بازار پیش عرضه همستر

همستر رو قبل از لیست شدن بگیر!

پیش

خرید

پیش

فروش
یرن فایننس

یرن فایننس

YFI

آخرین قیمت YFI

338,420,140.5 IRT

-1,134,125.3 IRT
-0.33 %
(1 روز)
اطلاعات بازار YFI
3,112.03

IRT

1,059,065.99M

IRT

39
-0.33 %

کمترین قیمت

336,384,049.68

IRT

بیشترین قیمت

344,045,639.47

IRT

درباره ارز دیجیتال یرن فایننس (YFI)

یرن فایننس چیست و چگونه محبوبیت امروزی خود را پیداکرده است. YFI توسط آندره کرونیه معرفی گردید و یکی از با ارزش‌ترین سکه‌های مالی غیرمتمرکز است. در این پست آموزشی صرافکس قصد داریم در رابطه با ارز دیجیتال یرن فایننس با هم به گفتگو بپردازیم.

یرن فایننس yearn finance چیست؟

Yearn.finance که با نام yEarn نیز شناخته می‌شود، یک پلتفرم تجمیع بازده است که بر روی بلاک چین اتریوم ساخته‌شده است. این سکه به‌طور رسمی در 17 ژوئیه 2020 توسط آندره کرونیه معرفی شد و از آن زمان به یکی از با ارزش‌ترین سکه‌های مالی غیرمتمرکز تبدیل‌شده است.

وب‌سایت رسمی آن را به‌عنوان یک پلت فرم غیرمتمرکز تعریف می‌کند که حداکثر بازده را برای تأمین‌کنندگان نقدینگی خودکار می‌کند. این ارز از پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز مانند Compound، Aave و موارد دیگر برای بهینه‌سازی توکن استفاده می‌کند.

خرید ارز دیجیتال یرن فایننس (YFI)

می‌توان گفت Yearn.finance مجموعه‌ای از محصولات مالی غیرمتمرکز (DeFi) است که ارزش‌هایی مانند تجمیع وام‌دهی و تولید بازده را برای بلاک چین به ارمغان می‌آورد. به‌عبارت‌دیگر، این محصول پیشرو DeFi است که به‌عنوان دریچه‌ای برای چندین پروتکل عمل می‌کند و به کاربران اجازه می‌دهد از بهترین استراتژی‌ها برای کسب دارایی‌های رمزنگاری از طریق وام‌دهی و سایر روش‌های معاملاتی استفاده کنند.

این گروه از پروتکل‌ها بر روی بلاک چین اتریوم اجرا می‌شوند و باهدف به حداکثر رساندن درآمد کاربران درحالی‌که نیاز به واسطه‌های مالی مانند بانک‌ها یا سپرده‌گذاری را از بین می‌برند.

تاریخچه یرن فایننس

Yearn.finance در فوریه 2020 توسط یک توسعه‌دهنده مستقل به نام Andre Cronje ایجاد شد. او یک تاجر آفریقای جنوبی و توسعه‌دهنده نرم‌افزار است. کل مفهوم زمانی به وجود آمد که کرونژ در این زمان، پروتکل‌های DeFi را بررسی و مقایسه می‌کرد که بهترین APY را برای به حداکثر رساندن درآمد کریپتو ارائه می‌کرد. در آن زمان Compound، Aave، Fulcrum و dYdX محبوب‌ترین‌ها بودند.

بااین‌حال، کار به‌جایی رسید که کرونژ کل فرآیند را یکنواخت و کسل‌کننده می‌دانست، بنابراین شروع به ایجاد اولین نسخه از پروتکل Yearn کرد. ایده پشت این پروژه، خودکارسازی فرآیند بهره‌برداری از استراتژی‌های عملکرد بهینه برای به حداکثر رساندن بازده درصدی سالانه (APYs) برای استیبل کوین‌ها بود.

در فوریه 2020، این پروتکل ویژگی Earn را منتشر کرد و از آن زمان تاکنون رشد زیادی را تجربه کرده است. چند ماه بعد ارز دیجیتال خود، توکن YFI را راه‌اندازی کرد. یرن فایننس در حال حاضر حدود 93 امین ارز دیجیتال بزرگ باارزش بازار است و ارزش کل بازار آن بیش از 690 میلیون دلار است.

قیمت یرن فایننس

توکن YFI چیست؟

توکن یرن فایننس ارز ذاتی اکوسیستم Yearn است و کل عملیات سیستم را کنترل می‌کند. دارندگان YFI می‌توانند در مورد چندین پیشنهاد خارج از زنجیره رأی دهند و قوانین حاکم بر اکوسیستم را ارائه کنند. برای اجرای یک تغییر، پیشنهاد معین باید بیشتر از 50 درصد کل آرا باشد. هرکسی می‌تواند پیشنهادی ارائه دهد ما فقط دارندگان YFI حق رأی دارند.

دارندگان YFI انگیزه‌های زیادی برای ادامه دادن در این اکوسیستم دارند و این انگیزه‌ها توکن YFI را از سایر توکن ها متمایز می‌کند. از اصلی‌ترین مزایای آن‌ها کسب درآمد غیرفعال است. این توکن در حال حاضر دارای ارزش کل بازار بیش از 690 میلیون دلار است.

