بازار پیش عرضه همستر

همستر رو قبل از لیست شدن بگیر!

پیش

خرید

پیش

فروش
کوین دلار

کوین دلار

USDC

آخرین قیمت USDC

57,423.7677 IRT

+
173.8707 IRT
+
0.3 %
(1 روز)
اطلاعات بازار USDC
881,865.5506K

IRT

50,622,402.8833M

IRT

0
+
0.3 %

کمترین قیمت

56,991.0783

IRT

بیشترین قیمت

57,615.41

IRT

درباره ارز دیجیتال کوین دلار (USDC)

ارز یو اس دی کوین چیست و چرا آن‌قدر اهمیت پیداکرده است؟ ارزهای رمزنگاری‌شده مانند بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) بیشترین توجه را در فضای کریپتو به خود جلب کرده‌اند و برای این کار دلیل خوبی دارند: این دو سکه پیشرو به‌تنهایی 60.6 درصد تسلط بر بازار را به خود اختصاص می‌دهند.

اما صدها ارز دیجیتال و پروژه بلاک چین دیگر وجود دارد که برای تغییر دنیای مالی در مقیاس جهانی کار می‌کنند. اگرچه سرمایه‌گذاری در BTC یا ETH می‌تواند بازده بسیار خوبی داشته باشد، اما یکی از نگرانی‌های مهم در مورد بزرگ‌ترین ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین و اتریوم، نوسانات قیمت قابل‌توجه آن است.

بااین‌حال، نوسان قیمت چیز جدیدی نیست و از زمان تولد کریپتو رایج بوده است. برای سرمایه‌گذاران باتجربه و مبتدیان ارز دیجیتال، نوسانات شدید قیمت می‌تواند فرصتی برای بازدهی بزرگ باشد؛ اما برای برخی ممکن است دارایی‌های رمزنگاری‌شده را بسیار خطرناک جلوه دهند.

برای جبران این نوسانات بزرگ در ارزش، استیبل کوین‌ها به‌عنوان یک دارایی دیجیتال با ثبات قیمت ایجاد شدند. در این مقاله ما در رابطه با استیبل کوین‌ها صحبت می‌کنیم و ارز یو اس دی کوین USDC، یکی از محبوب‌ترین استیبل کوین‌های موجود در بازار امروز را بررسی می‌کنیم.

قبل از اینکه نگاهی عمیق به استیبل کوین USDC بیندازیم که در حال حاضر در رتبه ششم ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار قرار دارد، مهم است که ابتدا بدانیم که اصلاً استیبل کوین چیست.

استیبل کوین چیست؟

استیبل کوین‌ها زیرمجموعه خاصی از ارزهای دیجیتال هستند که به یک دارایی واقعی (معمولاً ارز فیات) متصل شده‌اند تا ثبات قیمت را تضمین کنند. به‌عنوان‌مثال، در مورد یو اس دی کوین USDC، به ازای هر یک سکه موجود، یک دلار در ذخایر نگهداری می‌شود که قیمت را ثابت نگه می‌دارد.

با طراحی، عرضه USDC مستقیماً با مقدار معادل USDC موجود در ذخیره USDC مرتبط است. سایر استیبل کوین‌ها را می‌توان توسط ارزهای دیجیتال و دارایی‌های دیگر نیز پشتیبانی کرد نه‌فقط دلار آمریکا.

استیبل کوین‌ها دارای تمام مزایای ارزهای دیجیتال هستند درحالی‌که اساساً به‌عنوان یک “دلار قابل‌برنامه‌ریزی” عمل می‌کنند.

تاریخچه یو اس دی کوین

یو اس دی کوین

یو اس دی کوین یک استیبل کوین است که با همکاری Coinbase و Circle راه‌اندازی شده و به‌عنوان یک توکن ERC-20 عمل می‌کند، به این معنی که بر روی بلاک چین اتریوم اجرا می‌شود.

USDC توسط مرکزی اداره می‌شود که بر استانداردهای فنی و مالی برای استیبل کوین نظارت می‌کند و از شفافیت حول یک پشتوانه به کاربران خودش اطمینان می‌دهد. این به این معنی است که برای هر USDC ایجادشده، باید 1 دلار USD در ذخیره نگه‌داشته شود.

در سال 2018 ایجادشده است، مجموع عرضه 51.2 میلیارد USDC وجود دارد. سکه USD را می‌توان توسط مؤسسات مالی تأییدشده صادر کرد که امکان رشد اکوسیستم USDC را فراهم می‌کند. این توکن را می‌توان در انواع صرافی‌های ارزهای دیجیتال و ارائه‌دهندگان ارزهای دیجیتال (ازجمله ارزکت) خریداری کرد و فروخت.

