ZRX/IRT

زیرو ایکس (ZRX)

0.63 %
آخرین قیمت زیرو ایکس
10,727.138800
IRT
حجم کل معاملات
142,700.91
حجم معاملات روزانه
1,504,593,142.37
رتبه در بازار
110
تغییرات
0.63 %
کمترین قیمت
10,314.767000
بیشترین قیمت
10,852.218000
حجم کل معاملات 142,700.91
حجم معاملات روزانه 1,504,593,142.37
رتبه در بازار
110
تغییرات
0.63 %
نام کوین
آخرین قیمت
تغییرات 24h
حجم معاملات 24h

درباره زیرو ایکس

زیرو ایکس ارزی است با هدف ایجاد زیرساختی برای ارزهای دیجیتال است تا به کاربران اجازه دهد توکن‌ های ERC-20 و سایر دارایی‌ها را در بلاک چین اتریوم بدون استفاده از صرافی‌ ارز دیجیتال معامله کنند. فناوری قراردادهای هوشمند آن پایه‌ای برای تأمین مالی غیرمتمرکز (DeFi) برای مدیریت نوع جدیدی از خدمات مالی مانند پس‌انداز، بیمه، تجارت وام گرفتن در ارز دیجیتال و غیره با استفاده از رمز ارزها به‌عنوان وثیقه ارائه می‌دهد.

ارز دیجیتال زیرو ایکس (0x)

زیرو ایکس یک پروتکل منبع باز است که تبادل سریع و همتا به همتای دارایی‌ها در بلاک چین اتریوم را امکان‌پذیر می‌کند. هدف اصلی این ارز این است که در آینده همه دارایی‌های موجود در اتریوم را بتواند به توکن تبدیل کند.

به‌عنوان‌مثال، هنگامی‌که شخصی خانه خود را می‌فروشد، به‌جای طی کردن یک فرآیند پیچیده شامل گرفتن وکیل حقوقی، مراجعه به مشاوران املاک و… پروتکل 0x یک راه‌حل جامع ارائه می‌دهد که می‌تواند برای توکن کردن ملک و مبادله مالکیت با خریدار از طریق قرارداد هوشمند استفاده شود. ارز دیجیتال زیرو‌ایکس به‌طور کامل واسطه گران و دلالان را در معاملات حذف می‌کند و درعین‌حال سرعت کل فرآیند را افزایش می‌دهد.

هرکسی می‌تواند صرافی غیرمتمرکز (DEX) خود را با استفاده از کیت راه‌اندازی 0x بسازد. پروتکل 0x یک فرمت استاندارد پیام‌رسانی را برای مبادلات فراهم می‌کند. مشابه اینکه سوئیفت سیستم پیام‌رسانی استانداردی است که بانک‌های سراسر جهان از آن برای برقراری ارتباط با یکدیگر در مورد انتقال ارزهای فیات استفاده می‌کنند.

این تیم همچنین 0x API (رابط برنامه‌نویسی کاربردی) را راه‌اندازی کرده‌اند که نقدینگی را در کل شبکه جمع‌آوری می‌کند و کاربران را قادر می‌سازد تا دارایی‌ها را با بهترین قیمت در هر زمان مبادله کنند.

خرید ارز دیجیتال زیرو ایکس

خرید ارز زیرو ایکس

همانطور که اطلاع دارید، کاربران به منظور خرید ارز دیجیتال زیرو ایکس باید به صرافی پشتیبان کننده این ارز دیجیتالی مراجعه کنند و این امکان وجود دارد که صرافی را انتخاب کنید که قابلیت خرید ارز دیجیتال زیرو ایکس در آن وجود نداشته باشد. همچنین با توجه به تحریم‌های اعمال شده بر کشور ایران نباید صرافی‌هایی را انتخاب کنید که قابلیت خرید ریالی را داشته باشند. البته برخی رمزارزها نیز وجود دارند که این قابلیت را دارند.

پس در این صورت اگر شما قادر به خرید ارز دیجیتال زیرو ایکس به شکل ریالی نبودید، می‌توانید یک رمزارز مانند بیت کوین، اتریوم و تتر را انتخاب کنید و سپس آن را به ارز دیجیتال مورد نظر خود تبدیل کنید.

