت آن بسیار امیدوارکننده‌اند و ابزارها و خدمات بسیار مفیدی را در اختیار کاربران قرار خواهند داد. بنابراین ارز تون کوین دارای پتانسیل زیادی برای رشد در بازار کریپتو است. 

بعلاوه توانایی این توکن در مقیاس‌پذیری در عین حفظ ساختار غیرمتمرکز و داشتن کارمزدهای پایین تراکنش باعث استحکام جایگاه تون کوین می‌شود. 

شبکه تون کوین از الگوریتم اجماع استفاده می‌کند که احتمالا باعث کاهش تهدیدات خطای بیزانسی می‌شود. این سیستم تحمل خطای بیزانس در صنعت کریپتو تقریبا محبوب شده است. به موجب این الگوریتم گره‌ها قادرند با ارسال پیام به یکدیگر به طور مستقیم ارتباط داشته باشند. 

الزامات اعتبار سنجی مورد استفاده در شبکه تون کوین تامین کننده امنیت آن است و از نیاز به فورک شدن نیز جلوگیری خواهد کرد. مدیریت شبکه تون کوین بوسیله توسعه دهندگان انجام می شود و باید برای ایجاد هرگونه تغییر در شبکه خود، قبلا بر سر تغییرات یا پیشرفت‌ها توافق کرده و سپس این تغییرات اعمال خواهند شد.

ارز تون کوین (TON) را از کجا بخریم؟

اکثر پلتفرم‌های صرافی ارز دیجیتال در دنیا، مانند کوکوین، بیت فینکس وهیوبی ارز تون کوین را برای خرید و فروش در اختیار معامله‌گران قرار می‌دهند. این صرافی‌ها اگرچه معاملات ارز دیجیتال را تسهیل می‌کنند اما ممکن است کارمزدهای معاملاتی سنگین داشته باشند. 

جمع بندی

ارز تون کوین از بزرگترین ارزهای دیجیتال صنعت کریپتو است. توکن TON کاربردهای عملی زیادی در اکوسیستم تون کوین دارد مانند استفاده در پرداخت‌های غیرمتمرکز. استفاده از این توکن آسان بوده و شبکه تون دارای قدرت پردازش بالایی در انجام تراکنش‌ها است. 

این پروژه با انعطاف‌پذیری و جامعه قوی خود نشان داده که پتانسیل رشد در آینده را دارد مگر اینکه اتفاق غیر مترقبه‌ای در دنیای ارزهای دیجیتال رخ دهد. 

سوالات متداول

از مهمترین موارد استفاده ارز تون کوین چیست؟

دارندگان این ارز دیجیتال قادرند هزینه‌های تراکنش را پرداخته یا با اشتراک‌گذاری TON امنیت شبکه را افزایش دهند و در ازای آن پاداش دریافت کنند.

آیا ارز تون کوین برای سرمایه‌گذاران مناسب است؟

این توکن یکی از ارزهای دیجیتال پر سود است زیرا با یک پیام رسان پرکاربرد و پرطرفدار در ارتباط است. با این همه با در نظر گرفتن ماهیت نوسانی رمز ارزها هیچ تضمینی وجود ندارد که ارز تون کوین از نظر ارزش افزایش یا کاهش نیابد.

1/5 - (1 امتیاز)
TONTON

IRTIRT

قیمت تقریبی یک تون کوین
365,812.824 usd
TON/IRT

TON

365,812.8240
IRT
تون کوین
1.35 %
TONTON

IRTIRT

قیمت تقریبی یک تون کوین
365,812.824 usd
حجم کل معاملات
2,398,710.48
حجم معاملات روزانه
893,213,158,479.79
رتبه در بازار
0
تغییرات
-1.35 %
کمترین قیمت
363,926.5008
بیشترین قیمت
381,471.1743
حجم کل معاملات 2,398,710.48
حجم معاملات روزانه 893,213,158,479.79
رتبه در بازار
0
تغییرات
-1.35 %

ارز دیجیتال تون کوین

در حال حاضر پروژه‌های متعددی در فضای ارز دیجیتال وجود دارند که هدف آنها به نوعی متحول کردن صنعت بلاک‌چین است. برخی از آن‌ها به عنوان راه‌حل مقیاس‌پذیری لایه ۲ برای بلاک‌چین‌های موجود طراحی شده‌اند و برخی دیگر با ایجاد شبکه خود در گروه راه‌حل‌های لایه ۱ قرار می‌گیرند.