علاوه بر این، USDC را می‌توان توسط کیف پول یا صرافی اتریوم که با ERC-20 سازگار است ارسال و دریافت کرد. اگرچه نام توکن ممکن است خلاف این را نشان دهد، اما این فقط به شبکه اتریوم محدود نمی‌شود: USD Coin با سایر شبکه‌های بلاک چین اصلی مانند Algorand، سولانا، Stellar،TRON و Flow سازگار است.

به زبان بسیار ساده می‌توان گفت که USDC یک ارز دیجیتال است که 1 دلار آمریکا ارزش‌گذاری شده است. بااین‌حال، برخلاف USD در حساب بانکی خود، می‌توانید USDC را به‌سرعت در سراسر جهان به هر فردی با هزینه تقریباً صفر انتقال دهید.

یو اس دی کوین USDC چگونه کار می کند؟

با توجه به اینکه یو اس دی کوین هم یک استیبل کوین و هم یک ارز دیجیتال است چگونه کار می‌کند؟ موسسه مالی مسئول نظارت بر USDC، روند فنی کار این ارز را این‌گونه توضیح می‌دهد.

بازخرید این ارز دیجیتال از ترتیب معکوس پیروی می‌کند: مشتری درخواست بازخرید از یک صادرکننده می‌کند و پس از تأیید و اعتبارسنجی موفقیت‌آمیز، توکن‌های USDC مناسب به طور غیرقابل برگشتی از گردش حذف می‌شوند (“سوخته”) و وجوه از ذخایر اساسی به بانک خارجی مشتری بازگردانده می‌شود.

اساساً هر زمان که یک دلار واریز شود، یک توکن یو اس دی کوین ایجاد می‌شود. سپس، هنگامی‌که مشتری می‌خواهد USDC را به دلار بازخرید کند، سکه‌های USD برای همیشه از بین می‌روند تا پشتوانه ثابتی داشته باشند.

برای اینکه استیبل کوین‌ها و USDC طبق برنامه عمل کنند، باید اعتماد و شفافیت طرف‌های ناظر وجود داشته باشد تا اطمینان حاصل شود که واقعاً پشتوانه 1 به 1 وجود دارد. کل مفهوم استیبل کوین‌ها بستگی به این دارد که درواقع یک پشتوانه 1 به 1 وجود داشته باشد، به همین دلیل است که صادرکنندگان یو اس دی کوین USDC برای نشان دادن شفافیت این‌گونه عمل می‌کنند.

خرید USDC

یو اس دی کوین

مانند هر سرمایه‌گذاری یا خرید ارز دیجیتال دیگری، شما همیشه باید تحقیقات خود را انجام دهید. همچنین مهم است که فقط از صرافی‌ها و خدمات قابل‌اعتماد خرید کنید و رمزنگاری خود را در کیف پول مناسب ذخیره کنید.

همان‌طور که گفته شد، یو اس دی کوین تقریباً یک سرمایه‌گذاری رمزنگاری امن است که می‌توانید انجام دهید. دلیل کمی برای شک و تردید در ذخایر USDC و شهرت شرکت حسابرسی آن وجود ندارد. برای خرید یو اس دی کوین USDC کافی است که در یک صرافی آنلاین و معتبر ثبت‌نام کنید و در آن خریدوفروش USDC را به‌آسانی انجام دهید.

هم‌اکنون کیف پول‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری زیادی برای نگه‌داری USDC ها وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. معروف‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

  • Ledger Nano S
  • Trezor
  • My Ether Wallet
  • Atomic Wallet
  • و…

قیمت USDC

یو اس دی کوین باقیمت ثابتی عرضه می‌شود و به ندرت دچار نوسانات می‌شود. هم‌اکنون قیمت هر USDC یک دلار آمریکا است که در این لحظه معادل ٣١٠٠٠ تومان است. حجم معاملات این ارز هم‌اکنون بالغ‌بر $5,149,660,000.00 است و حجم کل بازار نیز $51,118,200,000.00 است.

سخن پایانی

یو اس دی کوین یکی از بهترین استیبل کوین‌های موجود است و همچنان نقش مهمی در پذیرش ارزهای دیجیتال در سطح جهانی دارد. USDC که از طریق مشارکت با Coinbase و Circle ساخته‌شده و یک پروژه منبع باز پیش رو است که امروزه یکی از قابل‌اعتمادترین استیبل کوین‌ها و دارایی‌های دیجیتال در بازار است.

سوالات متداول

آیا USDC یک استیبل کوین محسوب می‌شود؟

بله؛ یو اس دی کوین تمام ویژگی‌های یک ارز دیجیتال را دارا است ولی به عنوان یک دلار قابل برنامه ریزی نقش خود را ایفا می‌کند.

آیا برای خرید USDC نیاز به احراز هویت است؟

بله؛ خرید و فروش انواع ارزهای دیجیتال با دستور قوه قضایی، در صرافی‌های معتبر ایرانی، فقط در صورت احراز هویت مجاز است.

محاسبه قیمت USDC

خرید
USDC

USDC

1 USDC 57,998.0053 IRT
آخرین به روز رسانی در