امروزه این رمزارز در بیش از 200 صرافی مختلف در سرتاسر دنیا مبادله می‌شود که قابلیت خرید ارز دیجیتال زیرو ایکس نیز در آن‌ها وجود دارد. از بین این صرافی‌ها می‌توان به صرافی بایننس یا کوین بیس می‌توان اشاره کرد. البته برای خرید ارز دیجیتال زیرو ایکس در داخل ایران نیز می‌توانید به وبسایت صرافکس مراجعه کرده و برای اینکار اقدام کنید.

وبسایت صرافکس پلتفرم همتا به همتایی را به کاربران ارائه می‌دهد که در آن کاربران به صورت مستقیم اقدام به خرید و فروش دارایی‌های خود می‌کنند. این معاملات کاملا بدون واسطه صورت می‌گیرد و شما خرید ارز دیجیتال زیرو ایکس را به شکلی مستقیم انجام می‌دهید.

در ادامه به نحوه انتخاب بهترین کیف پول برای ذخیره ارز دیجیتال زیرو ایکس خواهیم پرداخت.

قیمت ارز دیجیتال زیرو ایکس

قیمت ارز دیجیتال زیرو ایکس تحت تاثیر بسیاری از عوامل سنتی مانند تحولات پروژه و اخبار، جریان ارزهای دیجیتال در صرافی‌های گوناگون، احساسات بازار و در حالت کلی اقتصاد جهانی قرار دارد. پاداش‌های سهام و حقوق حاکمیتی ارائه شده توسط توکن‌های ZRX نیز ممکن است میزان تقاضا در کل بازار را افزایش دهد. ارائه محدود ارزهای دیجیتالی بدان معناست که قیمت ارز دیجیتال زیرو ایکس می‌تواند کمتر تحت تاثیر کمبودهای بوجود آمده قرار بگیرد.

همچنین ارز دیجیتال زیرو ایکس ابزاری برای پاداش دادن به رای دهندگان نیز است و با هزینه‌های معاملاتی برای میزبانی Order Book استفاده شود. بستر اکوسیستم شبکه 0x در سال 2020 رشد چشمگیری را تجربه کرد و تنها در ژانویه سال 2021، حجم معاملات در این شبکه به 5.7 میلیارد دلار نیز رسید.

قیمت ارز دیجیتال زیرو ایکس با ارزش گیری از یک توکن حاکمیتی به دست می‌آید. سرمایه داران این توکن درباره ارتقا و پیشرفت پروتکل رای دهندگان، می‌توانند تقاضا برای توکن را افزایش دهند. از سویی این ارز دیجیتالی دارای عرضه محدودی است که با گذر زمان ممکن است قیمت ارز دیجیتال زیرو ایکس افزایش یابد.

آخرین به روزرسانی این ارز دیجیتال در تاریخ 20 فروردین انجام شد که با داشتن رتبه 109 و ارزش بازاری بالغ بر 680 میلیون دلار است. هر واحد از این رمزارز با قیمت معادل 9 هزار تومان معامله می‌شود که تعداد کل واحدهای عرضه شده ارز زیرو ایکس در بازار جهانی 847.496.055 است . تعداد کل ارزهای در نظر گرفته شده نیز 1.000.000.000 عدد است.

نحوه عملکرد ZRX

قیمت زیرو ایکس

تبادل غیرمتمرکز توکن‌ها با استفاده از قراردادهای هوشمند که رایگان و در دسترس عموم هستند و می‌توانند توسط هر برنامه غیرمتمرکز (dApp) یکپارچه شوند، با ارز زیرو‌ایکس تسهیل می‌شود. قرارداد هوشمند تراکنشی است که در صورت برآورده شدن شرایط واجد به‌طور خودکار اجرا می‌شود.

اکثر صرافی‌های غیرمتمرکز از قراردادهای هوشمند اتریوم برای تأمین انرژی تمام معاملات خود استفاده می‌کنند، اما این قراردادها مستقیماً روی بلاک چین اجرا می‌شوند. این بدان معنی است که هر بار که سفارشی ثبت می‌شود، تغییر می‌یابد، لغو می‌شود یا پر می‌شود، هزینه گاز یا هزینه تراکنش را متحمل می‌شود که می‌تواند فرآیند را بسیار گران کند.