یکی از این پروژه‌ها تون کوین (Toncoin) است با توکن بومی بنام ارز تون کوین (TON) که در سراسر شبکه باز استفاده می‌شود و هدف آن تسهیل پرداخت‌های ارز دیجیتال در پلتفرم تلگرام است. TON مخفف عبارت The Open Network یا شبکه باز است، بلاک‌چینی منحصر به فرد و جامعه محور که موارد بسیاری برای ارائه دارد. 

ارز توکن کوین توسط پلتفرم تلگرام راه‌اندازی شد تا میلیاردها کاربر آن امکان استفاده از تراکنش‌های سریع، ارزان و کم‌هزینه را داشته باشند. در ادامه این مقاله از صرافکس می‌خوانیم که تون کوین چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

شبکه تون کوین (Toncoin) و ارز توکن کوین (TON) چیست؟

شبکه تون کوین

این ارز در واقع یک بلاک‌چین لایه 1 غیرمتمرکز است که در سال 2018 توسط پلتفرم پیام رسان تلگرام منتشر شد. این پروژه پس از ساخت برای مدتی رها شد و سپس بوسیله بنیاد TON تصاحب شد و به شبکه باز تغییر نام داد. این فناوری از سال 2020 به لطف حامیان غیر تجاری و جامعه مستقلی از علاقمندان که بنیاد TON نام گرفتند، در حال توسعه بوده است. ارز تون کوین که در گذشته به نام Gram شناخته شده بود، ارز دیجیتال بومی این شبکه است.

ایده ادغام این ارز دیجیتال در یک برنامه کاربردی بسیار آسان بود و کاربران به کمک آن امکان خرید، ارسال و ذخیره دارایی‌ها را دارند. آن‌ها کارمزد تراکنش‌ها را پرداخته و TON را برای تسویه پرداخت‌ها یا اعتبارسنجی تراکنش‌ها بکار می‌برند. 

این ارز  از مدل اجماع اثبات سهام (POS) برای مقیاس‌پذیری و تامین امنیت شبکه خود استفاده می‌کند. همانطور که می‌دانیم PoS از نظر مصرف انرژی کارآمدتر و در نتیجه با محیط زیست سازگارتر است به همین دلیل بسیاری از شبکه‌های بلاک‌چین از آن استفاده می‌کنند.

مطلب پیشنهادی: قیمت مونرو

بنیانگذاران ارز تون کوین چه کسانی هستند؟

در ابتدا شبکه تون کوین بوسیله برخی از اعضای اصلی پیام‌رسان تلگرام بنام نیکلای و پاول دوروف، دو برادر روسی تاسیس شد اما در می 2020، تلگرام پس از شکایت‌های مکرر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، از این پروژه خارج شد. 

پس از مدتی، اعضای بنیاد TON، که خود را یک انجمن غیرانتفاعی معرفی کردند شروع به بررسی کد منبع سیستم، اسناد و معماری بلاک‌چین این پروژه کردند و توسعه آن را از سر گرفتند. توسعه‌دهندگان به شرکت اعلام کردند که قصد دارند از TON حمایت کرده و آن را احیا کنند.

لازم به ذکر است که نیکلای دوروف در دنیای برنامه نویسی و بلاک‌چین بسیار ماهر و با تجربه است. او دارای دو مدرک دکتری از دانشگاه‌های سن پترزبورگ و بن است. قبل از تأسیس شبکه تون، دوروف تا سال 2013 در شرکت VK در سمت توسعه‌دهنده اصلی فعالیت می‌کرد. سپس در همان سال، او با همکاری برادرش پاول که او نیز هم اکنون در سیستم تون مشارکت دارد، پلتفرم پیام‌رسان تلگرام را تأسیس و راه‌اندازی کردند.

شبکه تون کوین چگونه کار می‌کند؟

شبکه تون کوین چگونه کار می‌کند

ارز تون کوین (TON) به عنوان توکن اصلی بلاک‌چین تون، دارای طیف وسیعی از کاربردها در این شبکه است مانند پرداخت در برنامه‌های غیرمتمرکز یا دی‌آپ‌ها. برخلاف اغلب اکوسیستم در بلاک‌چین، توکن این ارز برای پشتیبانی از میلیاردها کاربر به صورت همزمان طراحی شده است که این کار را با استفاده از قابلیت اشتراک‌گذاری بلاک‌چین انجام می‌دهد. 

این فرایند شامل استفاده از چند زیرشبکه یا خرده شبکه برای افزایش سرعت انجام وظایف در بلاک‌چین است. هر قطعه برای جلوگیری از تجمع بزرگ بلوک‌های تایید نشده فعالیت می‌کند و هدف خاص خود را دارد.