مکانیسم کاری yTokens

یرن فایننس جایگاه منحصربه‌فردی در دنیای ارز دیجیتال دارد و به‌عنوان یکی از غیرمتمرکزترین پروژه‌ها شناخته می‌شود. زمانی که کاربر در این اکوسیستم توکن‌ها را واریز می‌کند، آن‌ها به yToken هایی مانند yUSDC، yUSDT و yDAI تبدیل می‌شوند.

اتفاقی که می‌افتد این است که وقتی یک کاربر وجوه خود را واریز می‌کند، قرارداد هوشمند APR را بررسی می‌کند که مشابه اوراکل عمل می‌کند اما دقیقه مانند آن نیست. تفاوت اصلی این است که اوراکل اتفاقات خارج از زنجیره را بررسی می‌کند درحالی‌که در یرن فایننس، می‌توانید همه‌چیز را به‌عنوان زنجیره‌ای در نظر بگیرید.

فروش و خرید ارز یرن فایننس YFI

هنگامی‌که کاربر سپرده‌گذاری می‌کند، yEarns به کاربران اجازه می‌دهد تا کارمزد وام و کارمزد معاملاتی خارج از Curve را دریافت کنند. مثلاً فرض کنید که یک استخر USDC وجود دارد؛ بنابراین وقتی توکن‌های USDC را واریز می‌کند، قرارداد هوشمند از APR Oracle می‌پرسد که بالاترین APR کجاست و اگر گزارش دهد که برای مثال در نقطه Aave است، چنین توکن‌هایی را به Aave منتقل می‌کند که به او کمک می‌کند سود Aave را به دست آورد.

مطلب پیشنهادی : خرید ارز دیجیتال در ایران

اکوسیستم مالی یرن فایننس

yEarn از استیبل کوین‌های مختلف مانند DAI، USDC، USDT، TUSD و sUSD پشتیبانی می‌کند و این استیبل کوین‌ها را بین چندین پروتکل پشتیبانی شده DeFi مانند Compound، Aave، dYdX و Curve منتقل می‌کند که بر اساس آن استخر دارایی بالاترین بازدهی را ارائه می‌دهد. اکوسیستم مالی یرن فایننس شامل موارد زیر است:

  • yearn.finance – این‌یک وام‌دهنده تغییر سود است که هدف آن افزایش بازده وام است.
  • ytrade.finance – هدف آن ایجاد معاملات پایدار است.
  • yliquidate.finance – انحلال خودکار سرمایه صفر برای پروتکل Aave.
  • yswap.exchange – این‌یک بازار ساز خودکار یک‌طرفه است.
  • iborrow.finance – صندوق‌های تعویض اعتبار به وام قرارداد هوشمند.

برای استفاده از اکوسیستم یرن فاینانس، کاربران می‌توانند یکی از دسته‌بندی‌های زیر را انتخاب کنند. این‌ها عبارت‌اند از Earn، Zap، APR و Vaults، Earn که به کاربران اجازه می‌دهد یک کیف پول را متصل کرده و بهترین بازده را پیدا کنند.

Zap از طریق Curve Finance امکان دسترسی به تسهیلات وام‌دهی استیبل کوین را فراهم می‌کند. APR به نرخ‌های بهره متقابل کمک می‌کند. Vaults با سپرده‌گذاری دارایی‌های دیجیتالی که در کارآمدترین سیستم مدیریت می‌شوند، نقدینگی استخر را بهینه می‌کنند.

پیش بینی قیمت یرن فایننس

قیمت یرن فایننس

به گزارش خرید سهام، در 8 سپتامبر، گزارش شد که ارزش بازار توکن آن در امروز تاریخ 20 اردیبهشت 1401 به $14,107.27 رسیده است که معادل ۴۲۶,۶۵۲,۹۹۶ تومان است. همچنین برخی از آمار و ارقام دیگر مربوط به آن در این تاریخ به‌صورت زیر است:

  • حجم معاملات روزانه: $178,459,000.00
  • حجم بازار: $518,371,000.00
  • سکه در گردش: 36,637 YFI
  • عرضه کل: 36,666 YFI

فروش و خرید ارز یرن فایننس YFI

YFI در چندین صرافی ارز دیجیتال مانند Binance، Gemini و Kraken در دسترس است. به‌عنوان‌مثال، در بایننس، می‌توانید YFI را با جفت سکه‌های پایه دیگر مانند BTC یا USDT معامله کنید. به همین ترتیب، می‌توانید این توکن ها را از طریق MetaMask یا هر کیف پول قابل‌اعتماد دیگری در یک صرافی ارز دیجیتال خریداری کنید و آن‌ها برای افزایش قیمت احتمالی نگه‌دارید.

سوالات متداول

یرن فایننس چیست؟

شامل تعدادی از پروتکل‌ها که برای ارائه خدمات خرید و فروش رمزارز غیر مستقیم استفاده می‌شود.

بهترین کیف پول برای ذخیره یرن فایننس چیست؟

لجر نانو ایکس، پول لجر نانو اس، کیپ کی، ترزور مدل وان و مدل تی جزو کیف پول‌های سخت افزاری مناسب برای خرید و فروش یرن فایننس هستند.

محاسبه قیمت YFI

خرید
YFI

YFI

1 YFI 341,804,341.9 IRT
آخرین به روز رسانی در