راه‌حل ارائه‌شده توسط زیرو ایکس استفاده از رله خارج از زنجیره (off-chain relay یک تکنولوژی نسبتاً جدید) است. این شامل ارسال یک سفارش به یک رله توسط کاربر است که به‌نوعی مانند یک تابلوی اعلانات برای شبکه است. سپس رله سفارش را خارج از زنجیره پخش می‌کند که در آن هر کاربر دیگری می‌تواند با ارسال امضای رمزنگاری خود به قرارداد هوشمند، آن را پر کند.

ZRX همچنین سفارشات همتا به همتا را ارائه می‌دهد که در آن کاربر سفارشی را ارسال می‌کند که فقط توسط یک شخص مشخص می‌تواند پر شود. دارایی‌ها هرگز در اختیار رله قرار نمی‌گیرند و تنها انتقال ارزش واقعی در زنجیره اتفاق می‌افتد که هم هزینه گاز و هم ازدحام شبکه را به‌شدت کاهش می‌دهد.

تاریخچه زیرو ایکس

مرکز اصلی زیرو ایکس مستقر در سانفرانسیسکو و تیم اصلی آن دارای 32 عضو اصلی با سوابق مختلف هستند. پروتکل 0x در سال 2016 توسط ویل وارن و امیر بندعلی که به ترتیب به‌عنوان مدیرعامل و مدیر ارشد اجرایی فعالیت می‌کنند، تأسیس شد.

ویل وارن پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو در رشته مهندسی مکانیک، مشاور فنی برای (BAT) بود و مقام اول را در مسابقه اثبات کار Consensus 2017 کسب کرد.

یکی از بنیان‌گذاران دیر پروژه 0x امیر بندعلی است. امیر بندعلی قبل از کار در پروژه 0x در Chopper Trading و DRW به‌عنوان متخصص تجارت، مدرک مالی را از دانشگاه ایلینویز دریافت کرد. عرضه اولیه سکه ZRX (ICO) در آگوست 2017 انجام شد و با فروش تنها پس از 24 ساعت خبرساز شد و 24 میلیون دلار در یک روز جمع‌آوری کرد.

چه چیزی 0x را منحصر به فرد می کند؟

فناوری رله خارج از زنجیره به کار گرفته‌شده توسط 0x به یک DEX اجازه می‌دهد تا معاملات را بسیار سریع‌تر و ارزان‌تر از صرافی‌هایی که تمام معاملات خود را در زنجیره انجام می‌دهند، انجام دهد.

بااین‌حال، DEX‌ها تنها برنامه‌هایی نیستند که 0x پشتیبانی می‌کنند. این پروتکل همچنین می‌تواند برای میزهای معاملاتی فرابورس، بازارهای دیجیتال، پلتفرم‌های مدیریت پورتفولیو و قابلیت تبادل برای محصولات مالی غیرمتمرکز (DeFi) اعمال شود.

زیرو ایکس انتقال طیف وسیع‌تری از دارایی‌ها را نسبت به اکثر صرافی‌های غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم تسهیل می‌کند زیرا از توکن‌های غیرقابل تعویض (ERC-721) و همچنین توکن‌های قابل تعویض (ERC-20) پشتیبانی می‌کند.

نحوه انتخاب کیف پول زیرو ایکس

زیرو ایکس

ازآنجایی‌که ZRX یک توکن ERC-20 است، هر کیف پولی که از اتریوم پشتیبانی می‌کند برای ذخیره سکه‌های ZRX شما کار می‌کند و نوع انتخابی شما احتمالاً به تعداد توکن‌های شما و کارهایی که می‌خواهید با آن‌ها انجام دهید بستگی دارد.

کیف پول‌های سخت‌افزاری مانند Ledger و Trezor امن‌ترین گزینه ذخیره‌سازی ارز دیجیتال را با ذخیره‌سازی آفلاین و پشتیبان گیری ارائه می‌دهند. بااین‌حال کار با آن‌ها کمی پیچیده و گزینه گران‌تری هستند. این کیف پول‌ها برای ذخیره مقادیر هنگفتی از توکن‌های ZRX برای کاربران باتجربه‌تر مناسب‌تر باشند.