تون یک شبکه اثبات سهام (PoS) بوده و هر تراکنش با استفاده از این رمز ارز اعتبار سنجی می‌شود. از ارز تون کوین برای اعطای پاداش به اعتبارسنجی‌ها نیز استفاده می‌شود. این شبکه همچنین امکان قرض دادن توکن از طرف نامزدها به اعتبارسنجی‌ها را فراهم می‌کند.

 برای این فرایند قرض دادن توکن‌ها، یک نامزد باید به استخری پیوسته و دارایی‌های خود را در آنجا به اشتراک بگذارد. نامزدها و اعتبار سنجی‌ها توسط قراردادهای هوشمند مدیریت شده و یک لایه امنیتی بیشتر به شبکه اضافه می‌کنند.

مطلب پیشنهادی: قیمت ریپل

چه چیزی ارز تون کوین را منحصر به فرد می‌کند؟

چه چیز ارز تون کوین را منحصر بفرد می کند

  توکن TON دارای ساختاری چند سطحی است و بر مبنای اصل تقسیم‌بندی ساخته شده است. این ویژگی اشتراک‌گذاری عبارت است از استفاده از چندین زیرشبکه در یک بلاک چین و در آن هر زیرشبکه هدف خاصی دارد. این امر باعث می‌شود تجمع بلوک‌های تایید نشده ایجاد نشود و سرعت انجام امور افزایش خواهد یافت. 

شبکه تون کوین ارائه دهنده خدمات زیر است: 

 • تون ولت، کیف پولی داخلی در این شبکه که به منظور انتقال رمز ارزها و تعامل با خدمات پلتفرم تون طراحی و ارائه شده است.
 • تون سرویس برنامه ای که به توسعه‌دهندگان این امکان را می دهد تا بتوانند دی آپ های مختلف در آن طراحی کنند. 
 • تون استوریج (TON Storage) که ارائه کننده ویژگی‌های رمزگذاری خصوصی با استفاده از کلید خصوصی کیف پول مالک است.
 •  تون پروکسی با استفاده از تمام اجزای پلتفرم به مشتریان این امکان را می‌دهد تا بتوانند از طریق VPNهای غیرمتمرکز به بلاک چین تون کوین دسترسی داشته باشند.
 • تون دی ان اس (TON DNS) یا سیستم نام‌های غیرمتمرکز که به وب‌سایت‌های سنتی اجازه می‌دهد در شبکه تون کوین کار کنند و کاربران نیز می‌توانند به کمک آن اقدام به تنظیم نام‌های کوتاه و قابل خواندن کنند.

کاربردهای ارز توکن کوین چیست؟

همگام با تکامل فناوری بلاک‌چین، تاثیر شبکه این ارز بر مدل اقتصادی جدید و وب 3 برجسته‌تر خواهد شد. ارز تون کوین در حال حاضر باید برای پردازش تراکنش‌های زنجیره‌ای به کمک قراردادهای هوشمند، کمیسیون پرداخت ‌کند. همچنین این شبکه در ازای سهمی از پاداش‌های خود، به سرمایه‌گذاران وام اعطا می‌کند. 

همانطور که اشاره شد، شبکه این ارز دارای قابلیت اشتراک‌گذاری است. این قابلیت اشتراک‌گذاری، در واقع نوعی بلاک‌چین در یک بلاک‌چین نامیده می‌شود و به کاربر این امکان را می‌دهد تا چنانچه بلاک‌چین اصلی از قبل مسدود شده باشد، بتواند چندین تراکنش‌ را در یک زیربلاک‌چین پردازش کند. در بخش قبل اشاره کردیم که ارز تون کوین دارای کیف پول داخلی است تا کاربران بتوانند به طور یکپارچه دارایی‌ها را منتقل کنند.

مطلب پیشنهادی: خرید اتریوم

مزایا و معایب ارز تون کوین چیست؟

مزایا و معایب ارز تون کوین

رمز ارز تون کوین دارای مزایا و معایبی است که آن را از سایر پروژه‌ها متمایز می‌کند.

مزایا

 • مقیاس‌پذیری: مقیاس پذیری و سرعت تراکنش بالا از دلایل اعتبار این شبکه در دنیای کریپتو است. 
 • اکوسیستم: تون کوین دارای یکی از بزرگ‌ترین اکوسیستم‌های دنیای ارز دیجیتال است و تقریباً هر چیزی را که کاربر به آن نیاز دارد در خود گنجانده است. 
 • حریم خصوصی: شبکه این ارز با تمرکز بر حریم خصوصی کاربران طراحی شده است.