کیف پول‌های نرم‌افزاری گزینه دیگری را ارائه می‌دهند و استفاده از آن‌ها رایگان و آسان است. آن‌ها برای دانلود به‌عنوان برنامه‌های گوشی‌های هوشمند یا دسکتاپ در دسترس هستند و می‌توانند داراریی‌های زیرو ایکس شمارا نگه‌دارند. کیف پول‌های زیادی در نوع نرم‌افزاری برای زیرو ایکس وجود دارند و هر کیف پولی که از اتریوم پشتیبانی کند از توکن‌های 0x نیز پشتیبانی می‌کند. یکی از برجسته‌ترین این کیف پول‌ها تراست ولت (Trust Wallet) است.

بهترین صرافی‌ها برای خرید زیرو‌ایکس

صرافی‌های زیادی برای خرید زیرو ایکس وجود دارند که هرکدام از آن‌ها مزیت‌های خاص خودشان را دارند. ما در این بخش لیستی از بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال برای خرید زیرو ایکس را فهرست می‌کنیم که کاربران بازخورد خوبی نسبت به آن‌ها نشان داده‌اند. این صرافی‌ها عبارت‌اند از:

  • eToro
  • Coinbase
  • Binance

سوالات متداول

رمز ارز زیرو ایکس چیست؟

زیرو ایکس را می‌توان ارزی دانست که هدف از ایجاد آن فراهم‌سازی زیرساختی برای ارزهای دیجیتال است تا کاربران این اجازه را داشته باشند که توکن‌های ERC-20 و سایر دارایی‌هایموجود در شبکه اتریوم را بدون استفاده از صرافی‌های سنتی معامله نمایند.

این صحبت و نظریه که یک ارز برای سرمایه گذاری مناسب است یا نه ؟ را نمیتوان با لزوما بررسی سابقه و اهداف یک ارز تعیین کرد و به صورت بله یا خیر به آن پاسخ داد؛ برای اینکه به این پاسخ دست پیدا کنید باید خودتان این ارزرا در همه جوانب بررسی کنید

ZRXZRX

IRTIRT

قیمت تقریبی یک زیرو ایکس
10,727.1388 usd
ZRX/IRT

ZRX

10,727.138800
IRT
زیرو ایکس
0.63 %
ZRXZRX

IRTIRT

قیمت تقریبی یک زیرو ایکس
10,727.1388 usd
حجم کل معاملات
142,700.91
حجم معاملات روزانه
1,504,593,142.37
رتبه در بازار
110
تغییرات
0.63 %
کمترین قیمت
10,314.767000
بیشترین قیمت
10,852.218000
حجم کل معاملات 142,700.91
حجم معاملات روزانه 1,504,593,142.37
رتبه در بازار
110
تغییرات
0.63 %
نام کوین
آخرین قیمت
تغییرات 24h
حجم معاملات 24h

درباره زیرو ایکس

زیرو ایکس ارزی است با هدف ایجاد زیرساختی برای ارزهای دیجیتال است تا به کاربران اجازه دهد توکن‌ های ERC-20 و سایر دارایی‌ها را در بلاک چین اتریوم بدون استفاده از صرافی‌ ارز دیجیتال معامله کنند. فناوری قراردادهای هوشمند آن پایه‌ای برای تأمین مالی غیرمتمرکز (DeFi) برای مدیریت نوع جدیدی از خدمات مالی مانند پس‌انداز، بیمه، تجارت وام گرفتن در ارز دیجیتال و غیره با استفاده از رمز ارزها به‌عنوان وثیقه ارائه می‌دهد.

ارز دیجیتال زیرو ایکس (0x)

زیرو ایکس یک پروتکل منبع باز است که تبادل سریع و همتا به همتای دارایی‌ها در بلاک چین اتریوم را امکان‌پذیر می‌کند. هدف اصلی این ارز این است که در آینده همه دارایی‌های موجود در اتریوم را بتواند به توکن تبدیل کند.

به‌عنوان‌مثال، هنگامی‌که شخصی خانه خود را می‌فروشد، به‌جای طی کردن یک فرآیند پیچیده شامل گرفتن وکیل حقوقی، مراجعه به مشاوران املاک و… پروتکل 0x یک راه‌حل جامع ارائه می‌دهد که می‌تواند برای توکن کردن ملک و مبادله مالکیت با خریدار از طریق قرارداد هوشمند استفاده شود. ارز دیجیتال زیرو‌ایکس به‌طور کامل واسطه گران و دلالان را در معاملات حذف می‌کند و درعین‌حال سرعت کل فرآیند را افزایش می‌دهد.

هرکسی می‌تواند صرافی غیرمتمرکز (DEX) خود را با استفاده از کیت راه‌اندازی 0x بسازد. پروتکل 0x یک فرمت استاندارد پیام‌رسانی را برای مبادلات فراهم می‌کند. مشابه اینکه سوئیفت سیستم پیام‌رسانی استانداردی است که بانک‌های سراسر جهان از آن برای برقراری ارتباط با یکدیگر در مورد انتقال ارزهای فیات استفاده می‌کنند.

این تیم همچنین 0x API (رابط برنامه‌نویسی کاربردی) را راه‌اندازی کرده‌اند که نقدینگی را در کل شبکه جمع‌آوری می‌کند و کاربران را قادر می‌سازد تا دارایی‌ها را با بهترین قیمت در هر زمان مبادله کنند.

خرید ارز دیجیتال زیرو ایکس

خرید ارز زیرو ایکس

همانطور که اطلاع دارید، کاربران به منظور خرید ارز دیجیتال زیرو ایکس باید به صرافی پشتیبان کننده این ارز دیجیتالی مراجعه کنند و این امکان وجود دارد که صرافی را انتخاب کنید که قابلیت خرید ارز دیجیتال زیرو ایکس در آن وجود نداشته باشد. همچنین با توجه به تحریم‌های اعمال شده بر کشور ایران نباید صرافی‌هایی را انتخاب کنید که قابلیت خرید ریالی را داشته باشند. البته برخی رمزارزها نیز وجود دارند که این قابلیت را دارند.

پس در این صورت اگر شما قادر به خرید ارز دیجیتال زیرو ایکس به شکل ریالی نبودید، می‌توانید یک رمزارز مانند بیت کوین، اتریوم و تتر را انتخاب کنید و سپس آن را به ارز دیجیتال مورد نظر خود تبدیل کنید.

امروزه این رمزارز در بیش از 200 صرافی مختلف در سرتاسر دنیا مبادله می‌شود که قابلیت خرید ارز دیجیتال زیرو ایکس نیز در آن‌ها وجود دارد. از بین این صرافی‌ها می‌توان به صرافی بایننس یا کوین بیس می‌توان اشاره کرد. البته برای خرید ارز دیجیتال زیرو ایکس در داخل ایران نیز می‌توانید به وبسایت صرافکس مراجعه کرده و برای اینکار اقدام کنید.

وبسایت صرافکس پلتفرم همتا به همتایی را به کاربران ارائه می‌دهد که در آن کاربران به صورت مستقیم اقدام به خرید و فروش دارایی‌های خود می‌کنند. این معاملات کاملا بدون واسطه صورت می‌گیرد و شما خرید ارز دیجیتال زیرو ایکس را به شکلی مستقیم انجام می‌دهید.

در ادامه به نحوه انتخاب بهترین کیف پول برای ذخیره ارز دیجیتال زیرو ایکس خواهیم پرداخت.

قیمت ارز دیجیتال زیرو ایکس

قیمت ارز دیجیتال زیرو ایکس تحت تاثیر بسیاری از عوامل سنتی مانند تحولات پروژه و اخبار، جریان ارزهای دیجیتال در صرافی‌های گوناگون، احساسات بازار و در حالت کلی اقتصاد جهانی قرار دارد. پاداش‌های سهام و حقوق حاکمیتی ارائه شده توسط توکن‌های ZRX نیز ممکن است میزان تقاضا در کل بازار را افزایش دهد. ارائه محدود ارزهای دیجیتالی بدان معناست که قیمت ارز دیجیتال زیرو ایکس می‌تواند کمتر تحت تاثیر کمبودهای بوجود آمده قرار بگیرد.

همچنین ارز دیجیتال زیرو ایکس ابزاری برای پاداش دادن به رای دهندگان نیز است و با هزینه‌های معاملاتی برای میزبانی Order Book استفاده شود. بستر اکوسیستم شبکه 0x در سال 2020 رشد چشمگیری را تجربه کرد و تنها در ژانویه سال 2021، حجم معاملات در این شبکه به 5.7 میلیارد دلار نیز رسید.