معایب

 • رقابت: شاید تصور شود که این ارز کار جدیدی ارائه داده اما واقعیت این است که تمام این موارد کمابیش توسط سایر پروژه‌های ارز دیجیتال انجام شده است. بنابراین تون کوین برای رسیدن به این جایگاه با رقبای زیادی در چالش بوده است و برای حفظ آن نیز باید به سختی به این رقابت ادامه دهد و تلاش کند که پیروز میدان باشد.
 • اعتبار سنجی: در شبکه تون کوین شرایط برای پیوستن به جمع اعتبار سنجی‎ها کمی دشوار است.
 • تاریخچه پیچیده: ارز تون کوین در طول تکامل خود بارها تغییر نام داده مانند Gram، Telegram Open Network، Toncoin، The Open Network که این موارد بخشی از نام‌های مرتبط با تاریخچه ارز تون کوین می‌باشند. 

آیا ارز تون کوین ایمن است؟

باید اعتراف کنیم که ارز تون کوین یک توکن مشروع با اهداف قانونی است که ایده‌های پشت آن بسیار امیدوارکننده‌اند و ابزارها و خدمات بسیار مفیدی را در اختیار کاربران قرار خواهند داد. بنابراین ارز تون کوین دارای پتانسیل زیادی برای رشد در بازار کریپتو است. 

بعلاوه توانایی این توکن در مقیاس‌پذیری در عین حفظ ساختار غیرمتمرکز و داشتن کارمزدهای پایین تراکنش باعث استحکام جایگاه تون کوین می‌شود. 

شبکه تون کوین از الگوریتم اجماع استفاده می‌کند که احتمالا باعث کاهش تهدیدات خطای بیزانسی می‌شود. این سیستم تحمل خطای بیزانس در صنعت کریپتو تقریبا محبوب شده است. به موجب این الگوریتم گره‌ها قادرند با ارسال پیام به یکدیگر به طور مستقیم ارتباط داشته باشند. 

الزامات اعتبار سنجی مورد استفاده در شبکه تون کوین تامین کننده امنیت آن است و از نیاز به فورک شدن نیز جلوگیری خواهد کرد. مدیریت شبکه تون کوین بوسیله توسعه دهندگان انجام می شود و باید برای ایجاد هرگونه تغییر در شبکه خود، قبلا بر سر تغییرات یا پیشرفت‌ها توافق کرده و سپس این تغییرات اعمال خواهند شد.

ارز تون کوین (TON) را از کجا بخریم؟

اکثر پلتفرم‌های صرافی ارز دیجیتال در دنیا، مانند کوکوین، بیت فینکس وهیوبی ارز تون کوین را برای خرید و فروش در اختیار معامله‌گران قرار می‌دهند. این صرافی‌ها اگرچه معاملات ارز دیجیتال را تسهیل می‌کنند اما ممکن است کارمزدهای معاملاتی سنگین داشته باشند. 

جمع بندی

ارز تون کوین از بزرگترین ارزهای دیجیتال صنعت کریپتو است. توکن TON کاربردهای عملی زیادی در اکوسیستم تون کوین دارد مانند استفاده در پرداخت‌های غیرمتمرکز. استفاده از این توکن آسان بوده و شبکه تون دارای قدرت پردازش بالایی در انجام تراکنش‌ها است. 

این پروژه با انعطاف‌پذیری و جامعه قوی خود نشان داده که پتانسیل رشد در آینده را دارد مگر اینکه اتفاق غیر مترقبه‌ای در دنیای ارزهای دیجیتال رخ دهد. 

سوالات متداول

از مهمترین موارد استفاده ارز تون کوین چیست؟

دارندگان این ارز دیجیتال قادرند هزینه‌های تراکنش را پرداخته یا با اشتراک‌گذاری TON امنیت شبکه را افزایش دهند و در ازای آن پاداش دریافت کنند.

آیا ارز تون کوین برای سرمایه‌گذاران مناسب است؟

این توکن یکی از ارزهای دیجیتال پر سود است زیرا با یک پیام رسان پرکاربرد و پرطرفدار در ارتباط است. با این همه با در نظر گرفتن ماهیت نوسانی رمز ارزها هیچ تضمینی وجود ندارد که ارز تون کوین از نظر ارزش افزایش یا کاهش نیابد.

1/5 - (1 امتیاز)

خانه

بازار

معامله

تبدیل

کیف پول