قیمت ارز دیجیتال زیرو ایکس با ارزش گیری از یک توکن حاکمیتی به دست می‌آید. سرمایه داران این توکن درباره ارتقا و پیشرفت پروتکل رای دهندگان، می‌توانند تقاضا برای توکن را افزایش دهند. از سویی این ارز دیجیتالی دارای عرضه محدودی است که با گذر زمان ممکن است قیمت ارز دیجیتال زیرو ایکس افزایش یابد.

آخرین به روزرسانی این ارز دیجیتال در تاریخ 20 فروردین انجام شد که با داشتن رتبه 109 و ارزش بازاری بالغ بر 680 میلیون دلار است. هر واحد از این رمزارز با قیمت معادل 9 هزار تومان معامله می‌شود که تعداد کل واحدهای عرضه شده ارز زیرو ایکس در بازار جهانی 847.496.055 است . تعداد کل ارزهای در نظر گرفته شده نیز 1.000.000.000 عدد است.

نحوه عملکرد ZRX

قیمت زیرو ایکس

تبادل غیرمتمرکز توکن‌ها با استفاده از قراردادهای هوشمند که رایگان و در دسترس عموم هستند و می‌توانند توسط هر برنامه غیرمتمرکز (dApp) یکپارچه شوند، با ارز زیرو‌ایکس تسهیل می‌شود. قرارداد هوشمند تراکنشی است که در صورت برآورده شدن شرایط واجد به‌طور خودکار اجرا می‌شود.

اکثر صرافی‌های غیرمتمرکز از قراردادهای هوشمند اتریوم برای تأمین انرژی تمام معاملات خود استفاده می‌کنند، اما این قراردادها مستقیماً روی بلاک چین اجرا می‌شوند. این بدان معنی است که هر بار که سفارشی ثبت می‌شود، تغییر می‌یابد، لغو می‌شود یا پر می‌شود، هزینه گاز یا هزینه تراکنش را متحمل می‌شود که می‌تواند فرآیند را بسیار گران کند.

راه‌حل ارائه‌شده توسط زیرو ایکس استفاده از رله خارج از زنجیره (off-chain relay یک تکنولوژی نسبتاً جدید) است. این شامل ارسال یک سفارش به یک رله توسط کاربر است که به‌نوعی مانند یک تابلوی اعلانات برای شبکه است. سپس رله سفارش را خارج از زنجیره پخش می‌کند که در آن هر کاربر دیگری می‌تواند با ارسال امضای رمزنگاری خود به قرارداد هوشمند، آن را پر کند.

ZRX همچنین سفارشات همتا به همتا را ارائه می‌دهد که در آن کاربر سفارشی را ارسال می‌کند که فقط توسط یک شخص مشخص می‌تواند پر شود. دارایی‌ها هرگز در اختیار رله قرار نمی‌گیرند و تنها انتقال ارزش واقعی در زنجیره اتفاق می‌افتد که هم هزینه گاز و هم ازدحام شبکه را به‌شدت کاهش می‌دهد.

تاریخچه زیرو ایکس

مرکز اصلی زیرو ایکس مستقر در سانفرانسیسکو و تیم اصلی آن دارای 32 عضو اصلی با سوابق مختلف هستند. پروتکل 0x در سال 2016 توسط ویل وارن و امیر بندعلی که به ترتیب به‌عنوان مدیرعامل و مدیر ارشد اجرایی فعالیت می‌کنند، تأسیس شد.

ویل وارن پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو در رشته مهندسی مکانیک، مشاور فنی برای (BAT) بود و مقام اول را در مسابقه اثبات کار Consensus 2017 کسب کرد.

یکی از بنیان‌گذاران دیر پروژه 0x امیر بندعلی است. امیر بندعلی قبل از کار در پروژه 0x در Chopper Trading و DRW به‌عنوان متخصص تجارت، مدرک مالی را از دانشگاه ایلینویز دریافت کرد. عرضه اولیه سکه ZRX (ICO) در آگوست 2017 انجام شد و با فروش تنها پس از 24 ساعت خبرساز شد و 24 میلیون دلار در یک روز جمع‌آوری کرد.

چه چیزی 0x را منحصر به فرد می کند؟

فناوری رله خارج از زنجیره به کار گرفته‌شده توسط 0x به یک DEX اجازه می‌دهد تا معاملات را بسیار سریع‌تر و ارزان‌تر از صرافی‌هایی که تمام معاملات خود را در زنجیره انجام می‌دهند، انجام دهد.

بااین‌حال، DEX‌ها تنها برنامه‌هایی نیستند که 0x پشتیبانی می‌کنند. این پروتکل همچنین می‌تواند برای میزهای معاملاتی فرابورس، بازارهای دیجیتال، پلتفرم‌های مدیریت پورتفولیو و قابلیت تبادل برای محصولات مالی غیرمتمرکز (DeFi) اعمال شود.

زیرو ایکس انتقال طیف وسیع‌تری از دارایی‌ها را نسبت به اکثر صرافی‌های غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم تسهیل می‌کند زیرا از توکن‌های غیرقابل تعویض (ERC-721) و همچنین توکن‌های قابل تعویض (ERC-20) پشتیبانی می‌کند.

نحوه انتخاب کیف پول زیرو ایکس

زیرو ایکس

ازآنجایی‌که ZRX یک توکن ERC-20 است، هر کیف پولی که از اتریوم پشتیبانی می‌کند برای ذخیره سکه‌های ZRX شما کار می‌کند و نوع انتخابی شما احتمالاً به تعداد توکن‌های شما و کارهایی که می‌خواهید با آن‌ها انجام دهید بستگی دارد.

کیف پول‌های سخت‌افزاری مانند Ledger و Trezor امن‌ترین گزینه ذخیره‌سازی ارز دیجیتال را با ذخیره‌سازی آفلاین و پشتیبان گیری ارائه می‌دهند. بااین‌حال کار با آن‌ها کمی پیچیده و گزینه گران‌تری هستند. این کیف پول‌ها برای ذخیره مقادیر هنگفتی از توکن‌های ZRX برای کاربران باتجربه‌تر مناسب‌تر باشند.

کیف پول‌های نرم‌افزاری گزینه دیگری را ارائه می‌دهند و استفاده از آن‌ها رایگان و آسان است. آن‌ها برای دانلود به‌عنوان برنامه‌های گوشی‌های هوشمند یا دسکتاپ در دسترس هستند و می‌توانند داراریی‌های زیرو ایکس شمارا نگه‌دارند. کیف پول‌های زیادی در نوع نرم‌افزاری برای زیرو ایکس وجود دارند و هر کیف پولی که از اتریوم پشتیبانی کند از توکن‌های 0x نیز پشتیبانی می‌کند. یکی از برجسته‌ترین این کیف پول‌ها تراست ولت (Trust Wallet) است.

بهترین صرافی‌ها برای خرید زیرو‌ایکس

صرافی‌های زیادی برای خرید زیرو ایکس وجود دارند که هرکدام از آن‌ها مزیت‌های خاص خودشان را دارند. ما در این بخش لیستی از بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال برای خرید زیرو ایکس را فهرست می‌کنیم که کاربران بازخورد خوبی نسبت به آن‌ها نشان داده‌اند. این صرافی‌ها عبارت‌اند از:

  • eToro
  • Coinbase
  • Binance

سوالات متداول

رمز ارز زیرو ایکس چیست؟

زیرو ایکس را می‌توان ارزی دانست که هدف از ایجاد آن فراهم‌سازی زیرساختی برای ارزهای دیجیتال است تا کاربران این اجازه را داشته باشند که توکن‌های ERC-20 و سایر دارایی‌هایموجود در شبکه اتریوم را بدون استفاده از صرافی‌های سنتی معامله نمایند.

این صحبت و نظریه که یک ارز برای سرمایه گذاری مناسب است یا نه ؟ را نمیتوان با لزوما بررسی سابقه و اهداف یک ارز تعیین کرد و به صورت بله یا خیر به آن پاسخ داد؛ برای اینکه به این پاسخ دست پیدا کنید باید خودتان این ارزرا در همه جوانب بررسی کنید

خانه

بازار

معامله

تبدیل

کیف پول